سوال_جواب_حقوقی, اطلاع_رسانی

سوال_جواب_حقوقی, اطلاع_رسانی

آیا شخص بازداشت شده می‌تواند در بازداشتگاه‌های امنیتی وکیل بگیرد؟

01/10/2020 11:02:00 ب.ظ

⚖️ پرسش: آیا شخص بازداشت شده می‌تواند در بازداشتگاه‌های امنیتی وکیل بگیرد و به او دسترسی داشته باشد؟ پاسخ را در ایران‌وایر بخوانید 👇 سوال_جواب_حقوقی اطلاع_رسانی

 پاسخ: بله؛ دسترسی به وکیل از حقوق متهم است. بر اساس قوانین ایران، هر متهمی در هر مرحله از دادرسی می‌تواند به وکیل دسترسی داشته باشد. اما این حق بر اساس «قانون آیین دادرسی کیفری»، کمی محدود شده است. به این نحو که در جرایم علیه امنیت، متهم در مرحله تحقیقات مقدماتی باید از میان وکلایی که رییس قوه قضاییه تعیین می‌کند، وکیل انتخاب کند؛ به عبارتی، در مرحله تحقیقات مقدماتی، متهم به جرایم علیه امنیت نمی‌تواند وکیل دل‌خواه خود را برگزیند.

مایک پمپئو: اقدامات تروریستی حزب‌الله نقاب را از چهره «حکومت یاغی» ایران برداشته است شیوع بالای مسمومیت‌های دارویی در کشور / داروهای اعصاب و روان در راس موارد مسومیت زا مایک پمپئو: استونی نیز کلیت حزب الله را به عنوان «یک سازمان تروریستی» شناسایی کرد

در ماده ۴۸ قانون آیین دادرسی کیفری آمده است: «با شروع تحت نظر قرار گرفتن، متهم می‌تواند تقاضای حضور وکیل نماید. وکیل باید با رعایت و توجه به محرمانه بودن تحقیقات و مذاکرات، با شخص تحت نظر ملاقات نماید و وکیل می‌تواند در پایان ملاقات با متهم که نباید بیش از یک‌ساعت باشد، ملاحظات کتبی خود را برای درج در پرونده ارایه دهد.»

ادامه مطلب: ایران وایر »

آناتولی از اردوگاه‌های پ.ک.ک در سنجار تصویربرداری کرد

نظرسنجی از مردم آلمان: آیا فرایند وحدت شرق و غرب موفق بود؟ | DW | 01.10.2020سی سال از یکپارچگی آلمان گذشته و هنوز دوسوم آلمانی‌ها معتقد هستند که وحدت به درستی تحقق نیافته است. در غرب آلمان ۶۴درصد و در شرق ۸۳ درصد از مردم عقیده دارند که میان دو قسمت کشور همچنان دره‌ای عمیق وجود دارد. اثرات مصیبت بار کمونیستا، حالا حالا ها پاک نمیشه.

آیا واقعا ۳۵۰۰ خانه ورزش در ایران راه‌اندازی شده‌اند؟ | DW | 01.10.2020مسعود ‌سلطانی‌فر، وزیر ورزش و جوانان ایران با اعلام افتتاح ۲۲۰ خانه ورزشی روستایی، از وجود ۳۵۰۰ خانه ورزش در کشور خبر داده است. آیا این آمار قابل تائید است؟ 👎 روده راست اگر توی بدنش باشد، حرفش هم راست است خیر فقط کلنگ زنی یاد گرفتند

واکسن‌های آنفلوانزا کجاست؟ / آیا وعده تامین 16 میلیون دوز واکسن آنفلوانزا عملی می‌شود؟حالا کمتر از 20 روز زمان برای تزریق واکسن آنفلوانزا فرصت باقی است و فارغ از دعواهای سیاسی و جناحی باید منتظر ماند و دید آیا وعده تامین 16 میلیون دوز و واکسینه شدن رایگان گروه‌های پرخطر محقق می‌شود یا خیر؟

آمیب مغزخوار در آب لوله کشی شهری در تگزاس جان یک کودک را گرفتحرکت این موجود تک‌یاخته‌ای در بدن موجب بروز التهاب حاد پرده‌های مغز و نخاع شده و در ۹۵ درصد موارد، ظرف چند روز منجر به مرگ می‌گردد. این خبرا و نزنید فردا آخوندا یاد میگیرن آبها رو آلوده میکنن ما که تو خونمون دستگاه تسفیه آب داریم که ویروس‌ها رو نابود میکنه معلوم نیست تا به حال چند نفر تو مناطق محروم کشور خودمون از این آمیب فوت کرده باشن؟

انفجار در ولایت هلمند افغانستان 9 کشته به جا گذاشتدر حمله با یک خودروی بمب‌گذاری شده به پاسگاه نیروهای امنیتی در منطقه وزیر ولایت هلمند در جنوب افغانستان 9 تن از جمله 4 غیرنظامی و 5 نیروی امنیتی جان باختند. - خبرگزاری آناتولی

شواهدی تازه از راستگرایی افراطی در صفوف نیروهای امنیتی آلمان | DW | 01.10.2020شواهدی از گرایش راست افراطی در میان نیروهای امنیتی آلمان، در اختیار اداره حفاظت از قانون اساسی (ارگان امنیتی) قرار گرفته است. پلیس برلین گرایش راست افراطی در صفوف پلیس را به شدت محکوم کرده و خواهان برخورد شدید شده است. گرایش چپ افراطی خوب است؟