اجرای حکم تاییدنشده شلاق برای یک کارگر اخراجی | DW | 27.11.2020

07/09/1399 11:48:00 ق.ظ

حکم تایید نشده ۷۴ ضربه شلاق برای داود رفیعی کارگر اخراجی کارخانه پارس خودرو در دادسرای مقدس اجرا شد. این کارگر از سال ۹۱ اخراج شده و مدام در حال پیگیری وضعیت خود و اعتراض به اخراج خویش است.

حکم تایید نشده ۷۴ ضربه شلاق برای داود رفیعی کارگر اخراجی کارخانه پارس خودرو در دادسرای مقدس اجرا شد. این کارگر از سال ۹۱ اخراج شده و مدام در حال پیگیری وضعیت خود و اعتراض به اخراج خویش است. به گزارش صفحه توییتر decreation که اخبار کارگری را پوشش می‌دهد، حکم ۷۴ ضربه شلاق این کارگر اخراجی هنوز تایید نشده بوده و در مرحله بدوی بوده است.

دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنید داود رفیعی اردیبهشت ۹۷ در حالی که در اعتراض به اخراجش مقابل ساختمان وزارت کار تحصن کرده بود، بازداشت شد. او یک ماه بعد با وثیقه ۵۰ میلیون تومانی آزاد شد.

بر اساس گزارش منتشرشده در توییتر، وثیقه‌گذار این کارگر اخراجی تحت فشار قرار گرفته بوده و او برای پیگیری این موضوع به دادسرای مقدس مراجعه می‌کند اما در آنجا به جای پاسخ‌گویی به او، حکم شلاقش بدون اطلاع قبلی و بدون تایید در دادگاه تجدیدنظر یا دیوان عالی اجرا می‌شود.

رفیعی که در سال ۱۳۹۱ از کارخانه پارس خودرو اخراج شد، مدام در حال اعتراض به این اخراج و پیگیری وضعیتش بود. او بارها مقابل وزارت کار تحصن کرد و در یکی از این تحصن‌ها پلاکاردی با شعار"مرگ بر وزیر کار" را در دست گرفت. headtopics.com

در پی این اقدام حکم ۷۴ ضربه شلاق به اتهام توهین به وزیر کار برای او صادر شد. علی ربیعی، وزیر کار وقت اما طی نامه‌ای اعلام کرد که هیچ شکایتی از این کارگر ندارد.

ادامه مطلب:
DW فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

ویدیوها : حمله پهپادی روسیه به کی‌یف؛ ساکنان آپارتمانی تخریب سکونت‌گاه خود را به نظاره نشسته‌اند

ویدیوها : در این ویدئو گوشه‌ای از حملات موشکی و پهپادی روسیه به اوکراین در بامداد سه‌شنبه ۳۰ مه به تصویر کشیده شده است. ادامه مطلب >>

اجرای حکم تایید‌نشده ۷۴ ضربه شلاق برای یک فعال کارگریتجربه مشابه دارم.قاضی اجرای احکام فقط رفع تکلیف کرد و مامور اجرا بسیار آرام ضربات رو نواخت‌.اما روانم خرد شد!

حکم شلاق برای دو فعال سابق دانشجویی؛ نقض مکرر قانون

واکنش علی ربیعی به خبر شلاق خوردن یک کارگرسخنگوی دولت با اشاره به انتشار خبری درباره شلاق‌خوردن یک کارگر، گفت: من دلیل شلاق خوردن این کارگر را نمی‌دانم اما شلاق بر تن هر انسان و کارگری نگرانم کرده و آزارم می‌دهد.

واکنش سخنگوی دولت به خبر شلاق خوردن یک کارگرواکنش سخنگوی دولت به شلاق خوردن یک کارگر: از هیچ کارگری شکایت نکردم حتی حاضر نشدم عامل مرگ فرزندم که به جرم قتل غیرعمد عازم زندان بود یک روز به زندان برود و رضایت دادم دلیل شلاق خوردن این کارگر را نمی‌دانم، شلاق بر تن هر انسانی نگرانم کرده و آزارم می‌دهد تو نمیدونی ننت میدونه آقای ربیعی در خصوص اجرای فاز ۲ پتروشیمی خراسان به نماینده های ما کتبا نوشت و قول داد که اجراش کنه اما وقتی خرش در رای اعتماد و قضیه ی استیضاح از پل گذشتزد زیر حرف و تعهد کتبی ش.من ایشون رو آدم صادقی نمی بینم. لجن

۱۰ میلیون کارگر زیرزمینی و ۷۳۰ هزار کارگر بیکار شده از شیوع کرونا ​​​​​​​در ایران