احضار ٥ فعال کارگری و مدنی کرد به اداره اطلاعات سنندج

20/11/1400 10:41:00 ب.ظ

بر اساس گزارشی که به دست ایران‌وایر رسیده، صبح امروز چهارشنبه، ٢٠ بهمن ١٤٠٠، «هاجر سعیدی» ، «فردین میرکی»، «اقبال شبانی» ، «عیسی مرادی» و «رامین کریمی» به اداره اطلاعات سنندج احضار شده‌اند. اخبار_ایران فعالین_کارگری کردستان

» از سوی شعبە یکم دادگاه انقلاب سنندج بە ریاست قاضی « » ، بە پنج سال حبس تعلیقی محکوم شده بود.

گفتنی است که بر اساس حکمی که از سوی دادگاه انقلاب سنندج علیه خانم سعیدی صادر شده است، او موظف است هر چهار ماه یک بار خود را بە ادارە اطلاعات سنندج معرفی نماید.

فردین میرکی، فعال کارگری و عضو سابق «کمیته هماهنگی برای کمک به ایجاد تشکل‌های کارگری» هم در سال ١٣٩٣ توسط نیروهای امنیتی وابسته به اداره اطلاعات سنندج بازداشت و به اتهام «عضویت در کمیته هماهنگی» و «احزاب مخالف نظام» از سوی شعبه یکم دادگاه انقلاب سنندج، به تحمل یک سال حبس تعزیری در زندان مرکزی این شهر محکوم شده بود.

اقبال شبانی، از فعال کارگری کردستان و بازرس «سندیکای خبازان سنندج» است. این فعال کارگری، در سال ١٣٩٧ توسط اطلاعات سنندج بازداشت شد و از سوی شعبه یکم دادگاه انقلاب سنندج، به سه سال حبس تعلیقی محکوم شده بود. headtopics.com

احضار این پنج شهروند کرد از سوی اداره اطلاعات سنندج در حالی است که بر اساس گزارش سازمان‌های حقوق بشری، در دو هفته گذشته دست‌کم ٢٢ شهروند کرد در شهرهای کردستان بازداشت شده‌اند.

ادامه مطلب:
ایران وایر »
Loading news...
Failed to load news.

۴۲ هزار نفر در معرض خطر سیل در پی تخریب سد کاخوفکا؛ عملیات تخلیه در جریان است

سد و نیروگاه آبی «کاخوفکا» واقع در جنوب اوکراین بامداد روز سه‌شنبه ۶ ژوئن بر اثر انفجاری تخریب و آب پشت سد به مناطق پیرامون آن سرازیر شد. سیل بسیاری از شهرها و روستاهای منطقه خرسون را درنوردیده و زندگی هزاران نفر مختل شده است. ادامه مطلب >>

احضار روزنامه‌نگار به دلیل روایت یک حادثه تاریخی

سویه فرعی اومیکرون به نام BA.2 به سویه غالب کرونا در جهان تبدیل می‌شودیک مقام ارشد سازمان جهانی بهداشت می‌گوید سویه فرعی اومیکرون که Omicron BA.2 نام دارد به زودی به سویه غالب کرونا در جهان تبدیل خواهد شد و مقام نخست آلوده‌کننده‌ترین سویه ویروس کرونا را به خود اختصاص خواهد داد.

تزریق نقدی ارز به اقتصاد افغانستان؛ دومین محموله دلار آمریکا به کابل رسیدمطابق بیانیه بانک مرکزی افغانستان، این پول از طریق فرودگاه بین‌المللی کابل به افغانستان رسیده و به بانک بین‌المللی افغانستان که بزرگ‌ترین بانک این کشور به شمار می‌ورد، تحویل داده شده است.

۲ واکسن جدیدِ ایرانیِ کرونا در انتظار ورود به کارآزمایی بالینی/ دیگر نیازی به واردات نداریمعضو کمیته ملی واکسن کرونا با اشاره به آخرین اخبار پیرامون تولید واکسن‌های ایرانی کرونا، گفت: زیرساخت تولید واکسن و هر آنچه که نیاز داریم در کشور به وجود آمده است و ما به تکنولوژی ساخت انواع واکسن‌ها دست یافتیم؛ بنابراین می‌توان گفت از همین امسال هم نیازی به واردات واکسن وجود ندارد.

آمریکا به شهروندان خود در امارات نسبت به حملات احتمالی هشدار دادسفارت آمریکا در ابوظبی طی بیانیه‌ای درباره خطرات بالقوه و احتمالی در امارات متحده عربی به شهروندان خود هشدار داد. - خبرگزاری آناتولی ادامه حملات خطری برای کل خاورمیانه است

واکنش دولت ایران به دادگاه مردمی آبان: «به بریتانیا اعتراض کردیم»سعید خطیب‌زاده، سخنگوی وزارت خارجه ایران در واکنش به برگزاری دادگاه بین‌المللی مردمی آبان در لندن آن را «نمایشی» خواند و تاکید کرد که ایران «اعتراضات جدی»