انریکه‌ مورا: ایران از مفاد توافق هسته‌ای سال 2015 تخطی کرده است

07/10/1400 12:25 ق.ظ

انریکه‌ مورا: ایران از مفاد توافق هسته‌ای سال 2015 تخطی کرده است العربيه_فارسى

انریکه مورا، هماهنگ‌کننده اروپایی مذاکرات وین در ارتباط با توافق هسته‌ای ایران با بیان این که «زمان زیادی برای دستیابی به توافق نداریم و همچنین نمی‌توان انریکه مورا شامگاه دوشنبه، 27 دسامبر، طی کنفرانسی خبری در پایان اولین جلسه از هشتمین دور مذاکرات وین، با بیان این که «موفقیت ما در گرو اتخاذ تصمیمات دشوار در واشینگتن و تهران است»، خاطرنشان کرد: «برخی از موضوعات مورد بحث در دور کنونی...

انریکه مورا شامگاه دوشنبه، 27 دسامبر، طی کنفرانسی خبری در پایان اولین جلسه از هشتمین دور مذاکرات وین، با بیان این که «موفقیت ما در گرو اتخاذ تصمیمات دشوار در واشینگتن و تهران است»، خاطرنشان کرد: «برخی از موضوعات مورد بحث در دور کنونی گفت‌وگوها با ایران، محرمانه است.»

Advertisement مورا افزود: مذاکره نندگان در تلاش برای دستیابی به متنی عملی برای احیای برجام هستند و در تلاشند با رفع تحریم‌ها از ایران و محدود کردن برنامه هسته‌ای این کشور، پایانی موفقیت‌آمیز را برای مذاکرات رقم بزنند.

نماینده چین در مذاکرات وین نیز با اشاره به این که دور کنونی مذاکرات بر رفع تحریم‌ها از ایران متمرکز خواهد بود، گفت که دستیابی به توافق در مورد ایران، قبل از فوریه 2022، امکان‌پذیر است. دور هشتم مذاکرات احیای توافق هسته‌ای موسوم به «برجام» امروز در حالی آغاز شد که بنا به ادعای خبرگزاری فارس، تیم مذاکره‌کننده ایران تا زمانی که لازم باشد در وین باقی خواهد ماند. headtopics.com

باشه تو راست میگی...

ادامه مطلب:
AlArabiya_Fa »

ایران: تیم مذاکره کننده در وین جدیت و اجازه توافق را داردسخنگوی وزارت امورخارجه ایران با اشاره به شروع مذاکرات وین گفت هیئت ایرانی جدیت و اجازه توافقات را دارد. - خبرگزاری آناتولی حکومت جاهلیت شئونیزم فارسی شرکای اشرارفرقه فارسیسم خیانتکارانه با یک نامه ای غیرمستقم به آمریکا از آمریکا خواسته زندگی حکومت فرقه فارسیسم اشغالگر ایران را با فروش نفت و استمرار بساط شئونیزم فارسی در ایران را تضمین کنند تا کامل در خدمت و اطاعت ۴کشور صلیبچیهای استعمارجهانی باشد.

توافق تشکیلات خودگردان فلسطینی و قطر برای انتقال گاز اسرائيل به نیروگاهی در غزه🔺 به گزارش رسانه‌های اسرائيلی، تشکیلات خودگردان فلسطینی، قطر و یک شرکت برق مستقر در غزه روز یکشنبه توافقنامه‌ای را امضا کردند که بر اساس آن زمینه اداره تنها نیروگاه برق غزه با استفاده از گاز اسرائیل فراهم می‌شود. ⬇ بیشتر بخوانید: 😂😂😂😂 برسد به دست بچه های عرزشی که روز قدس خود خشتک دری کردن !

