ادای احترام مردم سوگوار آفریقای جنوبی به دزموند توتو

07/10/1400 11:31:00 ق.ظ

ادای احترام مردم سوگوار آفریقای جنوبی به دزموند توتو ویدئوی بدون شرح را ببینید🔽

مردم سوگوار آفریقای جنوبی روز دوشنبه ۲۷ دسامبر با قرار دادن دسته‌های گل در مقابل کلیسای جامع «سنت جورج» در شهر کیپ‌تاون، یاد اسقف اعظم دزموند مپیلو توتو را گرامی داشتند. آفریقای جنوبی روز دوشنبه برای ادای احترام به نماد بارز جنبش ضد نژادپرستی یک هفته عزای عمومی اعلام...

آفریقای جنوبی روز دوشنبه برای ادای احترام به نماد بارز جنبش ضد نژادپرستی یک هفته عزای عمومی اعلام کرد. با اعلام خبر درگذشت دزموند توتو، افراد بسیاری از سراسر جهان از تلاش‌های این مبارز ضد نژادپرستی و برنده صریح‌الهجه جایزه صلح نوبل قدردانی کردند.

دزموند توتو پس از سقوط نظام نژادپرست آفریقای جنوبی نیز همچنان تلاش کرد تا از کاستی‌ها و بی‌عدالتی‌ها در افریقای جنوبی سخن بگوید.

ادامه مطلب:
euronews فارسی »

عقلانیت یک روش است نه یک فراورده | مصطفی ملکیان

مدت‌های زیادی بود که می‌خواستم با استاد ملکیان گفت‌وگو کنم و از او در مورد اخلاق، زندگی متدینانه و توقع دور از انتظار برخی شهروندان در مختصات اجتماعی امروز ایران بپرسم که به شکل عجیبی می‌خواهند سایر مردم در همسویی با آنان زیست اخلاقی را برای خود معنا کنند. ملکیان معتقد است روشنفکری اسلامی، از زمانِ بنیان‌گذارش سید‌جمال‌الدین اسدآبادی، تا الان، فواید و سودهایی برای جوامع اسلامی داشته، ولی اگر بخواهیم در باب ریشه روشنفکری اسلامی داوری کنیم و بگوییم آیا اصلا این پروژه روی هم رفته پروژه‌ای سودمند یا زیانمند بوده، به نظر من زیان‌مند بوده است. به اعتقاد من روشنفکری دینی پروژه‌ای ناموفق است. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

بنزین گران نمی‌شود/ هر ماه ۱۵ لیتر بنزین به حساب همه مردم ایران واریز می‌شودوزیر نفت اظهار داشت: در حال حاضر ما 27 میلیون کارت سوخت در کشور داریم دولت مصم است یارانه‌ای را که امروز به خودروها داده می‌شود به تمامی مردمی که خودرو ندارند نیز تعلق بگیرد و بتوانند از یارانه بنزین بهره‌مند شوند. تو غلط میکنی سهمیه را کم کنی اشغال کثیف تبدیل_وضعیت_بی_قید_و_شرط_کارکنان_قرارداد_مدت_موقت_وزارت_نفت_به_پیمانی_پس_از۱۰_سال_انتظار_و_بلاتکلیفی اون وقت فرمول محاسبه این عدد چه بوده ؟ چرا مناطق سردسیر و گرمسیر یکسان باشند ؟ تکلیف گرمسیری ها که بدون کولر نفس هم نمیتونن بکشن با این سهمیه عجیب و غریب چیه ؟

هزینه برای سلامت مردم سرمایه گذاری برای آینده است/ تاکید بر تدوین طرح جامع عملیاتی برای توسعه صنعت دارومعاون اول رییس جمهور توجه به موضوع سلامت و بهداشت مردم را جزو سیاست های راهبردی دولت سیزدهم دانست و تاکید کرد: دولت و وزارت بهداشت در کنار صنعت پرافتخار داروسازی است تا دارو با قیمت مناسب و بالاترین کیفیت در اختیار مردم قرار گیرد. پس قطعا بفکر باشی.د باسفرهای خارج از کشور به آفریقا وکشورهای پرخطر جان مردم ایران را به خطر انداختید وبراحتی زندگی مردم را عزاکردید

ارزش لیر ترکیه بار دیگر سقوط کرد؛ ادامه روند نزولی قدرت خرید مردم و بی‌رونق‌تر شدن بازارها🔺ارزش لیر ترکیه بار دیگر سقوط کرد؛ ادامه روند نزولی قدرت خرید مردم و بی‌رونق‌تر شدن بازارها ▪️رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه، هفته پیش گفته بود با توجه به اقدامات انجام شده، ارزش لیر ترکیه به تدریج ثابت خواهد شد اردغان هم از ایران یاد گرفت با نوسان گیری مصنوعی قیمت دلار کسری بودجه دولت را تامین میکنه بزودی کونشو پاره میکنند به تخم بنده که ترکیه به کصکشی بخورد. این حرامزاده‌ها از وضعیت خراب مملکت ما به اندازه کافی خوردند. امیدوارم که وضعیت پول آنها مثل پول ما شود. یک خبر مبهم، بدون عدد و رقم. اخرشم که به زنان سبزی فروش پرداخته!

واکنش‌های جهانی به درگذشت دزموند توتو، فعال برابری‌‌خواه اهل آفریقای جنوبی و برنده جایزه صلح نوبلآقای توتو یکی از فعالان خستگی‌ناپذیر و مسالمت‌جوی طرفدار سرنگونی نظام آپارتاید در آفریقای جنوبی بود. نترسین نترسین ما همه با هم هستیم ahmad_golestan بیشتر شعارهای معروف ایران را من ساخته ام نترسین نترسین ما همه با هم هستیم من سیاسی نیستم من نویسنده هستم من مخترع زبان شیرین برره هستم درود بر امام خامنه ای..

دزموند توتو، نماد مبارزه ضد آپارتاید آفریقای جنوبی، در سن ۹۰ سالگی درگذشتسیریل رامافوسا، رئیس‌جمهور آفریقای جنوبی، روز یک‌شنبه ضمن تأیید درگذشت این برنده جایزه صلح نوبل، او را «میهن‌پرستی بی‌همتا» لقب داد.

یکی از رهبران جنبش ضد آپارتاید آفریقای جنوبی درگذشتیکی از رهبران جنبش ضد آپارتاید آفریقای جنوبی درگذشت دیزموند توتو از رهبران جنبش ضد آپارتاید آفریقای جنوبی و برنده جایزه صلح نوبل درگذشت. از جنبش ضد آپارتاید ترکان ایران هم بنویس آناتولی. هلیگان قاشقایی.