تنش اروپا و آمریکا در نیویورک؛ وزرای خارجه ۲۷ عضو اتحادیه با فرانسه اعلام همبستگی کردند

30/06/1400 02:15:00 ب.ظ

تنش اروپا و آمریکا در نیویورک؛ وزرای خارجه ۲۷ عضو اتحادیه با فرانسه اعلام همبستگی کردند بیشتر بخوانید🔽

زیردریایی, فرانسه

تنش اروپا و آمریکا در نیویورک؛ وزرای خارجه ۲۷ عضو اتحادیه با فرانسه اعلام همبستگی کردند بیشتر بخوانید🔽

وزرای خارجه اتحادیه اروپا روز دوشنبه در جریان نشستی در نیویورک با بحث در مورد لغو سفارش زیردریایی ‌های فرانسوی از سوی استرالیا به دلیل توافق تازه با آمریکا و بریتانیا، از فرانسه حمایت و با این کشور اعلام همبستگی کردند.

استرالیا هفته گذشته اعلام کرد که به دنبال عقد پیمان «اوکوس»(AUKUS) با ایالات متحده و بریتانیا با هدف همکاری دفاعی و امنیتی در منطقه اقیانوس هند-آرام، سفارش زیردریایی‌های فرانسوی را لغو کرده و در عوض حداقل ۸ زیردریایی دارای موتور اتمی از آمریکا خریداری می‌کند.

آقای بورل گفت: «مطمئناً ما از این اعلام این خبر غافلگیر شدیم.» مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا همچنین تاکید کرد که وزیران خارجه بیست و هفت کشور عضو اتحادیه اروپا در این نشست همبستگی کامل خود را با فرانسه اعلام کردند.»فسخ «قرارداد قرن»؛ چگونه فروش زیردریایی‌ به بحران بین فرانسه و آمریکا تبدیل شد؟

ادامه مطلب:
euronews فارسی »

روایت آرش صادقی از شکنجه، بازجویی و مواجهه با پیکر بی‌جان مادر

«آرش صادقی»، فعال حقوق بشر در گفت‌وگو با «نرگس محمدی»، سخن‌گوی «کانون مدافعان حقوق بشر» به بخشی از شکنجه‌ها و بازجویی‌هایش پرداخته است. ... ادامه مطلب >>

وقتیکه کفتارها به جان هم می افتند ، بره ها نفسی آرام می کشند. کاش این سگ ها بجان هم بیفتن تا وطن عزیز ما از سیاست های شیطانی این حیوان صفتان درامان باشد !🌍 روی کدام موضوعات گفت گو به توافق رسیدن سرچه فقط این تیکه گذارش 😂

بورل: دیدار در سطح وزرا با ایران در نیویورک صورت نمی‌گیرد | DW | 21.09.2021به گفته وزیر خارجه فرانسه باید از فرصت مجمع عمومی سازمان ملل برای دیدار وزرای خارجه کشورهای اروپایی با ایران استفاده شود. بورل اما می‌گوید چنین دیداری صورت نمی‌گیرد و به جای آن باید هرچه زودتر به مذاکرات وین بازگشت. وزیر خارجه فرانسه فعلا برود گند لغو قراردادهای نظامی فرانسه با این و آن را جمع کند مذاکرات با ایران را بگذارد همانجا که رستم گذاشت

قهرمانی والیبالیست‌‌های ایران در آسیا با شکست دادن ژاپن میزبان؛ تلافی شکست در المپیکتیم ملی والیبال ایران در دیدار فینال بیست‌ و یکمین دوره مسابقات والیبال قهرمانی مردان آسیا، با پیروزی در مقابل تیم ملی ژاپن برای چهارمین بار قهرمان آسیا شد.

کشف شواهد از قدیمی‌ترین لباس جهان با قدمت ۱۲۰ هزار سال در غاری در مراکشباستان‌شناسان می‌گویند در غاری در مراکش اشیائی متعلق به ۱۲۰ هزار سال پیش یافته‌اند که نشان می‌دهد انسان به کمک آن‌ها لباس می‌ساخته است.

قیمت خانه در تهران از اروپا بیشتر شده است!قیمت خانه در تهران از اروپا بیشتر شده است! یک کارشناس بازار مسکن با بیان اینکه قیمت خانه درتهران با برخی شهرهای اروپایی برابری می‌کند وبعضا بیشتر شده،گفت: از سال ۹۰ به بعد دچار رکود ساخت‌وساز شدیم که نتیجه آن به شکل رشد لجام گسیخته قیمت مسکن بروز پیدا کرد 😂😅🤣ساعت خواب😉کمی دیگه بخواب 🤨☹️ چا بدبخت مردمانی! فکر کن پول خونه ی توی اروپا رو بدی ولی تو این خراب شده ی تحت زعامت آخوند زندگی کنی.

اختلاف حقوق دریافتی زنان و مردان در اتحادیه اروپا چقدر است؟سهم زنان اروپایی در تکیه زدن بر کرسی هیات مدیره شرکت‌ها و حضور در سمت‌های ارشد مدیریتی در سال ۲۰۱۹ به ۲۹.۵ درصد رسید.

اتحادیه اروپا: ترکیه پیام‌های درستی در مورد موج احتمالی مهاجرت می‌دهد اتحادیه اروپا : ترکیه پیام‌های درستی در مورد موج احتمالی مهاجرت می‌دهد نایب رئیس کمیسیون اروپا تاکید کرد که ترکیه پیام‌های درستی در رابطه با مشکل پناهجویان می‌دهد.

جوزپ بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا پس از نشست غیرعلنی وزرای خارجه اتحادیه اروپا در حاشیه گردهمایی سالانه رهبران جهان در سازمان ملل متحد، گفت: «ما برای دستیابی به یک منطقه با ثبات و صلح‌آمیز در اقیانوس هند-آرام که چین به عنوان قدرتی روزافزون در آن قرار دارد به همکاری و هماهنگی بیشتر و اختلاف کمتر نیازمندیم.جوزپ بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا گفته وزرای خارجه بریتانیا، چین، فرانسه، آلمان و روسیه قراری برای ملاقات با وزیر خارجه جمهوری اسلامی در حاشیه مجمع عمومی سازمان ملل ندارند.سایت فدراسیون والیبال آسیا روز یکشنبه ۲۸ شهریور از قهرمانی پیاپی ایران در این رقابت‌ها خبر داد.Aa باستان‌شناسان می‌گویند در غاری در مراکش اشیائی متعلق به ۱۲۰ هزار سال پیش یافته‌اند که نشان می‌دهد انسان به کمک آن‌ها لباس تولید می‌کرده است.

» استرالیا هفته گذشته اعلام کرد که به دنبال عقد پیمان «اوکوس»(AUKUS) با ایالات متحده و بریتانیا با هدف همکاری دفاعی و امنیتی در منطقه اقیانوس هند-آرام، سفارش زیردریایی‌های فرانسوی را لغو کرده و در عوض حداقل ۸ زیردریایی دارای موتور اتمی از آمریکا خریداری می‌کند. آقای بورل گفت: «مطمئناً ما از این اعلام این خبر غافلگیر شدیم. دیپلمات‌ها در حال برنامه‌ریزی برای دیدار در سطح وزرای کشورهای شرکت‌کننده در برجام با ایران در حاشیه مجمع عمومی سازمان ملل در روز چهارشنبه ۲۲ سپتامبر بودند اما بورل گفته است: «[این دیدارها] بعضی سال‌ها اتفاق می‌افتد، برخی سال‌ها اتفاق نمی‌افتد.» مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا همچنین تاکید کرد که وزیران خارجه بیست و هفت کشور عضو اتحادیه اروپا در این نشست همبستگی کامل خود را با فرانسه اعلام کردند. پیروزی ایران در مقابل ژاپن در حالی صورت می‌گیرد که این دو تیم در المپیک توکیو نیز به مصاف هم رفته بودند و شکست ۲ بر ۳، ایران مقابل ژاپن باعث شده بود، تیم ملی والیبال ایران از صعود به دور بعدی این مسابقات باز بمانند.» فسخ «قرارداد قرن»؛ چگونه فروش زیردریایی‌ به بحران بین فرانسه و آمریکا تبدیل شد؟ آقای بورل همچنین در حاشیه مجمع عمومی سازمان ملل متحد (UNGA) با ماریس پین، وزیر خارجه استرالیا دیدار کرد.» او در عین حال گفت که امروز سه‌شنبه (۲۱ سپتامبر) با وزیر خارجه جدید جمهوری اسلامی، حسین امیرعبداللهیان دیدار می‌کند و او را تشویق می‌کند که هرچه زودتر به مذاکرات وین بازگردد. او در این دیدار از عدم مشورت استرالیا با اتحادیه اروپا پیش اتخاذ تصمیم هفته گذشته انتقاد و تاکید کرد که برقراری ثبات در منطقه اقیانوس هند-آرام با وجود چالش‌های کنونی مستلزم همکاری و هماهنگی بیشتر بین شرکای همسو و همفکر است. الگوی بریدگی روی استخوان‌های روباه، شغال و گربه وحشی که در این غار به دست آمده نشان می‌دهد این حیوانات برای گوشت‌شان پوست‌ کنده نشده‌اند، بلکه هدف انسان‌های اولیه جدا کردن پوست آن‌ها به صورت یکپارچه و برای تولید لباس بوده است.

بر همین اساس، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا از عدم جلب مشارکت شرکای اروپایی که در اقیانوس آرام حضوری قوی دارند، ابراز تاسف کرد. هدف این مذاکرات بازگشت ایران و آمریکا به توافق برجام است. برترین‌ها پر خواننده‌ترين‌ها ۱ نیویورک تایمز: عملیات ترور فخری‌زاده ظرف تنها ۶۰ ثانیه و با شلیک ۱۵ گلوله انجام شد ۲ پوران ناظمی در مصاحبه با صدای آمریکا پس از حمله نیروهای امنیتی به خانه‌اش: آنها از چند تجمع حقوق‌بشری ترسیده‌اند ۳ یائیر لاپید: تا پایان سپتامبر به منامه خواهم رفت؛ نخستین سفر یک وزیر امور خارجه اسرائیل به بحرین ۴. هنوز مشخص نیست که آیا بروز این اختلاف بر دور بعدی مذاکرات تجاری اتحادیه اروپا و استرالیا که قرار است ۱۲ اکتبر برگزار شود، تاثیرگذار خواهد بود یا خیر. در همین حال، اورزولا فن در لاین، رئیس کمیسیون اروپا نیز در گفتگو با شبکه آمریکایی سی‌ان‌ان به کریستین امانپور گفت که در قالب عقد پیمان اوکوس با یکی از اعضای اتحادیه اروپا رفتاری شده که قابل قبول نیست. دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنید بورل ادامه داد: «تابستان دیگر تمام شده و ما انتظار داریم که گفت‌وگوها هرچه زودتر در وین از سر گرفته شود. خانم فن در لاین همچنین خواستار شفاف سازی در این خصوص شد و تصریح کرد: «ما می خواهیم بدانیم چه اتفاقی افتاده و چرا.» شارل میشل، رئیس شورای اروپا نیز در گفتگو با خبرنگاران در نیویورک با متهم کردن آمریکا به «عدم وفای به عهد» گفت که درک اقدام استرالیا، بریتانیا و ایالات متحده برای او مشکل است. او اضافه کرد: «ما باید این هفته از فرصت استفاده کنیم تا گفت‌وگوها را مجددا از سر بگیریم.» خز، چرم و سایر مواد پوشاکی طبیعی با گذشت زمان بسیار طولانی فاسد می‌شوند و به همین خاطر هیچ لباس واقعی تهیه شده از این مواد ماقبل تاریخ در این غار پیدا نشده است.

آقای میشل با انتقاد از عدم پایبندی دولت دموکرات آمریکا به توافق‌ها و تعهدات بین‌المللی خود گفت: «دولت جدید جو بایدن با صدور این پیام تاریخی روی کار آمد که آمریکا دوباره بازگشته است ولی اکنون این سوال مطرح شده که آیا آمریکا دوباره به آمریکا بازگشته یا جای دیگر؟» رئیس شورای اروپا خاطرنشان کرد که اگر تمرکز اصلی سیاست خارجی واشنگتن بر چین است، پس بسیار عجیب است که با تضعیف اتحاد فرا اقیانوس اطلس تنها به همکاری با استرالیا و بریتانیا اکتفا کرده است. به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید پیش از این قرار بود، مقامات ارشد ایالات متحده و اتحادیه اروپا اواخر ماه جاری در جلسه افتتاحیه شورای تازه تاسیس تجارت و فناوری در پنسیلوانیا ملاقات کنند ولی به گفته آقای میشل برخی از اعضای اتحادیه اروپا در تلاش برای به تعویق انداختن این نشست هستند.» نماینده جمهوری اسلامی در سازمان ملل به پرسش خبرگزاری رویترز درباره این موضوع پاسخ نداده است. هم‌رسانی این مطلب: .