آخرین وضعیت واردات آب از کشورهای شمال خزر/ بزودی ایران و افغانستان بر سر حقابه آب‌های مرزی توافق می‌کنند/ صادرات برق به عراق ادامه داردسرپرست مرکز امور بین‌الملل و هماهنگی دیپلماسی آب و برق گفت: اولین گام آتی ما در حوزه آب‌های مشترک با افغانستان، تشکیل کمیساران آب دو کشور است که توافق شده بزودی در شهر زابل ایران و یا زرنج افغانستان تشکیل شود. تبدیل_وضعیت_بی_قید_و_شرط_کارکنان_قرارداد_مدت_موقت_وزارت_نفت_به_پیمانی_پس_از۱۰_سال_انتظار_و_بلاتکلیفی

وزیر خارجه جمهوری اسلامی: تمرکز ما در مذاکرات وین بر تضمین صادرات نفت ایران خواهد بودخبرگزاری جمهوری اسلامی در گزارشی از دیدار علی باقری، سرپرست تیم مذاکره‌کننده ایران، با انریکه امورا، هماهنگ‌کننده مذاکرات برجام، و قبل از آن با سران هیات‌های چین و روسیه خبر داده است. الان نفت پیتی چنده؟ یقینأ چرت میگه . حتمأ دروغ میگه . ولی یادتون باشه که طرفهای غربی هم برای ماله کشی دروغ ، خفقان گرفتن ما حاضریم گرسنه گی بکشیم ولی تحریم نفت راازایران امریکا برندارد که این ملاها ثروت مند بشن باز

اتئلاف عربی: حوثی‌ها تاکنون ۴۳۰ موشک و ۸۵۱ پهپاد به سمت عربستان پرتاب کرده‌اندائتلاف عربی به رهبری عربستان از سال ۲۰۱۵ وارد جنگ با حوثی‌های مورد حمایت ایران شده و طی بیش از شش سال گذشته ده‌ها هزار یمنی در این کشور کشته شده‌اند. نترسین نترسین ما همه با هم هستیم ahmad_golestan بیشتر شعارهای معروف ایران را من ساخته ام نترسین نترسین ما همه با هم هستیم من سیاسی نیستم من نویسنده هستم من مخترع زبان شیرین برره هستم درود بر امام خامنه ای.. ان شاءالله که شکست عیاشان عرب نزدیک است

ادعاهای نماینده آمریکا در امور ایران در آستانه دور هشتم مذاکرات ویننماینده ویژه آمریکا در امور ایران مدعی شد: اقدامات ایران 'اشتباه محسباتی' هستند و ایران دارد 'با آتش بازی می‌کند' در شش دور اولیه مذاکرات وین 'پیشرفت واقعی' حاصل شده است، اگر هر یک از طرفین حاضر به سازش می‌شدند، می‌توانستیم به آن (توافق) برسیم دوران ظرافت ظریف تمام شد....‌🇮🇷🇮🇷🇮🇷 زرشک

جدول زمانی برای دستیابی به توافق با ایران تعیین کرد»، تاکید کرد که ایران در برنامه هسته‌ای خود پیشرفت‌هایی داشته و از مفاد برجام تخطی کرده است.

انریکه مورا شامگاه دوشنبه، 27 دسامبر، طی کنفرانسی خبری در پایان اولین جلسه از هشتمین دور مذاکرات وین، با بیان این که «موفقیت ما در گرو اتخاذ تصمیمات دشوار در واشینگتن و تهران است»، خاطرنشان کرد: «برخی از موضوعات مورد بحث در دور کنونی گفت‌وگوها با ایران، محرمانه است.»

Advertisement

مورا افزود: مذاکره نندگان در تلاش برای دستیابی به متنی عملی برای احیای برجام هستند و در تلاشند با رفع تحریم‌ها از ایران و محدود کردن برنامه هسته‌ای این کشور، پایانی موفقیت‌آمیز را برای مذاکرات رقم بزنند.

نماینده چین در مذاکرات وین نیز با اشاره به این که دور کنونی مذاکرات بر رفع تحریم‌ها از ایران متمرکز خواهد بود، گفت که دستیابی به توافق در مورد ایران، قبل از فوریه 2022، امکان‌پذیر است.

دور هشتم مذاکرات احیای توافق هسته‌ای موسوم به «برجام» امروز در حالی آغاز شد که بنا به ادعای خبرگزاری فارس، تیم مذاکره‌کننده ایران تا زمانی که لازم باشد در وین باقی خواهد ماند.

این خبرگزاری به نقل از یک منبع مسئول افزود: «تهران آماده است در صورت آمادگی طرف‌های دیگر برای تمرکز بر گفتگوهای واقع‌بینانه، مذاکرات را پیش ببرد.»

این در حالی بود که به گزارش «ایرنا» به نقل از یک منبع نزدیک به تیم مذاکره‌کننده ایران، پیشرفت در مذاکرات بستگی به موضع طرف‌های غربی در برداشتن تحریم‌ها از ایران دارد.

حسین امیر عبداللهیان، وزیر خارجه ایران، دوشنبه 27 دسامبر، تاکید کرد مذاکرات وین برای احیای برجام باید به نقطه‌ای برسد که نفت ایران به آسانی و بدون هیچ منعی فروخته شود و پول نفت به صورت ارزی در حساب‌های بانکی ایران واریز شود.

ساعاتی قبل از آغاز دور هشتم مذاکرات وین، «یائیر لاپید» وزیر امور خارجه اسرائیل هشدار داد که کشورش آماده است در صورت لزوم به تنهایی علیه ایران اقدام کند.

او گفت: «البته ما ترجیح می‌دهیم مطابق با همکاری‌های بین‌المللی کار کنیم، اما اگر لازم شود خودمان اقدام خواهیم کرد.»

لاپید همچنین تاکید کرد که اسرائیل به تنهایی قادر است از خود دفاع کند.

ژنرال اوری گوردین، فرمانده جبهه داخلی اسرائیل نیز یکشنبه تاکید کرده بود که کشورش برای هر سناریوی رویارویی با ایران آماده می‌شود و سطح آمادگی‌های خود را ارتقاء می‌دهد.

او در واکنش به تهدید موشکی ایران علیه اسرئیل، همچنین تاکید کرد که کشورش آمادگی دارد با هر گونه حملات موشکی علیه آن مقابله کند.

ایران نیز در آستانه آغاز هشتمین دور مذاکرات وین، طی اولتیماتومی به اسرائیل، اعلام کرد که 16 موشک بالستیک را در جریان رزمآیش‌های نظامی شلیک کرده است که می‌توانند اسرائیل را نابود کند.

رسانه‌های ایران نیز ویدیویی را منتشر کردند که عملیات حمله به راکتور هسته‌ای دیمونای اسرائیل را شبیه‌سازی می‌کرد.

تل آویو هم متقابلا در حال جا انداختن قاطعانه گزینه اقدام نظامی علیه برنامه هسته‌ای ایران است اگر که تهران به نقض توافق با غرب ادامه دهد.

با این حال، ایران مدعی است که به برجام پایبند مانده و قصد ندارد حتی در صورت شکست مذاکرات، اورانیوم خود را تا بیش از 60 درصد، غنی‌سازی کند.

شایان ذکر است که آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، اوایل ماه جاری اثبات کرد که ایران غنی‌سازی اورانیوم تا درجه خلوص 20 درصد را در تأسیسات فردو آغاز کرده که در برجام، تاسیساتی ممنوع شده اعلام شده بود.

همزمان مقامات ذیربط تل آویو با ابراز تردید نسبت به فعالیت‌های هسته‌ای ایران، اطلاعاتی را با واشنگتن به اشتراک گذاشتند که نشان دهنده قصد ایران برای افزایش سطح غنی‌سازی به 90 درصد است که دست‌یابی تهران به تسلیحات هسته‌ای را تسریع می‌کند.