آمریکا: مذاکرات وین مثبت بود اما راهی طولانی در پیش است | DW | 21.04.2021

01/02/1400 09:09:00 ق.ظ

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا مذاکرات کشورهای چهار به علاوه یک با ایران را مثبت دانست اما تاکید کرد راه پیش رو طولانی‌تر از راه رفته است. عربستان نیز از ایران خواست تا به مذاکره ادامه دهد و از ایجاد تنش در منطقه بپرهیزد.

مذاکرات وین, ند پرایس

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا مذاکرات کشورهای چهار به علاوه یک با ایران را مثبت دانست اما تاکید کرد راه پیش رو طولانی‌تر از راه رفته است. عربستان نیز از ایران خواست تا به مذاکره ادامه دهد و از ایجاد تنش در منطقه بپرهیزد.

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا مذاکرات کشورهای چهار به علاوه یک با ایران را مثبت دانست اما تاکید کرد راه پیش رو طولانی‌تر از راه رفته است. عربستان نیز از ایران خواست تا به مذاکره ادامه دهد و از ایجاد تنش در منطقه بپرهیزد.

ند پرایس، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا، روز سه‌شنبه ۳۱ فروردین (۲۰ آوریل) پس از پایان مذاکرات بین کشورهای چهار به علاوه یک با ایران در وین، این مذاکرات را مثبت دانست اما تاکید کرد که"راه درازی در پیش است".پرایس گفت که رابرت مالی، نماینده ویژه آمریکا برای امور ایران، راه‌های مشخصی را که ایران و آمریکا برای بازگشت به توافق برجام باید طی کنند مشخص کرده است. او گفته است: «در این مرحله ما راه طولانی‌تری از آنچه که تا کنون پیموده‌ایم پیش رو داریم.»

نشست مشترک برجام در وین عصر سه‌شنبه پایان گرفت و هیات‌های شرکت‌کننده به کشورهای خود بازگشتند. روسای هیات‌های مذاکره‌کننده، درباره پیش‌نویس متون و چگونگی ادامه گفت‌وگوها بحث کردند.خوش‌بینی مشروط اروپایک مقام اروپایی پس از پایان این مذاکرات به خبرگزاری رویترز گفت پیشرفت‌هایی برای نجات توافق سال ۲۰۱۵ حاصل شده اما نیاز به کارهای بیشتری هست. به گفته او مذاکرات کشورهای آلمان، بریتانیا، فرانسه، چین و روسیه با ایران هفته آینده پس از آنکه نمایندگان این کشورها با مقامات کشور خودشان مشورت کردند ادامه خواهد یافت.

ادامه مطلب:
DW فارسی »

خبرگزاری آناتولی

خبرگزاری آناتولی ادامه مطلب >>

ایشان در ادامه فرمود، تا ایران‌به پایبندی کامل برنگردد هیچ امتیازی داده نخواهد شد، بیخود ماست مال نکن نوچه امریکا ! نه_به_برجامچای عربستان غلط کرد! عربستان بهتر است فضولی نکند! عربستان خود نقش وسیعی در تنش در منطقه دارد عربستان کودک کش چطور می تواند دیگران را موعظه کند در حالیکه به یمن تجاوز کرده و 5 سال است که آنها را بمباران می کند؟!

گاو شیرده عربستان در مورد برجام ابراز نظر میکند. ظاهرا میداند در دنیا لقب گاو را گرفته و میخواهد با اینگونه نظرات بگوید ما هم مهره ای هستیم. گاو گاو است

مذاکرات غیر مستقیم ایران و آمریکا در وین این هفته نیز دنبال می‌شود♦️ مذاکرات غیر مستقیم ایران و آمریکا در وین این هفته نیز دنبال می‌شود ▪️هنوز مشخص نیست آیا رابرت مالی نماینده ویژه ایالات متحده در امور ایران به عنوان سرپرستی هیات آمریکا در وین حضور خواهد یافت یا خیر. بیشتر بخوانید: حتما واسطه اش هم لاوروفه رابرت مالی هم با کیسه های دلار راهی میشه‌. تاریخ از او به عنوان مامور تامین مالی خامنه‌ای و سپاه برای قتل و عام مردم ایران یاد خواهد کرد. غلط اضافی کردید. این ادعای غلط یک جنگ روانی است. سیاست قطعی ایران مشخص است. نه مذاکره با آمریکا خواهد بود و نه مماشات لغو کامل تحریم ها با هم، راستی_آزمایی و بازگشت به تعهدات

