آیا حزب جدیدی در لبنان جایگزین حزب المستقبل حریری خواهد شد؟

16/11/1400 12:00 ب.ظ

اعتمادآنلاین بررسی می‌کند: آیا حزب جدیدی در لبنان جایگزین حزب المستقبل حریری خواهد شد؟ اعضای حزب المستقبل به جای آنکه از اقدام رهبر خود در تعلیق فعالیت‌ها پیروی کنند با حضور در شبکه‌های خبری و رسانه‌ها تلاش کردند تا خودی نشان دهند.

در حالی که اخبارضد و نقیض در رابطه با جانشینی بهاءالدین حریری به جای برادرش سعد حریری در صحنه سیاسی 14 مارس به گوش می‌رسد، اخبار مؤکد حکایت از ریزش این حزب و حضور حتمی بسیاری از شخصیت‌های آن در انتخابات مارس آینده دارند. سیدعماد حسینی- فرض بر این است که با خروج سعد حریری رهبر جریان المستقبل از صحنه سیاسی و درخواست صریح او برای بایکوت انتخابات پیش رو، اعضای حزبش و حتی احزاب و جریان‌های همسو با المستقبل هم دست به این اقدام زده و به نحوی با حریری آن هم در آستانه...

سیدعماد حسینی- فرض بر این است که با خروج سعد حریری رهبر جریان المستقبل از صحنه سیاسی و درخواست صریح او برای بایکوت انتخابات پیش رو، اعضای حزبش و حتی احزاب و جریان‌های همسو با المستقبل هم دست به این اقدام زده و به نحوی با حریری آن هم در آستانه هفدهمین سالگرد ترور پدرش همدردی کنند.

با این حال، شاهد ریزش حزب حریری و اعلام حضور اعضا و حتی رهبران حزب به بهانه‌های مختلف در انتخابات آتی هستیم. همزمان با اقدام سعد حریری در اعلام رسمی تعلیق فعالیت‌های سیاسی‌اش، جنگ بزرگی در صحنه سیاسی و صد البته رسانه‌ای لبنان در گرفت که این بار تمرکز آن به شدت درون‌حزبی و در میان جریان 14 مارس بود.

اعضای حزب المستقبل به جای آنکه از اقدام رهبر خود در روزه سیاسی و تعلیق فعالیت‌ها پیروی کنند، با حضور گسترده در شبکه‌های خبری و رسانه‌ها تلاش کردند تا از شرایط کمال بهره را برده و خودی نشان دهند.

ادامه مطلب:
EtemadOnline »

کرونا در ایران؛ ۷۷ شهر در وضعیت قرمز و آماده‌باش در همه مراکز درمانیهمزمان با افزایش بیش از ۶۰ درصدی آمار بستری کرونا طی یک هفته در ایران، وزارت بهداشت از آماده‌باش همه مراکز درمانی کشور برای مقابله با موج ششم این بیماری خبر داد. کـــــــــــــــــــوسکشهای خدا کیری پرچم🇹🇷🇹🇷 کثافت کوسکون نامو جندتونو روی تاریخ ایران می اندازید ولی ار چین لجن خوار واکسن نمیگیرید کرونارو ریشه کن کنید دنیارا گاییده خود کوسکششون یک مبتلا نداره ریـــــــــــــــــــــــدم 💩💩💩تو قـــــرانتون

افزایش ۴۹ درصدی نرخ تورم در ترکیه در ماه ژانویه | DW | 03.02.2022اداره ملی آمار ترکیه اعلام کرد، نرخ تورم در ترکیه در ژانویه سال جاری نسبت به مدت مشابه در سال قبل ۴۸.۷ درصد افزایش یافته است. وقتشه ترکا بیان ایران خونه بخرن اقامت دائم بگیرن

شیوع اومیکرون در کودکان زیر 12 سال در ایرانرئیس بیمارستان کودکان علی‌اصغر ایران از افزایش موارد ابتلا به سویه اومیکرون در میان کودکان زیر 12 سال خبر داد. - خبرگزاری آناتولی

