ادامه تجمعات صنفی و کارگری در برخی از شهرهای ایران

  • 📰 VOA Farsi صدای آمریکا
  • ⏱ Reading Time:
  • 54 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 25%
  • Publisher: 51%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

اعتراض چندین نهاد صنفی و کارگری در برخی استان های ایران به وضعیت بدمعیشیتی و عدم رسیدگی به معوقات مزدی و حقوقی ادامه دارد.

روز شنبه نیز گروه‌هایی از کارگران مخابرات استانهای چهار محال بختیاری و آذربایجان شرقی، نسبت به عدم رعایت همسان‌سازی حقوق و اجرای مفاد کامل قانون کار، در مقابل ادارات مرکزی استانها تجمعاتی اعتراضی برگزار کردند.

امروز شماری از بازنشستگان فولاد شهرهای اصفهان و اهواز نیز در اعتراض به وضعیت بدمعیشتی مقابل ساختمان کانون‌های بازنشستگی این شهرها تجمع کردند و خواستار رساندن مستمری‌ها به «خط فقر حداقلی»، درمان رایگان و اصلاح احکام همسازی حقوق شدند. در همین حال برخی کارگران معترض هفت تپه نیز بار دیگر حمایت خود را از اعتراضات خوزستان اعلام کردند، آنها هچنین در جریان راهپیمایی خود شعار «درود بر کارگر، مرگ بر ستمگر» سر دادند.

روزبه بوالهری، خبرنگار رادیو فردا درباره تداوم اعتصاب کارگران هفت تپه گفت: «در شرایط فعلی در حالی که خلع ید هم اعلام شد ما دیدیم که جریان آب و یا حق آبه برای مدتی بسیار کاهش یافت و حتا قطع شد و بعد از اعتراض‌های بسیار حق آبه تامین شد ولی کارگران و نمایندگان آنها می‌گویند وسعت زمین‌های کشاورزی به نسبت سال گذشته باز هم کمتر خواهد بود و آنها دولت را مقصر می‌دانند و آنها می‌گویند چون امید اسدبیگی خلع ید شده آنها در صدد انتقام هستند.

به دنبال کاهش قدرت خرید کارگران، بازنشستگان، معلمان، و سایر قشرهای کم درآمد در سالهای گذشته گزارش‌های زیادی از تجمعات اعتراضی برای حق برخورداری از معیشت مناسب منتشر شده است.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

دروغ هدفمند

اعتصاب_سراسری قیام_تا_سرنگونی نه_به_جمهوری‌_اسلامی خوزستان_تنهانیست مرگ_بر_خامنه_ای_لعنت_بر_خمینی

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 17. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

اعتراضات صنفی و کارگری در چندین شهر ایران ادامه دارد♦️ کارگران نیشکر هفت_تپه روز شنبه ۲ مرداد ماه در دوازدهمین روز اعتراضات خود در محوطه این مجتمع با سر دادن شعارهایی مانند «کارگر هفت تپه اتحاد اتحاد» دست به تجمع و راهپیمایی زدند. ⬇ بیشتر بخوانید:
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

کرونا در ایران؛ ادامه وضعیت بحرانی پایتخت در آستانه پایان تعطیلی ۶ روزهمعاون ستاد کرونای استان تهران گفته است که وضعیت در پایتخت «خراب» است و «حداقل تا دو هفته» دیگر نیز این شرایط ادامه خواهد داشت. اینا مردم رو تعطیل میکنند فکر میکنند کرونا نعطیل میشه. چه اقدامی انجام دادند برای کنترل کرونا؟ کثیف ترین شبکه خبری با اختلاف خودتون هستید ، لعنت بر شرف تون
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

ادامه اعتراضات خوزستان در دهمین شب؛ تبریز به اعتراضات پیوستدهمین شب اعتراضات مردم خوزستان در حالی در برخی شهرهای استان مانند فلاحیه (شادگان)، برخی مناطق اهواز و شهر جراحی از توابع شهرستان معشور (ماهشهر) پیگیری شد
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

اعتراضات در خوزستان برای نهمین شب پیاپی ادامه داشت؛‌ حمایت از معترضان در مناطق مختلف ایران و جهان♦ بنا بر ویدیوهای منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی شهرهای مختلف خوزستان از جمله سوسنگرد اهواز و ماهشهر روز و شب جمعه یکم مرداد نیز صحنه اعتراضات مردمی بودند. ⬇ بیشتر بخوانید: خوزستان حق گرفتنی نه دادنی اگرقرار بود بدهند خوزستان را به بیابان تبدیل نمیکردن
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

بیانیه کانون صنفی فرهنگیان گیلان: تشنگان خوزستان را تنها نمی‌گذاریم
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

ادامه ممنوعیت ورود گردشگران خارجی به ایرانادامه ممنوعیت ورود گردشگران خارجی به ایران با وجود اعلام قبلی معاون گردشگری برای بازگشایی مرزها به روی گردشگران خارجی از نیمه تیرماه، اما نماینده وزارت امور خارجه می‌گوید: ویزای توریستی به دستور ستاد ملی کرونا همچنان صادر نمی‌شود و متوقف است. ما هم ميخوايم فرار كنيم از اين جهنمى كه برامون درست كرده جمهورى اسلامى ، اون وقت توريست بخواد تو اين وضع بياد ايران ؟
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »