حمله به کنگره و خروج از کابل؛ دو رویداد سال ۲۰۲۱ که به وجهه آمریکا ضربه زد

07/10/1400 11:45:00 ق.ظ

حمله به کنگره و خروج از کابل؛ دو رویداد سال ۲۰۲۱ که به وجهه آمریکا ضربه زد این گزارش را بخوانید 🔽

یکی از این رویدادها در ظاهر به سیاست داخلی آمریکا و دیگری به سیاست خارجی این کشور مرتبط است اما هر دو آنها در نهایت همچون دو روی یک سکه وجهه ایالات متحده در جهان را خدشه‌دار کرد. AP Photo هواداران چهل و پنجمین رئیس‌جمهوری ایالات متحده در روز ششم ژانویه در روز برگزاری مراسم...

AP Photo هواداران چهل و پنجمین رئیس‌جمهوری ایالات متحده در روز ششم ژانویه در روز برگزاری مراسم تشریفاتی تائید نتیجه آرای الکترال به ساختمان کنگره این کشور یورش بردند. به این ترتیب آمریکایی‌ها شاهد رویدادی بودند که دولتشان بارها طی دهه‌های اخیر حوادث مشابه آن را در کشورهای دیگر نکوهش کرده بود.

روسیه و چین به عنوان دو قطب اصلی مدل جهان «چند قطبی» در برابر مدل جهان «تک قطبی» مورد نظر آمریکا حمله به ساختمان کنگره این کشور را فرصتی ایده‌آل برای زیر سوال بردن دموکراسی غربی یافتند. مسکو این رویداد را نشانه «منسوخ» شدن نظام انتخاباتی آمریکا و فاصله زیاد آن با «معیارهای دموکراتیک مدرن» دانست.

ادامه مطلب:
euronews فارسی »

تحولات ایران؛ سازمان ملل: سرکوب معترضان ایرانی می‌تواند مصداق جنایت علیه بشریت باشد

آخرین اخبار و گزارش‌ها از رویدادهای ایران در روز دوشنبه ۲۰مارس (۲۹ اسفند) را می‌توانید در این صفحه دنبال کنید. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

اردوغان: کمک‌های ترکیه به اندونزی طی سال‌های اخیر به بیش از 75 میلیون دلار رسیده استاردوغان: کمک‌های ترکیه به اندونزی طی سال‌های اخیر به بیش از 75 میلیون دلار رسیده است رئیس جمهور ترکیه گفت که کمک‌های کشور به اندونزی پس از سونامی سال 2004 به بیش از 75 میلیون دلار رسیده است.

شناسایی دو خوشه از بیماران اُمیکرون در تهران و خراسان

اسرائیل از برنامه خود برای دو برابر کردن تعداد شهرک‌نشین‌ها در بلندی‌های جولان خبر دادبرای احداث ۷۳۰۰ خانه و زیربناهای لازم مانند جاده، تاسیسات بهداشتی و آموزشی، یک میلیارد «شکل»، معادل ۳۲۰ میلیون دلار، اختصاص یافته است.

دو حمله به کاروان نیروهای ائتلاف بین‌المللی در عراقدو بمب دست‌ساز در مسیر کاروان نیروهای ائتلاف بین المللی ضد داعش در عراق منفجر شده است. - خبرگزاری آناتولی

پرداخت آخرین قسط از غرامت عراق به کویت؛ غرامت ایران در مسیر فراموشی

فلفل‌های دلمه‌ای مرجوعی پس از بررسی روانه بازار شوند/ به دنبال بازارهای جایگزین صادراتی هستیمآن گونه که مسئولان می گویند عدم استاندارد محصولات کشاورزی فلفل دلمه‌ای ناشی از استفاده سموم باعث شد تا روسیه محصولات گلخانه ای را مرجوع کند اما حالا صحبتی از عرضه در بازارهای داخلی محصولات مطرح است.