فراکسیون پارلمانی صدر جلسه انتخاب رئیس جمهوری عراق را تحریم کرد

16/11/1400 05:38:00 ب.ظ

فراکسیون پارلمانی صدر جلسه انتخاب رئیس جمهوری عراق را تحریم کرد جزئیات بیشتر🔽

فراکسیون صدر، بزرگ‌ترین گروه پارلمانی عراق به رهبری مقتدی صدر جلسه انتخاب رئیس جمهوری که قرار است روز دوشنبه برگزار شود را تحریم کرد. هوشیار زیباری از حزب دموکرات کردستان و فواد معصوم از اتحادیه میهنی کردستان نامزد ریاست جمهوری عراق هستند. فراکسیون صدر، بزرگ‌ترین گروه پارلمانی عراق به رهبری مقتدی صدر جلسه انتخاب رئیس جمهوری که قرار است روز دوشنبه برگزار شود را تحریم کرد. هوشیار زیباری از حزب دموکرات کردستان و برهم صالح از اتحادیه میهنی کردستان نامزد ریاست جمهوری عراق هستند.

خبرگزاری فرانسه با اعلام این خبر به نقل از حسن عذراری از جریان صدر، بر تردیدها نسبت به مخالفت اکثریت پارلمانی با انتخاب رئیس جمهوری در شرایط کنونی عراق صحه گذاشت. مقتدی صدر یک روز پیش از انتشار این خبر در توییتر از اعضای فراکسیون پارلمانی صدر خواسته بود که اگر کاندیدای حزب دموکرات شرایط ریاست جمهوری را ندارند، به او رأی ندهند.

گروه پارلمانی صدر با داشتن ۷۳ کرسی از مجموع ۳۲۹ جایگاه مجلس ملی عراق بزرگ‌ترین فراکسیون پارلمانی این کشور است. با این حال بایکوت جلسه انتخاب رئیس جمهوری از سوی این گروه، مانع از تشکیل جلسه و برگزیدن رئیس جمهوری جدید نخواهد شد. headtopics.com

دیوان عالی عراق با رد شکایت احزاب تحت حمایت ایران، نتایج انتخابات پارلمانی را تایید کرد پست ریاست جمهوری در عراق از زمان تشکیل حکومت جدید در سال ۲۰۰۶ به‌شکل سنتی در اختیار کردها است. تا کنون اتحادیه میهنی کردستان عراق وابسته به خانواده طالبانی این مقام را در اختیار داشته است.

ادامه مطلب:
euronews فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

رئیس جمهوری آمریکا: کشته شدن رهبر داعش «پیامی به تروریست‌های سراسر جهان» استجو_بایدن، رئیس جمهوری ایالات متحده، در یک سخنرانی به جزئیات عملیاتی که به کشته شدن ابو_ابراهیم_الهاشمی_القریشی، معروف به حاجی_عبدالله، رهبر داعش منتهی شد اشاره کرد و آن را «پیامی به تروریست‌ های سراسر جهان» دانست. این پیام تو شامل تروریست های صهیونیست میشه خخخخ مهد تروریست یعنی آمریکا که خود داعش را تاسیس کرده اینگونه توییت میزنه. خدا میداند اگر حاج قاسم سلیمانی عزیز نبود آمریکای جنایتکار و تروریست چه بلایی بر سر مردم منطقه و حتی جهان می‌آورد یاد و نام حاج قاسم عزیز تا ابد بر تارک دنیا خواهد درخشید هر چند وقتی یک بار یکی رو میکشن اینو میکنن دست آورد.

باجگیری بزرگ جمهوری اسلامی از فرانسه بر سر فرانسوی‌های زندانی در ایران

اروپا برای کاهش وابستگی به گاز روسیه به جمهوری آذربایجان رو کردکمیسر انرژی اتحادیه اروپا امروز به جمهوری آذربایجان رفت تا با افزایش خرید گاز از جمهوری آذربایجان وابستگی اروپا به گاز روسیه را کاهش دهد.

صدر مذاکرات تشکیل دولت در عراق را به حالت تعلیق درآوردجریان صدر عراق، مذاکرات برای تشکیل دولت را متوقف و جلسه انتخابات ریاست جمهوری در پارلمان این کشور را تحریم می‌کند. - خبرگزاری آناتولی

فرمانده سنتکام: ایران ممکن است در عراق درگیر تقابلی گسترده ‌تر با آمریکا شود

عراق: اطلاعاتی را در اختیار ائتلاف بین‌المللی قرار دادیم که منجر به کشته شدن سرکرده داعش شدارتش عراق اعلام کرد که اطلاعاتی را که منجر به کشته شدن سرکرده داعش شد، در اختیار ائتلاف بین‌المللی قرار داده است. - خبرگزاری آناتولی