آژانس: ایران تولید قطعات سانتریفیوژ را از کرج به اصفهان منتقل کرده است

11/11/1400 10:15:00 ب.ظ

آژانس بین المللی انرژی_اتمی روز دوشنبه گفت ایران تولید سانتریفیوژ های خود را از کرج به اصفهان منتقل کرده است.

اطلاعیه آژانس بین‌المللی انرژی اتمی یک ماه پس از پایان اختلاف این نهاد بین‌المللی با ایران بر سر نصب دوباره دوربین‌های نظارتی آژانس در کارگاه قطعات سانتریفیوژ «تسا» در کرج صادر می‌شود. آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در بیانیه‌ای اعلام کرد که ایران به آژانس اطلاع داده است که قطعات را به...

آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در بیانیه‌ای اعلام کرد که ایران به آژانس اطلاع داده است که قطعات را به جای کارگاه کرج در شهر اصفهان تولید می‌کند. این گزارش با اشاره به این که بازرسان آژانس بین‌المللی انرژی اتمی دوربین‌های نظارتی را ۲۴ ژانویه در اصفهان نصب کرده‌اند، می‌گوید که در آن زمان تولید قطعات هنوز آغاز نشده بود.

چندی پیش یک مقام ارشد دولت آمریکا درباره برنامه هسته‌ای جمهوری اسلامی گفته بود که ایران با خروج از برجام اقدام به توسعه برنامه هسته‌ای خود، اعم از فعال‌سازی دستگاه‌های سانتریفیوژ بیشتر و به تبع آن ذخیره بیشتر اورانیوم غنی‌سازی شده، کرده است.

وزیر خارجه آمریکا نیز به تازگی با اشاره به موضوع ایران، بازگشت متقابل به رعایت برجام را «موثرترین راه برای اطمینان یافتن از این که ایران نمی‌تواند یک سلاح هسته‌ای تولید کند» دانست. آژانس بین‌المللی انرژی هسته‌ای به عنوان نهاد نظارتی بر پایه برجام و قطعنامه ٢٢٣١ شورای امنیت، بارها به نقض محدودیت‌های پادمانی و برجامی ایران اشاره داشته است. headtopics.

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »

دغدغه‌های ایران فردا ضرورت توسعه انگیزه‌های میهن‌دوستی | سید‌مصطفی هاشمی‌طبا

به خاطر دارم در اوایل پیروزی انقلاب، موضوع میهن‌دوستی، فرعی بر اهداف انقلاب تلقی می‌شد و حتی وقتی اساسنامه کمیته ملی المپیک به بزرگی که بعدها شهید شد ارائه شد، او از به‌کار‌بردن لفظ «ملی» انتقاد کرد و آن را نپذیرفت و حتی در طول یک یا دو دهه سرود معروف «ای‌ ایران» به‌نوعی بایکوت شد و برخی بزرگان سرود معروف «ما گل‌های خندانیم، فرزندان ایرانیم، ما سرزمین خود را مانند جان می‌دانیم» را برنمی‌تافتند. در همان حال، آرمان فلسطین و آزادی سرزمین فلسطین و قدس بحق ازجمله اهداف انقلاب اسلامی قرار گرفت و از همین رهگذر برکات و نیز زیان‌هایی متوجه انقلاب و کشورمان شد. در آن‌ موقع، چگونگی ارتباط آرمان آزادی فلسطین با سرزمین مادری‌مان تحلیل نشد. سؤال نشد که آرمان آزادی فلسطین به چه چیز بازمی‌گردد؟ ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

گزارش آژانس درباره تغییر محل برخی فعالیت‌های هسته‌ای ایران از کرج به اصفهانآژانس بین‌المللی انرژی اتمی اعلام کرد که ایران می‌خواهد در سایت اصفهان به تولید لوله‌های روتور سانتریفیوژ بپردازد. 'I say to the people that Allah is with us and He will help us from the unseen so come and lets excel from the people of the west in every field with the Mercy and Help from Allah'. Muhammad Qasim - Learn why many Muslims are calling him Imam Al-Mahdi!

آژانس: ایران کارگاه ساخت قطعات سانتریفیوژ را از کرج به اصفهان انتقال دادبه گفته بازرسان آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، یک ماه پس از پایان بن‌بست همکاری با آژانس درباره نصب مجدد دوربین‌های نظارتی که در اثر خرابکاری در تاسیسات

تغییر در برنامه اتمی ایران براساس گزارش تازه آژانس

ایران: آمریکایی‌ها باید تضمین دهند از برجام خارج نمی‌شوند | DW | 31.01.2022سخنگوی وزارت خارجه جمهوری اسلامی می‌گوید ایران مذاکرات وین را با یک 'اجماع ملی' به جلو می‌برد. گفته می‌شود، سعید جلیلی نامه‌ای ۲۰۰ صفحه‌ای در مخالفت با مذاکرات هسته‌ای وین به رهبر جمهوری اسلامی نوشته است. درهرحال ما بدنبال سیاست دوستی ومعامله با جهان است. این اجماع وجود دارد.

توزیع رایگان وسایل پیشگیری از بارداری در ایران ممنوع شد

جشن سده به روایت شهروندان زرتشتی ایران؛ هر سال کم‌رونق‌تر از پارسال