آیا دوران آتش‌بازی سال نو در آلمان به سرآمده است؟ | DW | 28.12.2021

07/10/1400 10:50:00 ق.ظ

امسال هم در آلمان به خاطر کرونا خرید و فروش وسایل آتش‌بازی برای جشن‌های سال نو ممنوع خواهد بود. صاحبان این صنایع ادامه فعالیت خود را تیره و تار می‌بینند. بخش‌هایی از جامعه اما از این ممنوعیت استقبال کرده‌اند.

امسال هم در آلمان به خاطر کرونا خرید و فروش وسایل آتش‌بازی برای جشن‌های سال نو ممنوع خواهد بود. صاحبان این صنایع ادامه فعالیت خود را تیره و تار می‌بینند. بخش‌هایی از جامعه اما از این ممنوعیت استقبال کرده‌اند. آلمانی‌ها با فشفشه و ترقه و انواع وسایل آتش‌بازی به استقبال تحویل سال نو می‌روند اما دو سال است که این رسم دستخوش محدودیت‌های کرونایی است. اواسط ماه دسامبر شورای فدرال آلمان تصویب کرد که خرید و فروش هرگونه وسایل آتش‌بازی و فشفشه‌پرانی ممنوع باشد.

مصوبه البته آتش‌بازی و فشفشه‌پرانی را به طور کلی قدغن نمی‌کند، زیرا تصمیم‌گیری در باره این مسئله در حیطه اختیارات نهادهای محلی است. در عین حال، اکثر ایالات چنین ممنوعیتی را تایید کرد‌ه‌اند.

مصوبه شورای فدرال اما برای تولید‌کنندگان فشفشه و راکت و وسایل آتش‌بازی، یک ضربه بوده است، به خصوص که سال گذشته هم چنین ممنوعیتی کسب و کار آنها را راکد کرد. حالا شماری از این تولیدکنندگان در آستانه ورشکستگی یا ترک این حرفه هستند.

۹۵ درصد وسایل آتش‌بازی در آلمان در آستانه سال نو فروخته می‌شوند. ممنوعیت دو ساله خرید و فروش این وسایل، می‌تواند درآمد چند صد میلیونی این صنعت با ۳هزار نیروی شاغل را به ورطه سقوط براند. به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید headtopics.com

برخی از اهالی شهرهایی که آتش‌بازی در آنها ممنوع نشده و هم‌چنین کسانی که قصد دارند این منع را نادیده بگیرند، به شهرهای مرزی کشورهای همسایه از جمله لهستان رفته‌‌‌ا‌ند تا اقلام مورد نظر را تهیه کنند. خرید چنین وسایلی از بازارسیاه در داخل خود آلمان هم منتفی نیست.

ادامه مطلب:
DW فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

۴۲ هزار نفر در معرض خطر سیل در پی تخریب سد کاخوفکا؛ عملیات تخلیه در جریان است

سد و نیروگاه آبی «کاخوفکا» واقع در جنوب اوکراین بامداد روز سه‌شنبه ۶ ژوئن بر اثر انفجاری تخریب و آب پشت سد به مناطق پیرامون آن سرازیر شد. سیل بسیاری از شهرها و روستاهای منطقه خرسون را درنوردیده و زندگی هزاران نفر مختل شده است. ادامه مطلب >>

رئیس جمهور سومالی نخست‌وزیر این کشور را از کار معلق کردرئیس جمهور سومالی با انتشار فرمانی، نخست وزیر این کشور را از سمت خود معلق کرد. - خبرگزاری آناتولی

انریکه‌ مورا: ایران از مفاد توافق هسته‌ای سال 2015 تخطی کرده استانریکه مورا، هماهنگ‌کننده اروپایی مذاکرات وین در ارتباط با توافق هسته‌ای ایران با بیان این که «زمان زیادی برای دستیابی به توافق نداریم و همچنین نمی‌توان باشه تو راست میگی... 7خوب وه چی؟ چه غلطی میخواهید بکنید؟ به گاو_شیرده آل_سعود چه ربطی داره؟ موشک های یمن خو هستند؟

تصاویری از کریسمس در سایه کرونا از چهار گوشه جهان | DW | 26.12.2021گالری تصویری: کریسمس در سایه کرونا از چهار گوشه جهان در حالی که سویه نوپدید کرونا جهانیان را سخت نگران کرده، کریسمس در کشورهای دنیا جشن گرفته می‌شود و اومیکرون نیز در دومین سال گسترش جهانی کرونا یکه‌تازی می‌کند. نترسین نترسین ما همه با هم هستیم ahmad_golestan بیشتر شعارهای معروف ایران را من ساخته ام نترسین نترسین ما همه با هم هستیم من سیاسی نیستم من نویسنده هستم من مخترع زبان شیرین برره هستم درود بر امام خامنه ای..

حمایت از نوآوری و بازتوزیع کارامد منابع کشور از مهمترین رویکردهای دولت استمعاون اقتصادی رئیس جمهور با اشاره به عزم دولت برای اصلاحات بنیادین اقتصادی به لحاظ سخت افزاری و نرم افزاری تاکید کرد: حمایت از نوآوری و تولیدات خلاقانه و بازتوزیع کارامد منابع کشور از مهمترین رویکردهای دولت برای رسیدن به اهداف خود می باشد. نترسین نترسین ما همه با هم هستیم ahmad_golestan بیشتر شعارهای معروف ایران را من ساخته ام نترسین نترسین ما همه با هم هستیم من سیاسی نیستم من نویسنده هستم من مخترع زبان شیرین برره هستم درود بر امام خامنه ای.. Translate bio معافیت مالیاتی ندهید تخفیف مالیاتی بدهید

اومیکرون باعث لغو بیش از هزار پرواز در آمریکا طی کمتر از یک روز شدآمارها حاکی است که خطوط هوایی تجاری ایالات متحده ۱۰۰۱ مورد پرواز داخلی و خارجی را تا اواسط بعدازظهر یکشنبه لغو کردند.

مادورو: آیت‌الله خامنه‌ای مردی با درایت است/ کل جهان از احیای سوریه شگفت زده خواهد شدمادورو: *آیت‌الله خامنه‌ای مردی با درایت و برخوردار از هوش بالاست *خدا را شکر می‌کنم که با سردار سلیمانی آشنا شدم *به زودی به تهران سفر می‌کنم *روابط ونزوئلا با ایران همیشه خوب بوده است *کل جهان از احیای سوریه شگفت‌زده خواهد شد این مجری چقدر شبیه آیت الله دکتر رئیسی بدون عمامه است.😂😂 احتمالا بنزینشون تموم شده