شیوه نامه‌های بهداشتی در اجتماعات بویژه در اماکن زیارتی رعایت شودرئیسی: *اعمال محدودیت‌ها نباید مثل گذشته جنبه عمومی و سراسری داشته باشد *هر شهر و بخشی که دچار مشکل می‌شود باید مسئولین استانی در همان محدوده تصمیم‌گیری کنند *می‌توان تعریف جدیدی برای شهرهای قرمز ارائه داد

ایران: در برخی بخش‌ها توافقاتی در وین حاصل شده استوزیر امور خارجه ایران از حصول برخی «توافق‌ها در حوزه‌های اقتصادی و سیاسی» در مذاکرات وین خبر داد. - خبرگزاری آناتولی

بازداشت دو ایرانی در اتریش به ظن دست داشتن در قاچاق انسان | DW | 05.02.2022پلیس جنایی ایالت اتریش علیا، دو ایرانی را در روزهای اخیر به ظن همدستی در قاچاق انسان دستگیر کرده است. اتحادیه اروپا برای این دو حکم جلب صادر کرده بود و پلیس مجارستان محل اختفای آنها را به اتریش اطلاع داده بود.

اعتمادآنلاین|

سیدعماد حسینی-

فرض بر این است که با خروج سعد حریری رهبر جریان المستقبل از صحنه سیاسی و درخواست صریح او برای بایکوت انتخابات پیش رو، اعضای حزبش و حتی احزاب و جریان‌های همسو با المستقبل هم دست به این اقدام زده و به نحوی با حریری آن هم در آستانه هفدهمین سالگرد ترور پدرش همدردی کنند.

با این حال، شاهد ریزش حزب حریری و اعلام حضور اعضا و حتی رهبران حزب به بهانه‌های مختلف در انتخابات آتی هستیم.

همزمان با اقدام سعد حریری در اعلام رسمی تعلیق فعالیت‌های سیاسی‌اش، جنگ بزرگی در صحنه سیاسی و صد البته رسانه‌ای لبنان در گرفت که این بار تمرکز آن به شدت درون‌حزبی و در میان جریان 14 مارس بود.

اعضای حزب المستقبل به جای آنکه از اقدام رهبر خود در روزه سیاسی و تعلیق فعالیت‌ها پیروی کنند، با حضور گسترده در شبکه‌های خبری و رسانه‌ها تلاش کردند تا از شرایط کمال بهره را برده و خودی نشان دهند.

با نگاهی به روند این فعالیت‌ها شاهد آن هستیم که تمرکز حملات این روزهای شخصیت‌های حزب سعد حریری علیه رهبر جریان متحد فعلی و یا شاید سابق آنها یعنی سمیر جعجع است که او را به خیانت به حریری و از پشت خنجر زدن به او متهم می‌کنند و تاکید دارند جعجع عامل بر هم خوردن روابط حریری با عربستان است.

در این بین هر روز بر لیست اعضای جریان المستقبل که به نحوی از عزم خود برای ورود به انتخابات خبر می‌دهند افزوده می‌شود.

همین امر باعث شده تا نجیب میقاتی نخست‌وزیر لبنان با همراه کردن شماری از شخصیت‌های برجسته همچون مفتی این کشور و نیز فؤاد سنیوره، نخست‌وزیر اسبق، به فکر جذب این شخصیت‌ها و تشکیل ائتلاف بزرگ سنی برای انتخابات آتی باشد.

این امر گر چه هنوز جنبه اجرایی به خود نگرفته، اما نشانه‌های تشکیل آن به وضوح در صحنه سیاسی این کشور نمایان شده است.

بر کسی پوشیده نیست که صحنه سیاسی لبنان شرایط خاص و شاید منحصربه فردی دارد. در این صحنه سیاستمدار تا آخر عمر خود همچنان سیاستمدار باقی می‌ماند و جریان‌ها و احزاب سیاسی هم هرگز نمی‌میرند. این احزاب شاید دچار ضعف شده و زمین هم بخورند، اما همواره در روز مبادا و در شرایط خاصی بیدار شده یا از سوی قدرت‌های منطقه و جهانی بیدار می‌شوند، پس تا زمان برگزاری انتخابات باید منتظر غافلگیری‌های دیگری هم از این صحنه باشیم.