همزمان با ادامه مذاکرات وین، ایران مدعی شد آماده است با آمریکا تبادل زندانی کند🔺همزمان با ادامه مذاکرات وین ، ایران مدعی شد آماده است با آمریکا تبادل زندانی کند ▪️ این درخواست در حالی مطرح می شود که ایران و آمریکا با قدرت های باقی مانده در توافق برجام سرگرم گفتگو برای بازگشت احتمالی به توافق هسته‌ای سال ۲۰۱۵ هستند ای کاش من هم یک زندانی بودم و معاوضه می شدم یا حتی بعنوان یک برده به آمریکایی ها فروخته می شدم، چون ایران تبدیل به زندان با حدود 85 میلیون نفر زندانی شده که حتی حقوق زندانی ها هم در آن رعایت نمی شه. رژیم آخوندی گوه خورد با خامنه‌ای_حرامزاده دیگه دوره پاچه خواری و مماشات با آخوندها به سر رسیده حالا بگذار رژيم اخوندی خودشو جر بده نامهٔ دو عضو کنگرهٔ آمریکا به جو بایدن در حمایت از خواسته‌های مردم ایران

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا: مذاکرات وین پیشرفت داشته اما تا رسیدن به موفقیت فاصله داریم ند پرایس ، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا، گفت که در مذاکرات غیرمستقیم هسته‌ای آمریکا و ایران در وین پیشرفت‌هایی حاصل شده، اما این گفت‌وگوها هنوز تا رسیدن به موفقیت فاصله دارد. شما که با هم به توافق رسیدن دیگه این شامورتی بازی ها برای چیه؟ به ظالمان تکیه نکنیدکه اتش شمارامیگیردویاری نمی شوید.،قران مجید.،انکه دکترین امریکابرپایه کشتاروتجاوزاست تنها برخوردقاطع باوی میتواندواداربه تسلیم به قانون خداکندوگرنه ان همانست که بیش از200سال است به کشتارملتها ادامه میدهدوچیزی جزخسران دنیاواخرت نیزبرای دولت وملت خوددربرندارد. سیاست قطعی لغو تمامی تحریم‌ها persiangulf loveiran🇮🇷✌🇮🇷✌

ادامه مذاکرات برجامی در وین؛ کندی پیشرفت در پی عدم رویارویی مستقیم ایران و آمریکامذاکرات بر سر احیای برجام در پایتخت اتریش همچنان ادامه دارد اما دیپلمات‌ها می‌گویند به دلیل عدم انجام گفتگوهای مستقیم بین ایران و آمریکا، سرعت پیشرفت کند است. Ecologic_Rojava's account has been withheld in Turkey in response to a legal demand. Learn more. مسخره است ! عین دعوای زن و شوهری که پیغام میدن به هم توسط بچه شون !

آمریکا: هنوز مشخص نیست که مذاکرات وین به توافق منجر شود | DW | 30.04.2021مشاور امنیت ملی آمریکا گفته است هنوز مشخص نیست که نشست_وین برای احیای برجام به توافق جدیدی بیانجامد. او اما تائید کرد که مذاکرات درباره لغو تحریم‌های_آمریکا و بازگشت ایران به تعهدات هسته‌ای به صورت جدی ادامه دارد. Ecologic_Rojava's account has been withheld in Turkey in response to a legal demand. Learn more. Ecologic_Rojava's account has been withheld in Turkey in response to a legal demand. Learn more. How about you go and change the Corp. name to Saudi Welle? Frankly it suits you better!

ند پرایس، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا ند پرایس، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا، روز سه‌شنبه ۳۱ فروردین (۲۰ آوریل) پس از پایان مذاکرات بین کشورهای چهار به علاوه یک با ایران در وین، این مذاکرات را مثبت دانست اما تاکید کرد که"راه درازی در پیش است".عباس عراقچی معاون ظریف، سرپرستی هیات ایرانی در مذاکرات وین را بر عهده دارد رسانه‌های ایران از سفر هیات وزارت خارجه برای حضور در دور دیگری از مذاکرات غیرمستقیم ایران و آمریکا در وین اترش خبر داده‌اند.علی ربیعی - آرشیو ایران درخواست برای معاوضه زندانیان با ایالات متحده را تکرار کرد.ه موفقیت فاصله دارد.

