آمریکا نخستین گذرنامه با گزینه «ایکس» برای جنسیت را صادر کرد

05/08/1400 08:30:00 ب.ظ

آمریکا نخستین گذرنامه با گزینه «ایکس» برای جنسیت را صادر کرد جزئیات بیشتر🔽

آنتونی بلینکن, پاسپورت

آمریکا نخستین گذرنامه با گزینه «ایکس» برای جنسیت را صادر کرد جزئیات بیشتر🔽

آمریکا امروز چهارشنبه ۲۷ اکتبر نخستین گذرنامه با گزینه «ایکس» برای جنسیت را صادر کرد تا یک گام مهم برای افراد خارج از طبقه بندی مرد و زن برداشته شود.

ند پرایس، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا با اشاره به صدور گذرنامه با گزینه «ایکس» برای جنسیت، بر تعهد این وزارتخانه برای ارتقای آزادی، کرامت و برابری همه افراد جامعه از جمله افراد «ال.جی.بی.تی.کیو.آی» (LGBTQI) تأکید کرد.پیش‌تر آنتونی بلینکن، وزیر خارجه آمریکا گفته بود که برای تحقق این کار موانع فنی وجود دارد که باید برطرف شوند.

حضور رهبر هندوهای تراجنسیتی در مراسم مذهبی «کومبه میلا»وزارت خارجه آمریکا در زمان مسئولیت آقای بلینکن، به دارندگان گذرنامه آمریکا اجازه داد تا جنسیت خود را در گذرنامه‌هایشان انتخاب کنند.آمریکایی‌ها پیش از این اگر می‌خواستند جنسیتی متفاوت از شناسنامه یا سایر مدارک خود را در گذرنامه‌هایشان مشخص کنند، به گواهی پزشکی نیاز داشتند.

ادامه مطلب:
euronews فارسی »

در قضایای اخیر بسیجی‌ها مظلوم واقع شدند/بچه های تیم ملی چشم ملت ما را روشن کردند

به مناسبت هفته بسیج، صبح امروز؛ شنبه ۵ آذرماه جمع کثیری از بسیجیان با حضور در حسینیه امام خمینی(ره) با حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر انقلاب اسلامی دیدار کردند. ادامه مطلب >>

آخی آمریکا چطور دلش اومده! یه وقت هموفوب‌های ایرانی ناراحت نشن!

رئیس جمهور آمریکا برای اولین‌ بار پس از چهار سال در نشست آسه‌آن شرکت می‌کنددونالد ترامپ در تمام دوران ریاست جمهوری خود تنها یکبار در سال ۲۰۱۷ میلادی در این نشست شرکت کرد. این رفتار ترامپ، گمانه زنی‌ها در این باره که آمریکا پس از لغو حضورش در بسیاری از سازمان‌های بین‌المللی، قصد دارد به آسه‌آن نیز پشت کند را تقویت کرد.

آمریکا: تلاش برای مذاکرات هسته‌ای به مرحله حساسی رسیده است | DW | 25.10.2021مذاکره‌کننده ایران می‌گوید به بروکسل خواهد رفت و با نمایندنگان اروپایی گفت‌وگو می‌کند. نماینده ویژه آمریکا در امور ایران با انتقاد از تعلل جمهوری اسلامی گفت پنجره بازگشت به برجام تا ابد باز نمی‌ماند. اشتباه املایی دارید او یا نمیفهمد، یا اینکه نمیفهمد. ایران نیاز به برجام ندارد، پنجره را ببندید در سرمای کشورهایتان یخ نزنید. رابرت مالی غلط کرد..پنجره امثال رابرت مالی و اون انگلهای اروپایی همیشه باز است واصلا پنجره ای ندارند بلکه در فضای باز نشسته اند ..امثال مالی وانگلهای اروپایی،فقط دنبال جذب رشوه و سودهای میلیاردی برای شرکت های چند ملیتی شان هستند..

تلاش دوباره آمریکا برای استرداد جولیان آسانژ؛ سرنوشت «مدافع آزادی بیان» در هاله‌ای از ابهامآسانژ حتی در دوران پناهندگی در سفارت اکوادور نیز به افشاگری‌هایش از مسیر ویکی لیکس ادامه داد. به این ترتیب به همگان اثبات شد که نمی‌توان موضوع ویکی لیکس را از «نابغه‌ای» که بنیانگذارش بوده، جدا دانست و همین مساله فشارها برای دستگیری او را تشدید کرد. بسیار شرم آور است یک ژورنالست که حقیقت جنایت ها را فاش کند آن وقت 8 سال زندان را تجربه میکند و بعد همچنان در انتظار محکمه دومی باشد نمی دانم چرا خبرنگاران از این فرد دفاع نمی کنند آزادی بیان تا جایی که همسو با سیاستهای تان باشد می‌پسندید.😏 کمتر دروغ بگویید مدافع آزادی بیان هستید! همه کشورهای مدعی یه جولیان آسانژ، یه خاشقچی، یه پروفسور فوریسون، یه روژه گارودی ووو دارید...

