اتحادیه عرب: شبه‌نظامیان حوثی با انگیزه‌های خارجی هدایت می‌شوند

01/07/1400 01:46 ق.ظ

اتحادیه عرب: شبه‌نظامیان حوثی با انگیزه‌های خارجی هدایت می‌شوند العربيه_فارسى

احمد ابوالغیط، دبیرکل اتحادیه عرب، هشدار داد که شبه‌نظامیان حوثی در یمن با انگیزه‌هایی خارجی هدایت می‌شوند.احمد ابوالغیط چهارشنبه 22 سپتامبر طی جلسه احمد ابوالغیط چهارشنبه 22 سپتامبر طی جلسه گفت‌وگوی مجازی غیر رسمی شورای امنیت سازمان ملل متحد با اتحادیه عرب، گفت که شبه‌نظامیان حوثی به‌رغم وخامت اوضاع انسانی در یمن، مصمم به ادامه جنگ هستند.

او همچنین گفت که این گروه شبه‌نظامی با انگیزه‌‌های خارجی هدایت می‌شوند و تصور می‌کنند که می‌توانند با زور بر یمن مسلط شوند.در همین راستا ائتلاف عربی حمایت از دولت قانونی یمن، شامگاه چهارشنبه، اعلام کرد که دو قایق شبه‌نظامیان حوثی را که برای از کارانداختن کشتیرانی در دریای سرخ بمب‌گذاری شده بود را در منطقه الصلیف در سواحل غربی یمن هدف قرار داده و منهدم کرده است.

ادامه مطلب:
AlArabiya_Fa »

شکی نیست حوثی ها از طرف ایران کنترول میشوند همانطوری که اتحادیه عرب از طرف اسرایل و امریکا کنترول میشوند

تاکید اتحادیه اروپا بر گسترش همکاری مشترک با کشورهای خلیججورپ بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا، بر تعمیق روابط و گسترش همکاری‌های مشترک میان این اتحادیه و کشورهای شورای همکاری خلیج تاکید کرد.بورل، چهارشنبه،

رایزنی مقامات ایران و اتحادیه اروپا پیرامون «برجام»مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا و وزیر خارجه ایران درباره ازسرگیری مذاکرات وین دیدار و رایزنی کردند. - خبرگزاری آناتولی

'مخازن زباله' قفل‌دار می‌شوند/ برخی افراد با خودروی شخصی از مخازن، زباله جمع‌آوری می‌کنندمدیر عامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران گفت: به تدریج باید شکل مخازن فعلی را عوض کنیم تا دسترسی به آن‌ها آسان نباشد و زباله‌گرد نتوانند از مخزن زباله بردارد و این مساله در دستور کار سازمان است.

تنش اروپا و آمریکا در نیویورک؛ وزرای خارجه ۲۷ عضو اتحادیه با فرانسه اعلام همبستگی کردندوزرای خارجه اتحادیه اروپا روز دوشنبه در جریان نشستی در نیویورک با بحث در مورد لغو سفارش زیردریایی‌های فرانسوی از سوی استرالیا به دلیل توافق تازه با آمریکا و بریتانیا، از فرانسه حمایت و با این کشور اعلام همبستگی کردند. فقط این تیکه گذارش 😂 روی کدام موضوعات گفت گو به توافق رسیدن سرچه کاش این سگ ها بجان هم بیفتن تا وطن عزیز ما از سیاست های شیطانی این حیوان صفتان درامان باشد !🌍

اتحادیه اروپا خواستار 'همکاری کامل' ایران با آژانس شداتحادیه اروپا از ایران خواست تا 'به طور کامل' با آژانس بین‌المللی انرژی اتمی همکاری کند. این اتحادیه همچنین تاکید کرده است: ما خواستار ازسرگیری فوری مذاکرات در وین برای احیای برجام هستیم

تلاش استرالیا برای کاهش سطح تنش با اروپا؛ کانبرا خواستار توافق تجارت آزاد با اعضای اتحادیه شدوزیر تجارت استرالیا همزمان با آغاز تلاش این کشور برای جبران تاثیر منفی لغو قرارداد ۴۰ میلیارد دلاری خرید زیردریایی از فرانسه بر روابط کانبرا با پاریس و بروکسل، اعلام کرد که توافق تجاری استرالیا و اتحادیه اروپا تضمین کننده سود متقابل است.

آخرین به روزرسانی:Shareاحمد ابوالغیط، دبیرکل اتحادیه عرب، هشدار داد که شبه‌نظامیان حوثی در یمن با انگیزه‌هایی خارجی هدایت می‌شوند.

احمد ابوالغیط چهارشنبه 22 سپتامبر طی جلسه گفت‌وگوی مجازی غیر رسمی شورای امنیت سازمان ملل متحد با اتحادیه عرب، گفت که شبه‌نظامیان حوثی به‌رغم وخامت اوضاع انسانی در یمن، مصمم به ادامه جنگ هستند.او همچنین گفت که این گروه شبه‌نظامی با انگیزه‌‌های خارجی هدایت می‌شوند و تصور می‌کنند که می‌توانند با زور بر یمن مسلط شوند.در همین راستا ائتلاف عربی حمایت از دولت قانونی یمن، شامگاه چهارشنبه، اعلام کرد که دو قایق شبه‌نظامیان حوثی را که برای از کارانداختن کشتیرانی در دریای سرخ بمب‌گذاری شده بود را در منطقه الصلیف در سواحل غربی یمن هدف قرار داده و منهدم کرده است.

ائتلاف عربی حمایت از دولت قانونی یمن اعلام کرد که دو قایق متعلق به