پرایس گفت که رابرت مالی، نماینده ویژه آمریکا برای امور ایران، راه‌های مشخصی را که ایران و آمریکا برای بازگشت به توافق برجام باید طی کنند مشخص کرده است. او گفته است: «در این مرحله ما راه طولانی‌تری از آنچه که تا کنون پیموده‌ایم پیش رو داریم. قرار است آقای عراقچی با سایر کشورهای عضو برجام در کمیسیون مشترک برجام شرکت کند.» نشست مشترک برجام در وین عصر سه‌شنبه پایان گرفت و هیات‌های شرکت‌کننده به کشورهای خود بازگشتند. او در یک کنفرانس خبری به خبرنگاران گفت که جزئیات این امر بعد از نهایی شدن تلاش ها، اعلام می شود. روسای هیات‌های مذاکره‌کننده، درباره پیش‌نویس متون و چگونگی ادامه گفت‌وگوها بحث کردند. در سه هفته گذشته، هیات‌های ایران و آمریکا مذاکرات غیر مستقیمی برای بازگشت ایران به تعهدات ذیل برجام و همچنین بازگشت ایالات متحده به این توافق هسته‌ای داشتند. خوش‌بینی مشروط اروپا یک مقام اروپایی پس از پایان این مذاکرات به خبرگزاری رویترز گفت پیشرفت‌هایی برای نجات توافق سال ۲۰۱۵ حاصل شده اما نیاز به کارهای بیشتری هست.» سخنگوی وزارت خارجه آمریکا افزود: «اگر ایران بخواهد به اجرای تعهدات خود در توافق هسته‌ای بازگردد، قطعا لازم است برنامه هسته‌ای خود را تا حد چشمگیری محدود کند و یک بار دیگر هرگونه مسیر قابل تصور برای دسترسی به سلاح هسته‌ای را مسدود کند.

به گفته او مذاکرات کشورهای آلمان، بریتانیا، فرانسه، چین و روسیه با ایران هفته آینده پس از آنکه نمایندگان این کشورها با مقامات کشور خودشان مشورت کردند ادامه خواهد یافت. در این راستا و در هفته‌های گذشته در وین، مذاکراتی میان اعضای برجام و بدون مذاکره مسقتیم ایران و آمریکا، برای بازگشت ایالات متحده به برجام انجام شده است. از سوی دیگر مقامات دولت جمهوری اسلامی بارها در سفرهای خارجی خود این گونه استدلال کرده‌اند که دولت و قوه قضائیه در سیستم حاکمیتی ایران از هم مجزا هستند و دولت اختیاری در این زمینه ندارد. انریکه مورا، معاون دبیرکل سرویس اقدام خارجی اتحادیه اروپا نیز پس از پایان این مذاکرات در توییتر نوشت: «مذاکرات در دو هفته گذشته پیشرفت داشته‌اند اما کارهای زیاد و دشوار هنوز باقی مانده‌اند.» پیام عربستان به ایران کابینه عربستان سعودی پس از پایان مذاکرات وین در بیانیه‌ای از ایران خواست تا به مذاکره ادامه دهد، از تنش بپرهیزد و ثبات و امنیت منطقه را به خطر نیندازد. پیشتر روزنامه وال استریت جورنال گزارش داد که دولت بایدن آماده است که تحریم های مالی و نفتی را بردارد اما روز دوشنبه سعید خطیب‌زاده سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران گفت که موضع ایران تغییر نکرده. در این بیانیه که خبرگزاری رسمی عربستان سعودی (SPA) آن را منتشر کرده است، تاکید شده که جامعه جهانی به یک"توافق قوی‌تر و بلندمدت‌تر با بکارگیری مکانیسم‌های کنترل و نظارت" نیاز دارد تا ایران را از"دسترسی به سلاح اتمی و سایر توانایی‌های مورد نیاز برای تولید سلاح اتمی باز دارد." در همین زمینه: . هفته پیش، مقام ارشد وزارت خارجه آمریکا، در پاسخ به سوالی درباره این که ایران می خواهد برداشته شدن تحریم ها را «راستی آزمایی» کند، گفت اگر مقصود این باشد که نخست آمریکا «همه تحریم ها» را بردارد تا با برجام منطبق شود، سپس تهران برداشته شدن تحریم‌ها را راستی‌آزمایی کند، و پس از آن ایران اقداماتش را انجام دهد، این ترتیبی نیست که واشنگتن بتوانند آن را بپذیرد و یا حتی دیگر شرکت‌کنندگان در توافق، به گفته او، آن را منطقی بیابند.» سخنگوی وزارت خارجه آمریکا همچنین در پاسخ به پرسشی درباره انتخاب جمهوری اسلامی ایران به عضویت کمیسیون مقام زن ملل متحد، گفت: «نامزد شدن بی‌مخالفت کشورهایی که به شکنجه و نقض حقوق بشر اقدام کرده‌اند، یکی از ویژگی‌های نگران‌کننده این انتخابات بود.