آمریکا: خواهان هماهنگی با اروپایی‌ها برای تشکیل جبهه‌ واحد ضد ایران هستیمدر پی تلاش‌های ایران برای دور زدن مذاکرات وین و رایزنی با مقامات اروپایی در بروکسل، ایالات متحده آمریکا خواستار هماهنگی با اروپایی‌ها برای تشکیل جبهه‌ واحد

محمد یعقوب، فرزند ملا عمر و وزیر دفاع طالبان برای نخستین بار در انظار عمومی ظاهر شدملا یعقوب، پسر ملاعمر رهبر پیشین طالبان برای نخستین بار در انظار عمومی ظاهر شد و در جریان بازدید از یک بیمارستان نظامی سخنرانی کرد. باژی برای اعاده‌ی‌ سهم در کیان طالبان شروع شده. اگه پاکستان (آی اس آی) و قطر کنترل‌شون نکنه به زودی داستان رقابت «محمود و اشرف» بین‌شون تکرار می‌شه و از هم می‌پاشند. یه شپش دیدن داره آخه رو نمایگی باید داده شود!

سوءاستفاده از زندانیان برای ثروت‌اندوزی؛ درباره بنیاد تعاون زندانیان کشور چه می‌دانیم؟

وزارت خارجه آمریکا اعلام کرد که گزینه «ایکس» برای جنسیت را تا اوایل سال ۲۰۲۲ در گذرنامه ها و گواهی‌های تولد آمریکایی‌هایی که خارج از کشور به دنیا بیایند، درج خواهد کرد..رابرت مالی رابرت مالی، نماینده ویژه آمریکا در امور ایران روز دوشنبه ۳ آبان (۲۵ اکتبر) به خبرنگاران گفت که واشنگتن به طور فزاینده‌ای نگران تعلل جمهوری اسلامی ایران برای بازگشت به گفت‌وگوهای هسته‌ای است.Aa ایالات متحده پس از اولین ناکامی، بار دیگر از دستگاه قضایی بریتانیا خواست تا با استرداد جولیان آسانژ، بنیانگذار ویکی لیکس که متهم به افشای گسترده اطلاعات دولتی است، موافقت کنند.

ند پرایس، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا با اشاره به صدور گذرنامه با گزینه «ایکس» برای جنسیت، بر تعهد این وزارتخانه برای ارتقای آزادی، کرامت و برابری همه افراد جامعه از جمله افراد «ال.جی.بی.» باقری کنی افزوده است: «مسئله این است که آیا طرف‌های مقابل از آمادگی واقعی برای انجام تعهدات خود، از جمله فراخواندن یک ناقض غیرعضو به ترک خط مشی‌ها و میراث مخرب گذشته برخوردارند؟» باقری کنی در توییت خود تأکید می‌کند که آمریکا باید تمام تحریم‌های وضع شده علیه جمهوری اسلامی ایران را لغو کند.تی.کیو. واشنگتن با اعتراض به حکم صادر شده در ماه ژانویه، بویژه با زیر سوال بردن اعتبار سخنان متخصصی که به نفع جولیان آسانژ شهادت داده بود، بار دیگر خواستار استرداد او شده است.

آی» (LGBTQI) تأکید کرد. رابرت مالی ضمن اشاره به فواید اقتصادی بازگشت ایران به برجام افزود که ایالات متحده همچنان این آمادگی را دارد که روند جلوگیری از دستیابی ایران به سلاح هسته‌ای را از راه دیپلماسی پیش ببرد. پیش‌تر آنتونی بلینکن، وزیر خارجه آمریکا گفته بود که برای تحقق این کار موانع فنی وجود دارد که باید برطرف شوند. حضور رهبر هندوهای تراجنسیتی در مراسم مذهبی «کومبه میلا» وزارت خارجه آمریکا در زمان مسئولیت آقای بلینکن، به دارندگان گذرنامه آمریکا اجازه داد تا جنسیت خود را در گذرنامه‌هایشان انتخاب کنند. آمریکایی‌ها پیش از این اگر می‌خواستند جنسیتی متفاوت از شناسنامه یا سایر مدارک خود را در گذرنامه‌هایشان مشخص کنند، به گواهی پزشکی نیاز داشتند. بر اساس گزارش‌های منتشر شده، در حال حاضر حداقل ۱۱ کشور دیگر از گزینه «ایکس» یا «دیگر» در گذرنامه‌هایشان استفاده می‌کنند.» تلاش مدافعان آزادی بیان همزمان با تلاش‌های ایالات متحده برای برگزاری دوباره دادگاه استرداد آسانژ، صدها تن از مدافعان آزادی بیان از روز شنبه با حمل پلاکاردهایی که روی آنها شعار «روزنامه نگاری جرم نیست» یا «۱۰ سال کافی است، آسانژ را آزاد کنید!» مقابل دیوان عالی بریتانیا دست به تجمع زده‌اند.

این کشورها شامل کانادا، آلمان و آرژانتین و همچنین هند، نپال و پاکستان هستند که میراث‌دار مفهوم تاریخی جنوب آسیا، «هجرا» هستند. به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید وزارت خارجه آمریکا این خبر را هم‌زمان با «روز افزایش آگاهی بیناجنسی» اعلام کرد و قول داد از افرادی که بر سر هویت جنسی خود با تبعیض روبرو هستند، حمایت کند. جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا قول داده است که حمایت از حقوق دگرباشان جنسی را در اولویت اصلی دولت خود قرار دهد. اتخاذ این سیاست، یک تغییر بزرگ نسبت به دولت دونالد ترامپ است که در آن وزارت خارجه سفارتخانه‌های آمریکا را از برافراشتن پرچم‌های رنگین کمانی در حمایت از همجنس‌گرایان منع کرده بود. هم‌رسانی این مطلب: . ایالات متحده در زمان ریاست جمهوری باراک اوباما از پیگیری پرونده جولیان آسانژ چشم پوشی کرد اما دولت دونالد ترامپ بار دیگر تعقیب قانونی او را از سر گرفت.