احتمال استفاده اضطراری واکسن کووید-۱۹ چین در مقیاس جهانی

15/07/1399 02:43:00 ب.ظ

احتمال استفاده اضطراری واکسن کووید-۱۹ چین در مقیاس جهانی یکی از مقامات سازمان بهداشت جهانی: چین در حال مذاکره برای ارزیابی واکسن‌های کووید-۱۹ تولید محلی خود توسط سازمان بهداشت جهانی است تا گامی برای در دسترس قرار دادن آن‌ها برای استفاده بین‌المللی باشد.

یکی از مقامات سازمان بهداشت جهانی اعلام کرد: چین در حال مذاکره برای ارزیابی واکسن‌های کووید-۱۹ تولید محلی خود توسط سازمان بهداشت جهانی است تا گامی برای در دسترس قرار دادن آن‌ها برای استفاده بین‌المللی باشد. سکورو اسکالانته، مسوول هماهنگ‌کننده سازمان بهداشت جهانی برای استفاده از داروهای ضروری و فناوری‌های...

سکورو اسکالانته، مسوول هماهنگ‌کننده سازمان بهداشت جهانی برای استفاده از داروهای ضروری و فناوری‌های بهداشتی در منطقه غرب اقیانوس آرام، در یک اجلاس خبری که به‌صورت آنلاین برگزار شد، گفت: چین مقدمات اولیه را با سازمان بهداشت جهانی برگزار کرده است تا واکسن‌های خود را در فهرست استفاده اضطراری قرار دهد.

فهرست استفاده اضطراری سازمان بهداشت جهانی اجازه می‌دهد تا واکسن‌ها و درمان‌های غیرمجاز در موارد اضطراری بهداشت عمومی قابل‌دسترس قرار گیرند. این روش به کشورهای عضو سازمان بهداشت جهانی و آژانس‌های تهیه‌کننده سازمان ملل کمک می‌کند تا پذیرش واکسن‌ها را تعیین کنند.

اسکالانته گفت:"به‌طور بالقوه از طریق این استفاده اضطراری می‌توان کیفیت و ایمنی این واکسن‌ها را ارزیابی کرد. همچنین می‌توان آن را برای مجوزهای سازمان بهداشت جهانی در دسترس قرارداد." چین در مرحله نهایی آزمایش‌های بالینی حداقل چهار واکسن آزمایشی دارد؛ دو مورد توسط گروه ملی بیوتک چین (CNBG) با حمایت دولت ساخته‌شده و دو مورد دیگر، به ترتیب سینوواک (Sinovac) و کانسینو (CanSino ) است. headtopics.

ادامه مطلب:
خبرگزاری ایسنا »

رقابت منهای متانت | بهناز شیربانی

این روزها کمتر فردی را می‌توان پیدا کرد که مخاطب پلتفرم‌های ایرانی نباشد. چند سالی است از ایجاد پلتفرم‌های داخلی می‌گذرد و سال‌ها پیش کمتر کسی متوجه ظرفیت‌های این بخش بود و ابعاد ساختاری پلتفرم‌ها به‌مرور آن‌قدر وسعت پیدا کرد تا به رقیبی جدی برای رسانه ملی بدل شد. اما شاید حدس‌زدن این موضوع که زمانی این مدیوم مخاطب گسترده‌ای پیدا کند کمی عجیب به نظر می‌رسید. آغاز ساخت‌وساز در پلتفرم‌های داخلی با آزمون و خطاهایی همراه بود و بسیاری بر این باور بودند که عدم آگاهی از فضای فرهنگی و سرمایه‌گذاری صرف روی چهره‌های مشهور و البته نبود آشنایی کافی با ساخت سریال برای طیف گسترده‌ای از مردم، پاشنه آشیل این بسترهای اینترنتی محسوب می‌شد؛ نقصی که به‌مرور مرتفع شد و شبکه نمایش خانگی بیش از هر چیز به دلیل نیاز جامعه به تکنولوژی روز و پاسخ به انحصار سریال‌سازی در تلویزیون به مسیرش ادامه داد. اما کشمکش‌های شبکه نمایش خانگی و صداوسیما تنها به جدال دو سال اخیر ختم نمی‌شود. می‌توان ریشه این اختلاف را در زمانی جست‌وجو کرد که بسیاری متوجه این واقعیت شدند که با قدرت‌گرفتن شبکه نمایش خانگی، مدیریت افکار عمومی از دستشان خارج شده و حالا زمانی است که باید وارد صحنه شوند. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

استفاده از ماسک در پایتخت ایران اجباری شدمعاون وزیر بهداشت ایران از اجباری شدن ماسک از روز شنبه در شهر تهران پایتخت این کشور خبر داد. - خبرگزاری آناتولی

طنین موسیقی هنرمند ایرانی در افتتاحیهٔ دومین مجمع جهانی اقتصاد شهری«فرهنگ و هنر و خصوصا موسیقی، یکی از اساسی‌ترین روش‌ها برای افزایش توان پذیرش دیگران است.»

کرونا در ایران؛ تعطیلی یک‌هفته‌ای تهران برای سفر نیست

کاپادوکیا؛ انتخابی امن برای گذراندن تعطیلات در ایام کرونایی

طرح جدید اتحادیه اروپا برای کاهش محدودیت‌های سفر در دوران کرونادولت‌های عضو اتحادیه اروپا قصد دارند تا بر اساس طرح پیشنهادی جدیدی، محدودیت‌های سفرهای هوایی را در دوران شیوع ویروس کرونا کاهش دهند.

سرکنسول افغانستان در استانبول: خواهان پایان اشغال قره‌باغ در اسرع وقت هستیم🎥ویژه I سرکنسول افغانستان در استانبول: خواهان پایان اشغال قره‌باغ در اسرع وقت هستیم ◀️سرکنسول افغانستان در استانبول تاکید کرد که کابل خواهان پایان اشغال غیرقانونی قره‌باغ است و این مسئله باید در اسرع وقت از طریق گفت‌وگو حل وفصل شود درود بر بردران افغانستانی غیرتمند و با شخصیت.