مردم تمایلی برای تغییر تلفن‌های همراه خود ندارند/ قاچاق موبایل‌های دزدی به خارج از کشور

07/11/1400 12:10:00 ب.ظ

در گفت‌وگو با ایلنا مطرح شد: مردم تمایلی برای تغییر تلفن‌های همراه خود ندارند/ قاچاق موبایل‌های دزدی به خارج از کشور

رییس اتحادیه دستگاه‌های مخابراتی،ارتباطی و لوازم جانبی خاطر نشان کرد: تورم حاکم در بازار باعث شده است که مردم مانند گذشته تمایلی برای تغییر و به روزکردن تلفن‌‌های همراه از خود نشان ندهند. وی با اشاره به تاثیر نوسان‌های نرخ ارز در بازار موبایل، گفت: در 2 سال اخیر مردم سعی کرده‌اند داشته‌های خود را حفظ کنند و تمایلی برای تغییر و به روز کردن تلفن‌های همراه از خود نشان نداده‌اند.

اگر کسی در 3 سال تلفن‌ همراه خود را عوض می‌کرد این روزها یک سال زمان نگهداری را افزایش داده‌اند و این چنین تقاضا برای مصرف کاهش پیدا کرده است.

به گفته محبی، اگر بازار موبایل در روزهای پایان سال از رکود خارج نشود تجربه سال گذشته دوباره تکرار خواهد شد و بسیاری از واحدهای صنفی چاره‌ای جر تعطیلی و جمع‌آوری ندارند. این فعال صنفی با بیان اینکه عرضه موبایل با تقاضا هم‌خوانی دارد، افزود: واردات موبایل با ارز نیمایی صورت می‌گیرد و دیگر واردات از کشورهای همسایه و ریجستر کردن آن برای واردکنندگان صرفه اقتصادی ندارد.

وی پرفروش‌ترین نرخ خرید و فروش موبایل را 5 میلیون تومان عنوان کرد و افزود: در حال حاضر موبایل با نرخ 40 تا 50 میلیون در بازار موجود است که این موبایل‌ها از برندهای اپل و سامسونگ هستند. محبی با اشاره به قانونی بودن واردات تلفن همراه، خاطر نشان کرد: شرکت‌های واردکننده تلاش دارند موبایل با درجه کیفی مناسب وارد بازار کنند چراکه مسئول ارائه خدمات پس از فروش همان شرکت هستند.

ادامه مطلب:
خبرگزاری كار ایران (ایلنا) ILNA »
Loading news...
Failed to load news.

لیگ ملت‌های والیبال| برتری ایران مقابل چین در روزی که کار سختی نداشتیم- اخبار والیبال|بسکتبال|هندبال - اخبار ورزشی تسنیم | Tasnim

آخرین اخبار روز ایران و جهان ؛ خلاصه خبرهای امروز ایران را در خبرگزاری تسنیم بخوانید ادامه مطلب >>

سازمان ملل: 8 میلیارد دلار برای کمک‌ به مردم افغانستان نیاز استسازمان ملل: 8 میلیارد دلار برای کمک‌ به مردم افغانستان نیاز است آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل متحد طی اظهاراتی در جلسه شورای امنیت اعلام کرد که افغانستان به «یک نخ آویزان» بوده و برای ارائه کمک‌های اضطراری به مردم این کشور به 8 میلیارد دلار نیاز است.

چرا و چگونه مردم عادی در سراسر اروپا، در کشتار همسایگان یهودی خود سهیم شدند؟وهمین موارد در جنایتهای رخ داده در افریقا آسیا خاورمیانه وسایرمناطق صدق میکند.

آیا کناره‌گیری سعد حریری از سیاست به افزایش نفوذ حزب‌الله در لبنان منجر می‌شود؟تصمیم سعد حریری برای کناره‌گیری از عرصه سیاست لبنان راه را برای حزب‌الله، نیروی نیابتی شبه‌نظامی ایران در این کشور باز می‌کند تا نفوذ خود را افزایش دهد و

آمار ابتلای روزانه به کرونا در آلمان به۲۰۰هزار نفر رسید | DW | 27.01.2022درست دو سال بعد از شناسایی اولین مورد ابتلا به کرونا در موسسه‌ای در مونیخ آلمان، آمار مبتلایان جدید به این ویروس در این کشور به بیش از ۲۰۰هزار تن رسیده است.

آنسو فاتی از انجام عملی جراحی خودداری کردآنسو فاتی، جوانترین بازیکنی که تاکنون برای بارسلونا گلزنی کرده، در دومین حضور خود با این تیم پس از بازگشت از غیبت دو ماهه، دوباره از ناحیه «همسترینگ» مصدوم

دوستداران آدرنالین برای لذت بردن از اسکی با هلیکوپتر به کوه‌ کاچکار ترکیه می‌رونددوستداران آدرنالین برای لذت بردن از اسکی با هلیکوپتر به کوه‌_کاچکار ترکیه می‌روند