ترامپ: اگر کالج الکترال به بایدن رأی دهد کاخ سفید را ترک می‌کنم | DW | 27.11.2020

07/09/1399 11:34 ق.ظ

دونالد ترامپ اعلام کرد، در صورتی که مجمع گزینندگان پیروزی جو بایدن به عنوان رئیس‌جمهور آمریکا را بپذیرد او حاضر است کاخ سفید را ترک کند. او اتهام 'تقلب' در انتخابات را تکرار کرد و رأی احتمالی به بایدن را 'اشتباه' خواند.

دونالد ترامپ اعلام کرد، در صورتی که مجمع گزینندگان پیروزی جو بایدن به عنوان رئیس‌جمهور آمریکا را بپذیرد او حاضر است کاخ سفید را ترک کند. او اتهام 'تقلب' در انتخابات را تکرار کرد و رأی احتمالی به بایدن را 'اشتباه' خواند. ترامپ: اگر کالج الکترال به بایدن رأی دهد کاخ سفید را ترک می‌کنم دونالد ترامپ اعلام کرد، در صورتی که مجمع گزینندگان پیروزی جو بایدن به عنوان رئیس‌جمهور آمریکا را بپذیرد او حاضر است کاخ سفید را ترک کند.

او اتهام"تقلب" در انتخابات را تکرار کرد و رأی احتمالی به بایدن را"اشتباه" خواند.

دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا که دموکرات‌ها را به"تقلب" در انتخابات ریاست جمهوری سوم نوامبر متهم کرده می‌گوید، در صورتی که کالج الکترال (مجمع گزینندگان) به جو بایدن، نامزد حزب دموکرات رأی دهد او حاضر است کاخ سفید را ترک کند.

به گزارش"ان‌تی‌وی"‌، ترامپ بامداد جمعه هفتم آذر (۲۷ نوامبر) بعد از سخنرانی مراسم روز شکرگزاری برای نیروهای آمریکایی در کاخ سفید در پاسخ به خبرنگاری که پرسید، در صورت تایید پیروزی بایدن از سوی کالج الکترال، آیا او حاضر به ترک کاخ سفید است گفت: «حتما این کار را خواهم کرد و شما این را می‌دانید.» headtopics.com

Only President Trump ❤️❤️❤️

Donald J. Trump is the 2020-2024 USA President

از گوزیدن ایوانکا ترامپ دیگه خبری ندارید خبرگزاری محترم ؟!

ادامه مطلب:
dw_persian »

دوستان يه چيزي بگم باور كنيد راس ميگم اگر بايدن پيروز شه منافع اسراييل و عرب ها مثل قبل به خطر ميفته باعث ميشه يه جنگ وحشتناك در خاورميانه رو بده FakeNews رسانه های چپ به دروغ گفتند که ترامپ در مصاحبه تلوزیونی گفته اگر آرای الکترال کالج به نفع بایدن باشد از کاخ سفید میرود ولی رسانه های جمهوریخواه اصل مصاحبه را پخش کردند که ترامپ میگوید هرگز آرای الکترال کالج به نفع بایدن نخواهد شد که او بخواهد از کاخ سفید برود

جون مادرت ور دار برو تا نداختن توی حصر . شاید بتونی بعدا با رقیبت یه آمریکای صلح طلب بسازی مردم دلقک چه فیلمی بازی می‌کنه کدام سبک مغزی باور می‌کنه که در ٱمریکای وحشی دمکراسی معنی داره؟؟؟؟ انقدر جلز و ولز نکن بیچاره !! حداقل حیثیت دروغین اروپا را در ظاهر حفظ کن و ذوق زدگی ات را قایم کن . بس که با لوله نفت پمپاژ شدید عقلتون زایل شده

جهان

ترامپ: اگر کالج الکترال به بایدن رأی دهد کاخ سفید را ترک می‌کنم

دونالد ترامپ اعلام کرد، در صورتی که مجمع گزینندگان پیروزی جو بایدن به عنوان رئیس‌جمهور آمریکا را بپذیرد او حاضر است کاخ سفید را ترک کند. او اتهام"تقلب" در انتخابات را تکرار کرد و رأی احتمالی به بایدن را"اشتباه" خواند.

دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا

دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا که دموکرات‌ها را به"تقلب" در انتخابات ریاست جمهوری سوم نوامبر متهم کرده می‌گوید، در صورتی که کالج الکترال (مجمع گزینندگان) به جو بایدن، نامزد حزب دموکرات رأی دهد او حاضر است کاخ سفید را ترک کند.

به گزارش"ان‌تی‌وی"‌، ترامپ بامداد جمعه هفتم آذر (۲۷ نوامبر) بعد از سخنرانی مراسم روز شکرگزاری برای نیروهای آمریکایی در کاخ سفید در پاسخ به خبرنگاری که پرسید، در صورت تایید پیروزی بایدن از سوی کالج الکترال، آیا او حاضر به ترک کاخ سفید است گفت: «حتما این کار را خواهم کرد و شما این را می‌دانید.»

ترامپ در همین حال افزود، اگر این مجمع به بایدن رأی دهد مرتکب"اشتباه" شده است.

او گفت، در انتخابات سوم نوامبر"تقلب بزرگی" رخ داده و زیرساخت انتخاباتی آمریکا مانند"یک کشور جهان سوم" است.

ترامپ همچنین تأکید کرد که اقرار به شکست برای او"بسیار سخت" است. از سوم نوامبر که انتخابات برگزار شد این نخستین بار بود که ترامپ به سئوالات خبرنگاران پاسخ می‌گفت.

او همچنین عنوان کرد، درست نمی‌داند که بایدن دست به تشکیل کابینه بزند.

در آمریکا رئیس‌جمهور مستقیما با رأی مردم انتخاب نمی‌‌شود بلکه این انتخاب از طریق کالج الکترال که شامل منتخبین مردم است انجام می‌شود. مردم گروهی از مقام‌های محلی را انتخاب می‌کنند که گزینش‌گر یا"الکترور" هستند و کارشان انتخاب رئیس‌جمهور است.

این گزینش‌گران امسال در ۱۴ دسامبر در ایالت‌های خود رأی خود در مورد رئيس‌جمهور منتخب را خواهند داد.

یک نامزد انتخاباتی برای ورود به کاخ سفید باید دست کم ۲۷۰ رأی از مجموع ۵۳۸ رأی این مجمع (کالج الکترال) را از آن خود کند.

بایدن ۳۰۶ رأی الکترال به‌دست آورده و مجموع آرای الکترال ترامپ نیز به ۲۳۲ رسیده است. اما ترامپ با وجود فاصله زیاد با بایدن حاضر به پذیرش پیروزی او نیست و مدعی است که در انتخابات تقلب شده است.

با وجود این مقام‌های انتخاباتی، از جمله جمهوری‌خواهان اتهام تقلب را قویا رد می‌کنند و حتی برخی از آن‌ها این انتخابات را"مطمئن‌ترین انتخابات تاریخ آمریکا" می‌دانند.

جو بایدن قرار است ۲۰ ژانویه به عنوان رئیس‌جمهور جدید آمریکا سوگند یاد کند.

در همین زمینه: