آژانس دارویی اروپا مجوز یک قرص موثر درمان کووید۱۹ را داد | DW | 28.01.2022

08/11/1400 05:33:00 ب.ظ

آژانس دارویی اتحادیه اروپا به قرص پکسلووید شرکت فایزر برای درمان کووید۱۹ ناشی از ویروس کرونا مجوز داد. این دارو به‌ویژه برای افرادی توصیه شده که در معرض خطر ابتلا به نوع شدید بیماری هستند و بر سویه اومیکرون نیز موثر است.

آژانس دارویی اتحادیه اروپا به قرص پکسلووید شرکت فایزر برای درمان کووید۱۹ ناشی از ویروس کرونا مجوز داد. این دارو به‌ویژه برای افرادی توصیه شده که در معرض خطر ابتلا به نوع شدید بیماری هستند و بر سویه اومیکرون نیز موثر است. تصمیم نهایی هنوز باید توسط کمیسیون اروپا گرفته شود، اما این فقط یک روند فرمالیته است. به گفته شرکت فایزر، این دارو بسیار موثر است و خطر بستری شدن در بیمارستان و مرگ بر اثر کرونا را تا ۸۹ درصد کاهش می‌دهد. به کانال اینستاگرام دویچه وله فارسی بپیوندید

تصمیم نهایی هنوز باید توسط کمیسیون اروپا گرفته شود، اما این فقط یک روند فرمالیته است. به گفته شرکت فایزر، این دارو بسیار موثر است و خطر بستری شدن در بیمارستان و مرگ بر اثر کرونا را تا ۸۹ درصد کاهش می‌دهد.

به کانال اینستاگرام دویچه وله فارسی بپیوندید آلمان پیشاپیش یک میلیون بسته از آنرا سفارش داده است و ایتالیا و بلژیک نیز از جمله کشورهای عضو اتحادیه اروپا هستند که قرص را خریداری کرده‌اند. قرص Paxlovid قبلا در آمریکا، بریتانیا و کانادا مجوز گرفته است. دولت آمریکا تامین ۲۰ میلیون دوز درمانی این قرص را تضمین کرده است و بیش از پنج میلیارد دلار برای اولین سفارش خود که بالغ بر ۱۰ میلیون دوز درمانی است هزینه کرده.

یک مطالعه بالینی نشان داده که این قرص تقریبا ۹۰ درصد از بستری شدن و مرگ در بیماران پرخطر جلوگیری کرده است. آزمایشات همچنین نشان داده‌اند که این دارو در برابر سویه بسیار مسری اومیکرون نیز اثربخش است. پکسلوووید عوارض جانبی احتمالی نیز دارد که از جمله اختلال در حس چشایی، اسهال، فشار خون بالا و درد عضلانی است.

ادامه مطلب:
DW فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

تلاش برای خرابکاری در صداوسیما/ شبکه یک، قرآن، رادیو پیام و جوان برای لحظاتی هک شدندافراد یا گروهی ناشناس دقایقی قبل تلاش کردند تا چند شبکه صدا و سیما را هک کنند.

درخواست آمریکا برای تشکیل جلسه شورای امنیت برای بحران اوکراین و روسیهآمریکا خواستار برگزاری جلسه علنی شورای امنیت سازمان ملل در باره بحران اوکراین و روسیه شد. - خبرگزاری آناتولی

گزارش لحظه به لحظه؛ اوکراین: شمار نیروهای روسی مستقر در مرز برای حمله سراسری کافی نیست«این عدد قابل توجه است، تهدیدی برای اوکراین است»، اما «در این زمان که من با شما صحبت می‌کنم، این تعداد هنوز برای یک حمله تمام عیار علیه اوکراین در سرتاسر مرز کافی نیست». امریکاییها اتشبیار منطقه نباشند. چرا اوکراین هر از مدتی جنگ میشه😳😳😳😳 اوکراین همون افغانستانه؟؟؟؟

هشدار آمریکا نسبت به شکست مذاکرات برجام: برای گزینه‌های دیگر آماده‌ می‌شویممشاور امنیت ملی ایالات متحده در نشستی مجازی با همتای اسرائیلی خود گفت که واشینگتن در صورت شکست مذاکرات هسته‌ای با ایران آماده استفاده از گزینه‌هایی غیر از دیپلماسی خواهد بود. منتظر صدای رعد و برق، مانور ... طی روزهای آتی باشید. چندتا بلال فروش جدید هم پیدا کنید

نماینده روسیه در اتحادیه اروپا در گفتگو با یورونیوز: مسکو برنامه‌ای برای حمله به اوکراین نداردچیژوف: «امنیت ملی روسیه در خطر است... زمانی ناتو وعده داده بود که به شرق گسترش نیابد. به قول وزیر خارجه وقت امریکا، «نه حتی یک اینج» به سمت شرق.از آن زمان ما با پنج موج گسترش ناتو به سمت شرق مواجه بوده ایم» Globalconversation کافر ها عاقل تر از اونی هستند که خون همدیگه را بریزند این ما مسلمانان هستیم که به خون همديگه تشنه ایم اگر امریکا و ناتو در حمله روسیه به اکران واکنش نشان نداده و گردن پوتین رو درصورت حمله نشکنند!؟درحقیقت چراغ سبز اتحاد جماهیر شوروی را به روسها داده اند.

مردم تمایلی برای تغییر تلفن‌های همراه خود ندارند/ قاچاق موبایل‌های دزدی به خارج از کشوررییس اتحادیه دستگاه‌های مخابراتی،ارتباطی و لوازم جانبی خاطر نشان کرد: تورم حاکم در بازار باعث شده است که مردم مانند گذشته تمایلی برای تغییر و به روزکردن تلفن‌‌های همراه از خود نشان ندهند.