احضار یک روزنامه‌نگار به خاطر نوشتن یادداشت‌‌های انتقادی

08/06/1399 09:24:00 ب.ظ

«امیررضا_امیرتیموری»، روزنامه‌نگار، به خاطر نوشتن یک یادداشت انتقادی به پلیس_فتا احضار و تفهیم اتهام شد. «محمدرضا پورابراهیمی داورانی»، نماینده مجلس، این روزنامه‌نگار را به «نشر اکاذیب به قصد تشویق اذهان عمومی» متهم کرده است. خبرنگاری_جرم_نیست

«محمدرضا پورابراهیمی داورانی»، نماینده کرمان در مجلس از امیررضا امیرتیموری، روزنامه‌نگار و عضو خانه مطبوعات شکایت کرده که در قالب نوشته‌های مطبوعاتی یا یادداشت انتقادی سوالاتی از او پرسیده‌ است.

نماینده مجلس، این روزنامه‌نگار اقتصادی را به «نشر اکاذیب به قصد تشویق اذهان عمومی» متهم کرده است. به جز این روزنامه‌نگار، حسن عباسی، از تئوریسین‌های جناح اصول‌گرا نیز با شکایت این نماینده مجلس و با همین اتهام مواجه شده است.

سایت تابناک در این باره با امیررضا امیرتیموری گفت‌وگو کرده است. این عضو خانه مطبوعات گفته، روز پنجشنبه ششم شهریور ۱۳۹۹ خورشیدی به پلیس فتا احضار شده و ضمن تفهیم اتهام احضاریه ای را دریافت کرده ‌است. او گفته، زمانی که از افسر حاضر در پلیس فتا خواسته بود، مصادیق اتهام را برایش توضیح بدهد، افسر حجم زیادی از کاغذ «آ‌ چهار» را نشانش داده است.

آقای امیرتیموری می‌گوید، جواب سوالاتی که در یادداشت مطبوعاتی مطرح کرده، در قالب یک «کتاب مثنوی معنوی» پرینت شده و در اختیار وکیل پرونده قرار گرفته است. این عضو خانه مطبوعات می‌گوید: «بخش زیادی از اتهامات وارد علیه من و آقای عباسی مربوط به خبرهایی بود که در سایت «تابناک» انتشار یافته بود.

ادامه مطلب:
ایران وایر »
Loading news...
Failed to load news.

ویدیوها : تصاویری از جشن پیروزی اردوغان و حامیانش در کاخ ریاست جمهوری در آنکارا

ویدیوها : رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهوری ترکیه روز یکشنبه ۲۸ مه در دور دوم انتخاباتی تاریخی و در یکی از بزرگترین چالش‌های دوران رهبری‌اش توانست بار دیگر پیروز شود و بر کرسی ریاست جمهوری تکیه زند. ادامه مطلب >>

مثله کردن اسب‌ها در فرانسه؛ پلیس به دنبال دو مظنون حمله به یک مزرعهدر روستای «سنت ولیه» در منطقه «سون و لوآر» جسد یک اسب مثله شده که گوش راستش بریده شده بود پیدا شد. همچنین جمجمه این اسب خرد و بخشی از پوزه حیوان بریده شده بود.

یک نوجوان به قتل تظاهرکنندگان در ویسکانسین آمریکا متهم شد - BBC News فارسییک نوجوان به کشتن دو نفر و زخمی کردن یک نفر دیگر در جریان تظاهرات علیه خشونت پلیس در ایالت ویسکانسین متهم شده است.

لاشه یک حیوان رو به انقراض در پیرانشهر پیدا شد

فلج اطفال یک هفته پس از ریشه‌کنی به آفریقا بازگشتاین خبر در حالی اعلام می‌شود که از بیش از یک دهه پیش هیچ موردی از بیماری فلج اطفال با پولیوویروس در سودان گزارش نشده بود.

دستگیری جوان هتاک به ساکنان یک شهر شمالی در فضای مجازیادعایی که جوان توهین‌کننده به شمالی‌ها مطرح کرده است سردار رحیمی: *متهم می‌گوید این کار را در واکنش به درگیری با چند نفر از اهالی این شهر و از روی خشم و عصبانیت انجام داده است *او گفت که تصور نمی‌کرده ویدیوی او بازخورد بالایی داشته باشد

فوت یک کوهنورد با وجود ممنوعیت صعود/ دماوند همچنان شلوغ است!رئیس امداد و نجات فدراسیون کوه‌نوردی از فوت یک کوهنورد مشهدی در دماوند با وجود ممنوعیت‌های ایجاد شده خبر داد و گفت که دماوند همچنان شلوغ است. سرپرست فدراسیون پزشکی ورزشی: افسران کنترل سلامت در ورزش جهت رسیدگی به وضعیت در دماوند و عدم رعایت پروتکل‌های اعزام می‌شوند