نهاد آمریکایی استفاده از دز تکمیلی و سوم واکسن فایزر را برای افراد بالای ۶۵ سال تصویب کرد

01/07/1400 06:02:00 ق.ظ

♦️ نهاد آمریکایی استفاده از دز تکمیلی و سوم واکسن فایزر را برای افراد بالای ۶۵ سال تصویب کرد ▪️ واکسن فایزر که حدود یک سال پیش عرضه شد دو دز دارد اما از مدتی پیش این مساله مطرح شد که افراد دارای ایمنی کم، شاید نیاز به یک دز تکمیلی و سوم داشته باشند.

سازمان غذا و داروی ایالات متحده مجوز استفاده از دز تکمیلی (سوم) واکسن فایزر را برای گروه‌های تحت خطر و افراد بالای ۶۵ سال تصویب کرد. واکسن فایزر که حدود یک سال پیش عرضه شد دو دز دارد اما از مدتی پیش این مساله مطرح شد که افراد دارای ایمنی کم، شاید نیاز به یک دز تکمیلی و سوم داشته باشند.

یک ماه پیش رئیس جمهوری آمریکا اعلام کرد این آمادگی در کشور وجود دارد که دز سوم به همه شهروندان تزریق شود.

هم اکنون داروخانه‌های زنجیره‌ای سی وی اس و برخی مراکز درمانی واکسیناسیون دز سوم را برای افراد بالای ۶۵ سال و کسانی که در معرض خطر ابتلا به کرونا هستند، آغاز کرده‌اند. در آمریکا از زمان آغاز همه‌گیری کرونا، ۴۳ میلیون نفر مبتلا شدند که حدود هفتصد هزار نفر جان خود را از دست دادند.از زمان واکسیناسیون نیز در آمریکا ۱۸۲ میلیون نفر کاملا واکسینه شده‌اند و حدود سی میلیون نیز یک دز واکسن را دریافت کرده‌اند.

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »
Loading news...
Failed to load news.

گروسی: پرونده سایت‌های اعلام نشده ایران باز است؛ دوربین‌ها نصب شدند اما فعلا به آنها دسترسی نداریم

رافائل گروسی، مدیر کل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی می‌گوید آژانس فعلا سوالی در خصوص سه مرکز اعلام نشده در ایران که در آنجا غنی‌سازی اورانیوم مشاهده شده ندارد و این نهاد در حال بررسی توضیحاتی است که ایران ارائه کرده است. ادامه مطلب >>

المیادین: محموله دیگری از سوخت ایران از مرزهای سوریه عبور کردالمیادین: محموله دیگری از سوخت ایران از مرزهای سوریه عبور کرد شبکه لبنانی المیادین اعلام کرد که کاروان دیگری از کامیون‌های حامل سوخت ایران از مرز سوریه عبور کرد و اکنون به سمت لبنان در حال حرکت است.

یک‌سوم دانشجویان ایران عضوی از خانواده خود را بر اثر کرونا از دست داده‌اندPooryaTaba

در ۶ ماه اخیر ۱۱۰ نفر از زندانیان خارج از کشور به زندان‌های ایران منتقل شدندسخنگوی قوه قضاییه از انتقال ۱۱۰ نفر از زندانیان ایرانی خارج از کشور به زندان‌های داخل طی شش ماهه اخیر خبر داد.

جانسون اند جانسون می‌گوید تزریق دز یادآور واکسن این شرکت دستگاه ایمنی بدن را تقویت می‌کند🔺 جانسون اند جانسون می‌گوید تزریق دز یادآور واکسن این شرکت دستگاه ایمنی بدن را تقویت می‌کند ◾ داده‌های این شرکت نشان می‌دهد دریافت این دز یادآور چند ماه پس از اولین دز، موجب قوی شدن سیستم ایمنی بدن در مقابل ویروس کرونا می‌شود. ⬇ بیشتر بخوانید:

پیشبینی رسانه‌های کانادا از پیروزی حزب ترودو در انتخابات پارلمانیجاستین ترودو در آخرین روزهای مبارزات انتخاباتی هشدار داده بود که بازگشت محافظه‌کاران به قدرت یک گام رو به عقب در کشور به ویژه در زمینه موضوعات مرتبط با تغییرات آب و هوایی است. بهتر است بگوییم نهایی شد !

از روان‌شناس بپرس؛ رضایت جنسی و اهمیت آن در رابطه