آتش‌سوزی در جنگل‌های لوهانسک اوکراین دست‌کم ۹ قربانی گرفت

آتش‌سوزی در جنگل‌های لوهانسک اوکراین دست‌کم ۹ قربانی گرفت

اوکراین, بحران در اوکراین

02/10/2020 12:07:00 ق.ظ

آتش‌سوزی در جنگل‌های لوهانسک اوکراین دست‌کم ۹ قربانی گرفت

مقامات اوکراین احتمال می‌دهند که آتش سوزی ‌ها در شرق این کشور در پی گلوله باران‌های جدایی‌طلبان طرفدار روسیه آغاز شده است.

مقامات اورژانس اوکراین روز پنج‌شنبه اعلام کردند که در پس آتش سوزی بزرگی که جنگل‌های منطقه لوهانسک در شرق اوکراین را در برگرفته، دست‌کم ۹ نفر کشته و ۱۴ نفر زخمی و در بیمارستان‌ها بستری شده‌اند.تخلیه مناطق آغاز شده است و شعله‌های آتش که باد شدید نیز بر قدرت آنها افزوده ۳۱ شهرک را تهدید کرده و مساحتی حدود ۱۱ هزار هکتار را در برگرفته است.

مقامات وقوع در مجموع ۱۴۶ مورد آتش سوزی را تایید کرده‌اند که بنا بر آخرین خبرها بسیاری از آنها خاموش شده‌اند. با این وجود گفته می‌شود که شعله‌های آتش به دست‌کم ۲۵۰ خانه آسیب رسانده است.علت آغاز آتش سوزی‌ها هنوز روشن نیست اما مقامات اوکراین احتمال می‌دهند که این حادثه در پی گلوله باران‌های جدایی‌طلبان تحت حمایت روسیه در منطقه‌ای در نزدیکی محل آتش سوزی‌ها آغاز شده باشد.

ادامه مطلب: H.R.H »

استانبول مرکز برگزاری فستیوال‌های تفریحی ایرانی‌ها

با کاهش سطح تدابیر بهداشتی کرونایی و همچنین فرا رسیدن فصول گرما، شمار رویدادهای تفریحی و فرهنگی ایرانی‌های مقیم و غیرمقیم در ترکیه نیز افزایش یافت. - خبرگزاری آناتولی ادامه مطلب >>

قتل یک کارمند سفارت آمریکا در اوکراین؛ پلیس در جستجوی مظنون استبه گفته پلیس اوکراین یک زن کارمند سفارت ایالات متحده در پی حمله و ضرب و شتم از سوی یک مرد در کی یف، پایتخت، جان باخته است.

حیات در سیاره سرخ؛ کشف حوضچه‌های شور در کنار دریاچه نمک در مریخاین حقیقت که دریاچه و حوضچه‌های اطراف آن هنوز مایع هستند نشان می‌دهد که از نوع دریاچه زیاده‌شور هستند.

آتش‌سوزی در بازارچه ساحلی دیلم /۲۰۰ واحد صنفی طعمه حریق شدآتش‌سوزی در بازارچه ساحلی دیلم مدیرکل بحران استانداری بوشهر: *متاسفانه بازارچه ساحلی دیلم در مساحت حدود ۲۳۱۵ مترمربع دچار حریق یا آتش سوزی شده که شامل ۲۰۰ واحد صنفی توزیعی اجناس عموما خارجی و داخلی است. *شعله‌های آتش به شکل کلی مهار شده Hamin ye ghalam jens kam bood

شعار علیه نارندرا مودی پس از مرگ زنی در پی تجاوز گروهی در هندپیکر نیمه‌جان و برهنه او غرق در خون، با زبانی شکافته و ستون فقرات شکسته در مزرعه‌ای پیدا شد. او دو هفته پس از این حادثه بر اثر شدت جراحات جان باخت.

کرونا در ایران؛ هر ۱۱ دقیقه یک نفر در کرمانشاه بستری می‌شود

آمیب مغزخوار در آب لوله کشی شهری در تگزاس جان یک کودک را گرفتحرکت این موجود تک‌یاخته‌ای در بدن موجب بروز التهاب حاد پرده‌های مغز و نخاع شده و در ۹۵ درصد موارد، ظرف چند روز منجر به مرگ می‌گردد. این خبرا و نزنید فردا آخوندا یاد میگیرن آبها رو آلوده میکنن ما که تو خونمون دستگاه تسفیه آب داریم که ویروس‌ها رو نابود میکنه معلوم نیست تا به حال چند نفر تو مناطق محروم کشور خودمون از این آمیب فوت کرده باشن؟

Aa مقامات اورژانس اوکراین روز پنج‌شنبه اعلام کردند که در پس آتش سوزی بزرگی که جنگل‌های منطقه لوهانسک در شرق اوکراین را در برگرفته، دست‌کم ۹ نفر کشته و ۱۴ نفر زخمی و در بیمارستان‌ها بستری شده‌اند. تخلیه مناطق آغاز شده است و شعله‌های آتش که باد شدید نیز بر قدرت آنها افزوده ۳۱ شهرک را تهدید کرده و مساحتی حدود ۱۱ هزار هکتار را در برگرفته است. مقامات وقوع در مجموع ۱۴۶ مورد آتش سوزی را تایید کرده‌اند که بنا بر آخرین خبرها بسیاری از آنها خاموش شده‌اند. با این وجود گفته می‌شود که شعله‌های آتش به دست‌کم ۲۵۰ خانه آسیب رسانده است. علت آغاز آتش سوزی‌ها هنوز روشن نیست اما مقامات اوکراین احتمال می‌دهند که این حادثه در پی گلوله باران‌های جدایی‌طلبان تحت حمایت روسیه در منطقه‌ای در نزدیکی محل آتش سوزی‌ها آغاز شده باشد. ارتش اوکراین ماه گذشته جدایی طلبان مستقر در شرق این کشور را متهم کرد که آتش‌بس را نقض کرده‌اند. مرگ غیرمنتظرۀ رهبران جدایی‌طلب اوکراین؛ آیا زاخارشنکو آخرین نفر است؟ درگیری میان نیروهای دولت مرکزی اوکراین و شورشیان جدایی‌طلب در شرق این کشور، از سال ۲۰۱۴ میلادی تا کنون بیش از ۱۳ هزار کشته برجای گذاشته است. اگرچه بخش عمده درگیری‌ها درنهایت در سال ۲۰۱۵ میلادی در پی توافق مینسک پایان یافت اما درگیری‌های پراکنده همچنان وجود دارد که باعث کشته شدن غیرنظامیان‌، سربازان اوکراینی و تجزیه طلبان می‌شود. پیش از این در اوایل سال جاری میلادی نیز یک نفر در اثر آتش سوزی مشابه جنگل‌ها در منطقه لوهانسک جان خود را از دست داد و ۹ نفر دیگر در بیمارستان بستری شدند. در جریان این حادثه ۸۰ کلبه ویژۀ تعطیلات و ۳۰ واحد خانه نیز در دو روستا نابود شدند. هم‌رسانی این مطلب: