آژانس: ایران تولید قطعات سانتریفیوژ را از کرج به اصفهان منتقل کرده است

  • 📰 VOA Farsi صدای آمریکا
  • ⏱ Reading Time:
  • 47 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 22%
  • Publisher: 51%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

آژانس بین المللی انرژی_اتمی روز دوشنبه گفت ایران تولید سانتریفیوژ های خود را از کرج به اصفهان منتقل کرده است.

آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در بیانیه‌ای اعلام کرد که ایران به آژانس اطلاع داده است که قطعات را به جای کارگاه کرج در شهر اصفهان تولید می‌کند.

این گزارش با اشاره به این که بازرسان آژانس بین‌المللی انرژی اتمی دوربین‌های نظارتی را ۲۴ ژانویه در اصفهان نصب کرده‌اند، می‌گوید که در آن زمان تولید قطعات هنوز آغاز نشده بود. چندی پیش یک مقام ارشد دولت آمریکا درباره برنامه هسته‌ای جمهوری اسلامی گفته بود که ایران با خروج از برجام اقدام به توسعه برنامه هسته‌ای خود، اعم از فعال‌سازی دستگاه‌های سانتریفیوژ بیشتر و به تبع آن ذخیره بیشتر اورانیوم غنی‌سازی شده، کرده است.با اشاره به موضوع ایران، بازگشت متقابل به رعایت برجام را «موثرترین راه برای اطمینان یافتن از این که ایران نمی‌تواند یک سلاح هسته‌ای تولید کند» دانست.

آژانس بین‌المللی انرژی هسته‌ای به عنوان نهاد نظارتی بر پایه برجام و قطعنامه ٢٢٣١ شورای امنیت، بارها به نقض محدودیت‌های پادمانی و برجامی ایران اشاره داشته است. روسیه که فروشنده تنها رآکتور هسته‌ای به جمهوری اسلامی ایران است، همچنان در برجام است و تهران از روابط نزدیک نظامی نیز با این کشور که چالش‌های اساسی با آمریکا دارد، برخوردار است.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

گوه خوريش به شما نيومده :))))

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 17. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

گزارش آژانس درباره تغییر محل برخی فعالیت‌های هسته‌ای ایران از کرج به اصفهانآژانس بین‌المللی انرژی اتمی اعلام کرد که ایران می‌خواهد در سایت اصفهان به تولید لوله‌های روتور سانتریفیوژ بپردازد. 'I say to the people that Allah is with us and He will help us from the unseen so come and lets excel from the people of the west in every field with the Mercy and Help from Allah'. Muhammad Qasim - Learn why many Muslims are calling him Imam Al-Mahdi!
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

آژانس: ایران کارگاه ساخت قطعات سانتریفیوژ را از کرج به اصفهان انتقال دادبه گفته بازرسان آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، یک ماه پس از پایان بن‌بست همکاری با آژانس درباره نصب مجدد دوربین‌های نظارتی که در اثر خرابکاری در تاسیسات
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

تغییر در برنامه اتمی ایران براساس گزارش تازه آژانس
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

ایران: آمریکایی‌ها باید تضمین دهند از برجام خارج نمی‌شوند | DW | 31.01.2022سخنگوی وزارت خارجه جمهوری اسلامی می‌گوید ایران مذاکرات وین را با یک 'اجماع ملی' به جلو می‌برد. گفته می‌شود، سعید جلیلی نامه‌ای ۲۰۰ صفحه‌ای در مخالفت با مذاکرات هسته‌ای وین به رهبر جمهوری اسلامی نوشته است. درهرحال ما بدنبال سیاست دوستی ومعامله با جهان است. این اجماع وجود دارد.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

توزیع رایگان وسایل پیشگیری از بارداری در ایران ممنوع شد
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

جشن سده به روایت شهروندان زرتشتی ایران؛ هر سال کم‌رونق‌تر از پارسال
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »