گفتگوی مایک پومپئو با ملا برادر از طریق ویدیو کنفرانس - BBC News فارسی

14/05/1399 01:05:00 ق.ظ

گفتگوی مویک پومپئو با ملا برادر از طریق ویدیو کنفرانس

گروه طالبان اعلام کرده که مایک پومپئو، وزیر خارجه آمریکا با ملا برادر معاون سیاسی این گروه در مورد روند صلح افغانستان از طریق ویدیو کنفرانس صحبت کرده است. سخنگوی دفتر سیاسی طالبان در قطر گفت مساله آزادی زندانیان گروه طالبان از سوی دولت افغانستان در این گفتگو مورد بحث قرار گرفت. ۴ ساعت پیش منبع تصویر، Suhail Shaheen گروه طالبان اعلام کرده که مایک پومپئو، وزیر خارجه آمریکا با ملا برادر معاون سیاسی این گروه در مورد روند صلح افغانستان از طریق ویدیو کنفرانس صحبت کرده است.

سهیل شاهین، سخنگوی دفتر سیاسی طالبان در قطر گفت مساله آزادی زندانیان گروه طالبان از سوی دولت افغانستان در این گفتگو مورد بحث قرار گرفت.

وزارت خارجه آمریکا به این خبر واکنشی نشان نداده است. آقای شاهین گفت هر دو طرف در مورد آغاز فوری مذاکرات بین‌الافغانی صحبت کردند و "جانب آنها تاکید کرده که آزادی زندانیان باقی مانده برای آغاز مذاکرات مساله اساسی است."

گفتگوی آقای پومپئو و ملا برادر در حالی صورت گرفت که ساعاتی پیش نیروهای امنیتی افغانستان حمله جنگجویان گروه موسوم به دولت اسلامی به زندان ننگرهار در شرق این کشور را مهار کردند. رویترز گزارش داده که در این حمله صدها زندانی فرار کرده‌اند اما مشخص نیست در میان زندانیان فرار کرده، زندانیان طالبان هم دخیل بوده یا نه. headtopics.com

منبع تصویر، توضیح تصویر، ملا برادر معاون سیاسی طالبان با شماری از اعضای دفتر سیاسی طالبان در دوحه قطر

ادامه مطلب:
BBC NEWS فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

سلمان رشدی: نویسنده با قدرت کلماتش می‌تواند بیش از دشمنانش دوام بیاورد

سلمان رشدی، نویسنده بریتانیایی هندی‌الاصل می‌گوید: «نویسندگان می‌توانند از دشمنانشان، بیشتر دوام بیاورند.» ادامه مطلب >>

درآمد ایران از صادرات غیرنفتی در چهار ماه نخست سال‌جاری بیش از ۴۰ درصد کاهش یافتسخنگوی گمرک ایران از کاهش بیش از ۴۰ درصدی ارزش دلاری صادرات غیرنفتی ایران در چهار ماه نخست سال‌جاری خبر داد و اعلام کرد که در این مدت ارزش دلاری صادرات غیرنفتی ۸ میلیارد و ۷۰۰ میلیون دلار بوده که نسیبت به مدت مشابه سال۹۸ بیش از ۴۰ درصد کاهش یافته است.

نبض تجارت؛ از روبات‌های آشپز تا استفاده از هوش مصنوعی در فروش اینترنتیاین برنامهٔ نبض تجارت، به نقش هوش مصنوعی در تحول کسب‌وکار اینترنتی، نقش روبات‌ها در صنعت خوراک و نسل تازهٔ خودروهای الکتریکی می‌پردازد این برنامه را ببینید🔽

سیل ناگهانی در روستایی در افغانستان؛ مردی ۵ فرزندش را از دست دادسیل ناگهانی در روستایی در افغانستان؛ میا جان، مردی که در این سیل پنج فرزند خود را از دست داده می‌گوید: «ما یک خانواده ۹ نفره بودیم. هفت فرزند داشتم. ۵ فرزندم را در این سیل از دست دادم. ۴ نفرمان هم مجروج شدیم. ۲ نفر در بیمارستان هستند.» جزئیات بیشتر🔽

اسناد جدید از احتمال پنهان‌کاری نیروهای ویژه بریتانیا در کشتار غیرنظامیان در افغانستان - BBC News فارسیاسناد طبقه‌بندی شده ارتش بریتانیا سوال‌های تازه‌ای را در مورد احتمال تلاش نیروهای ویژه این کشور برای پنهان کاری درباره کشتن غیرنظامیان در افغانستان مطرح می‌کند. این مدارک که پیشتر محرمانه بود بخشی از پرونده‌ای است که سال گذشته در پی تحقیقات برنامه پانورامای بی‌بی‌سی و هفته نامه ساندی تایمزدر دادگاه مطرح شد؛ پرونده ای که در آن ادعا شده بود نیروهای ارتش بریتانیا 'سیاست کشتن عمدی' مردان جنگجوی سالخورده را دنبال می‌کردند حتی وقتی که آنها مسلح نبودند و تهدیدی به حساب نمی‌آمدند.

عکاس بازداشت و از «طالبان» حمایت می‌شود؛ سفارت افغانستان چه می‌کند؟

ظریف: تروریست‌ها از پناهگاه‌های امن خود در آمریکا و اروپا نفرت‌پراکنی می‌کنندتهران- ایرنا- محمدجواد ظریف وزیر خارجه جمهوری اسلامی ایران گفت که تروریست‌ها از پناهگاه‌های امن خود در آمریکا و اروپا نفرت‌پراکنی می‌کنند.