آژانس: ایران کارگاه ساخت قطعات سانتریفیوژ را از کرج به اصفهان انتقال داد

  • 📰 AlArabiya_Fa
  • ⏱ Reading Time:
  • 57 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 26%
  • Publisher: 51%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

آژانس: ایران کارگاه ساخت قطعات سانتریفیوژ را از کرج به اصفهان انتقال داد العربيه_فارسى

هسته‌ای کرج آسیب دیده بود، ایران اکنون کارگاه ساخت قطعات سانتریفیوژ‌های پیشرفته خود را از تاسیسات «تسا» در کرج به سایتی در اصفهان منتقل کرده است.

به گزارش خبرگزاری «رویترز» آژانس بین‌المللی انرژی اتمی دوشنبه، 31 ژانویه 2022 در بیانیه کوتاهی اعلام کرد که دولت ایران آژانس را از انتقال کارگاه ساخت قطعات سانتریفیوژ‌های پیشرفته آن از تاسیسات «تسا» در کرج به تاسیسات هسته‌ای دیگری در اصفهان مطلع کرده است.رویترز به نقل از آژانس نوشت که روند ساخت سانتریفیوژهای ایران در تاسیسات جدید این کشور در اصفهان هنوز آغاز نشده است و توضیح داد که بازرسان آژانس دوربین‌هایی را در تاسیسات هسته‌ای اصفهان نصب کرده‌اند.

اقدام ایران به انتقال کارگاه ساخت قطعات سانتریفیوژ‌های پیشرفته آن از کرج به اصفهان در حالی صورت می‌گیرد که این کشور تا 15 دسامبر سال گذشته میلادی با ورود بازرسان آژانس به تاسیسات هسته‌‌ای کرج «تسا» مخالفت می‌کرد و به‌دنبال آن تحت فشارهای بین‌المللی بود بود که آژانس با کسب موافقت تهران، اعلام کرد ظرف چند روز دوربین‌های نظارتی جدید خود را در تاسیسات هسته‌ای کرج نصب خواهد کرد.

همچنین همزمان با آن بود که رافائل گروسی، مدیر‌کل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی نیز طی اظهاراتی عنوان کرد که مذاکرات وین بدون انجام عملیات بازرسی به سرانجام نخواهد رسید و آژانس می‌خواهد بداند که ایران هر گرم از اورانیوم غنی‌‌شده خود را کجا پنهان می‌کند.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 12. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

گزارش آژانس درباره تغییر محل برخی فعالیت‌های هسته‌ای ایران از کرج به اصفهانآژانس بین‌المللی انرژی اتمی اعلام کرد که ایران می‌خواهد در سایت اصفهان به تولید لوله‌های روتور سانتریفیوژ بپردازد. 'I say to the people that Allah is with us and He will help us from the unseen so come and lets excel from the people of the west in every field with the Mercy and Help from Allah'. Muhammad Qasim - Learn why many Muslims are calling him Imam Al-Mahdi!
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

جشن سده به روایت شهروندان زرتشتی ایران؛ هر سال کم‌رونق‌تر از پارسال
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

اعتراض انجمن صنفی عکاسان مطبوعاتی به ممانعت از حضور عکاسان زن در بازی ایران و عراقانجمن صنفی عکاسان مطبوعاتی ایران روز شنبه با انتشار بیانیه‌ای نسبت به ممانعت از ورود عکاسان زن به ورزشگاه آزادی تهران در جریان بازی میان تیم‌های ملی فوتبال ایران و عراق اعتراض کرد.
منبع: RadioFarda_ - 🏆 13. / 51 ادامه مطلب »

سازمان ملل: طالبان بیش از ۱۰۰ نفر از وابستگان به دولت سابق را کشته‌اندسازمان ملل متحد تاکنون بیش از یکصد «گزارش معتبر» از قتل اعضای نهادهای دولت سرنگون شده، نیروهای امنیتی وابسته به آن و افغان‌هایی که با نیروهای خارجی همکاری کرده بودند دریافت کرده است. این جنایات ابتدای راهه همانند جدش ینی جمهوری اسلامی هزاران نفر افراد شایسته را با چراغ سبز اروپا و آمریوا بقتل رساندند تا حکومتشان تثبیت شود
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

تغییر در برنامه اتمی ایران براساس گزارش تازه آژانس
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

وزارت خارجه ایران: تهران چیزی بیشتر یا کمتر از برجام را قبول نداردسعید خطیب‌زاده، سخنگوی وزارت خارجه ایران، روز دوشنبه در نشست خبری خود، راجع به مذاکرات هسته‌ای در وین گفت که ایران «به آمریکا توصیه می‌کند که وقتی به وین بازمی‌گردد، چیزی بیشتر...
منبع: RadioFarda_ - 🏆 13. / 51 ادامه مطلب »