اتخاذ رویکرد گام به گام، تنها راه احیای برجام است/ اعتماد در مذاکرات وین در حال کاهش است/ توافق در چند قدم اول، رسیدن به توافق‌های بعدی را آسان‌تر می‌کند

  • 📰 ilnanews
  • ⏱ Reading Time:
  • 26 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 14%
  • Publisher: 53%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

مقام سابق کاخ سفید در گفت‌وگو با ایلنا: اتخاذ رویکرد گام به گام، تنها راه احیای برجام است/ اعتماد در مذاکرات وین در حال کاهش است/ توافق در چند قدم اول، رسیدن به توافق‌های بعدی را آسان‌تر می‌کند

مقام سابق آمریکا نسبت به کاهش اعتماد در مذاکرات برجامی ابراز نگرانی کرد و گفت: اتخاذ رویکرد گام به گام تنها راه احیای برجام است. دستیار پیشین امنیت ملی در دفتر علم و فناوری کاخ سفید و استاد روابط بین‌الملل دانشگاه پرینستون است. وی به صورت تخصصی در حوزه سلاح هسته‌ای و پیمان منع اشاعه هسته‌ای و جنگ تحقیق و بررسی کرده است. وی در گفت‌وگو با ایلنا نظرات خود را در مورد افزایش تنش‌ها در منطقه بیان کرده است:در ابتدا با ابراز نگرانی در مورد مذاکرات وین گفت: من کمی در مورد مذاکرات برجامی نگرانم.

این استاد دانشگاه تاکید کرد: فکر می‌کنم که هر دو طرف احیای برجام را بر آغاز جنگ را ترجیح می‌دهند، اما اگر اوضاع به مسیر کنونی ادامه دهد، در صورتی که ایران به پیروی از قانون تصویب شده توسط پارلمان خود ادامه دهد و به داشتن اورانیوم غنی‌شده کافی برای حداقل یک بمب نزدیک‌تر و نزدیک‌تر شود، شرایط خطرناک می‌شود.

وی گفت: من فکر می‌کنم حداقل می‌توان در مورد چند قدم اول توافق کرد. اگر این مراحل انجام شود، اعتماد افزایش می‌یابد و انجام مراحل اضافی و بعدی و رسیدن به توافق‌های کلی‌تر آسان‌تر می‌شود.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 10. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

وضع محدودیت‌های تازه در اتحادیه؛ فن در لاین: اومیکرون به سویه غالب در اروپا بدل می‌شودهمزمان با افزایش نگرانی‌ها در خصوص افزایش چشمگیر ابتلا به بیماری کووید-۱۹ در آستانه تعطیلات سال نو میلادی در اروپا، رئیس کمیسیون اروپا روز چهارشنبه اعلام کرد که انتظار می‌رود سویه اومیکرون تا اواسط ژانویه به نوع غالب ویروس کرونا در ۲۷ کشور عضو اتحادیه اروپا تبدیل شود.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

سازمان اطلاعات بلژیک: بروکسل به مرکز فعالیت‌های پ.ک.ک در اروپا تبدیل شده استسازمان اطلاعات و امنیت بلژیک در جدیدترین گزارش خود اعلام کرد که این کشور به مرکز فعالیت‌های گروه تروریستی پ.ک.ک در اروپا تبدیل شده است. - خبرگزاری آناتولی ملیت معظم ترکیه از طرف گروه های صلیبی صهیونی اتحادیه اروپا خصوصا فرانسه و یونان و ارمنی یکطرف از طرف دیگر گروهک های تروریستی ترکستیز کوردی عربی هندو تحت شدید ترین بمباران های رسانه‌ای و هجوم تروریستی قراردارن. باید ملت ترکیه بیدار و در صحنه باشن همپای دولت.
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

تروئیکای اروپایی: مهلت ایران در مذاکرات وین رو به پایان استسه کشور بریتانیا، فرانسه و آلمان موسوم به «تروئیکای اروپایی» در دومین بیانیه خود در چند روز گذشته، با انتقاد از عملکرد ایران، مذاکرات احیای توافق هسته‌ای رژیم آخوندی به مهلت‌ ها کار ندارد، او بازی خودش را می کند.
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

اخلاق حکمرانی در حال اصلاح است/ جایگاه هیچ مجلسی در دنیا، مانند مجلس شورای اسلامی نیستنایب رئیس مجلس گفت: رئیس جمهور پای کار است و اخلاق حکمرانی در حال تغییر است. دولت باید به کمک شما، برنامه‌های توسعه‌محور را در کشور اجرا و مشکلات مردم را حل کند. ما در حال حرکت به سمت تمدن اسلامی هستیم. باز هم گنده گوزی از یه بی سواد 🤣🤣🤣🤣🤣
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

رتبه‌بندی جدید آزادی رسانه‌ها در دنیا؛ نروژ اول است و ایران در قعر
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

آژانس: توافق با ایران پیشرفت بزرگی در فعالیت‌های نظارتی ما در این کشور استآژانس بین‌المللی انرژی اتمی در بیانیه‌ای تعویض دوربین‌های نظارتی در تاسیسات تولید سانتریفیوژ کرج 'طی روزهای آتی' را تایید کرد. پراید چندساله از چرخه تولید خارج شده اما کارخونه پرایدهاشو به قیمت ۱۴۰۰ قیمت گذاری افزایش و تحویل میده کسخلید یا مردمو کسخل فرض کردین ؟؟؟!!!
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »