ابراز تاسف سازمان ملل از تصمیم دیوان عالی آمریکا در ایجاد محدودیت‌های پناهندگی

13/09/2019 06:59:00 ب.ظ

ابراز تاسف سازمان ملل از تصمیم دیوان عالی آمریکا در ایجاد محدودیت‌های پناهندگی

ابراز تاسف سازمان ملل از تصمیم دیوان عالی آمریکا در ایجاد محدودیت‌های پناهندگی

آژانس پناهندگان سازمان ملل از رای دادگاه عالی آمریکا مبنی بر ایجاد محدودیت در درخواست‌های پناهندگی در مرز مکزیک ابراز تاسف کرده است. دیوان عالی آمریکا، طرح‌های دونالد ترامپ را برای اعمال محدودیت بسیار شدید در مورد افرادی که قصد پناهندگی دارند، پذیرفت.

این تغییرات به چه معنایی است؟این تغییرات بر مهاجران غیرمکزیکی که سعی دارند از طریق مرز جنوبی آمریکا وارد این کشور شوند، تاثیر می‌گذارد.بیش از ۸۰۰ هزار نفر تا پایان ماه گذشته میلادی (اوت) در مرز جنوب غربی آمریکا بازداشت شده‌اند و از این تعداد نزدیک به ۵۶۰ هزار نفر از کشورهای السالوادور، گواتمالا، هندوراس بودند.

اکثریت این افراد دست کم با یکی از اعضای خانواده خود وارد خاک آمریکا شده بودند.بسیاری از آنها از ترس خشونت‌ها و فقر به آمریکا پناه می‌آورند.این افراد به سمت شمال و از طریق مکزیک سفر کرده تا زمانی که به منطقه مرزی آمریکا می‌رسند.تاکنون روال این گونه بوده که پس از ورود به خاک آمریکا درخواست پناهندگی می‌کنند. اما تغییرات جدید به معنای آن است که آن‌ها ابتدا باید قبل از رسیدن به آمریکا در اولین کشوری که وارد می‌شوند، درخواست پناهندگی خود را ارائه کنند. در غیر این صورت درخواست آن‌ها به هنگام ورود به خاک آمریکا نادیده گرفته می‌شود.

ادامه مطلب:
BBC NEWS فارسی »

اختصاصی| بازدید میدانی وزیر کشور از مناطق آسیب‌دیده حوادث تروریستی زاهدان+ فیلم- اخبار سیستان و بلوچستان - اخبار استانها تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید ادامه مطلب >>

دانشمندان در در جو سیاره‌ای در خارج از منظومه شمسی آب کشف کردنددانشمندان در در جو سیاره‌ای در خارج از منظومه شمسی آب کشف کردند این گزارش را بخوانید 🔽

افزایش سطح هشدارها در اسپانیا در پی تداوم بارش‌ باران‌های سیل‌آساپیش‌بینی می‌شود از حوالی ساعت ۶ بامداد روز جمعه میزان بارش باران به بیش از ۲۰۰ لیتر در متر مربع برسد و بیش از ۷۰ درصد نیز احتمال وقوع طوفان‌های شدید و طغیان دوبارۀ رودخانه‌ها وجود دارد.

قریشی در گفت‌وگو با آناتولی: اقدامات هند در کشمیر نسل کشی است

حضور نمایشی هیات سه نفره فیفا در تهران؛ فدراسیون ایران در مصونیت است

ناتانياهو در حضور پوتین: به تهدیدهای ایران در سوریه پاسخ خواهیم دادبنیامین ناتانیاهو نخست‌وزیر اسرا، روز پنجشنبه در ملاقات با ولادمیر پوتین رئیس‌جمهوری روسیه در شهر

اختلال تردد در پایتخت فرانسه در پی اعتصاب بزرگ شبکه حمل و نقل شهریاز اعتصاب سراسری کارکنان این شبکه حمل و نقل که تحت نظارت دولت اداره می شود به عنوان بزرگترین حرکت اعتراضی در این مجموعه پس از اکتبر ۲۰۰۷ نام برده می شود.

ده‌ها پناهجو پشت مرز آمریکا با مکزیک ماندند این تغییرات به چه معنایی است؟ این تغییرات بر مهاجران غیرمکزیکی که سعی دارند از طریق مرز جنوبی آمریکا وارد این کشور شوند، تاثیر می‌گذارد.یک کارشناس نجوم در گفتگو با یورونیوز در مورد کشف آب در جو «کی ۲-۱۸ بی» ضمن تاکید بر اهمیت کشف دانشمندان تاکید کرد که هرچند فاصله این سیاره با زمین ممکن است به نظر افراد عادی زیاد بیاید اما در عمل این سیاره فراخورشیدی فاصله زیادی با زمین ندارد.مطالب بیشتر از بدون شرح.وزیر امور خارجه پاکستان در گفت‌وگو با خبرگزاری آناتولی، اقدامات هند در کشمیر را "نسل کشی" خواند.

بیش از ۸۰۰ هزار نفر تا پایان ماه گذشته میلادی (اوت) در مرز جنوب غربی آمریکا بازداشت شده‌اند و از این تعداد نزدیک به ۵۶۰ هزار نفر از کشورهای السالوادور، گواتمالا، هندوراس بودند. اکثریت این افراد دست کم با یکی از اعضای خانواده خود وارد خاک آمریکا شده بودند. هم‌رسانی این مطلب:. بسیاری از آنها از ترس خشونت‌ها و فقر به آمریکا پناه می‌آورند. این افراد به سمت شمال و از طریق مکزیک سفر کرده تا زمانی که به منطقه مرزی آمریکا می‌رسند. تاکنون روال این گونه بوده که پس از ورود به خاک آمریکا درخواست پناهندگی می‌کنند. وزیر امور خارجه پاکستان با اشاره به اینکه هند پس از واقعه تروریستی 11 سپتامبر در آمریکا، با در پیش گرفتن سیاستی فریبنده مسلمانان کشمیر را که به دنبال حق تعیین سرنوشت خویش بودند، تروریست نامید.

اما تغییرات جدید به معنای آن است که آن‌ها ابتدا باید قبل از رسیدن به آمریکا در اولین کشوری که وارد می‌شوند، درخواست پناهندگی خود را ارائه کنند. در غیر این صورت درخواست آن‌ها به هنگام ورود به خاک آمریکا نادیده گرفته می‌شود. اتحادیه آزادی‌های مدنی آمریکا که این قانون را به چالش کشیده، گفته است که این قانون به شدت بر شمار افراد واجد صلاحیت برای پناهندگی تاثیر می‌گذارد. موضوعات مرتبط .