مجازات اعدام؛ کاهش موارد در جهان، ایران هم‌چنان پیش‌تاز | DW | 21.04.2021

01/02/1400 08:40:00 ق.ظ

بررسی عفو بین‌الملل در ۱۸ کشور، نشان می‌دهد که آمار این مجازات در سال گذشته ۲۶ درصد کمتر از سال ۲۰۱۹ است. ایران اما هم‌چنان پیش‌قراول این کیفر غیرانسانی و جزو چهار کشوری است که ۸۸ درصد اعدام‌ها در آنها صورت گرفته‌اند.

بررسی عفو بین‌الملل در ۱۸ کشور، نشان می‌دهد که آمار این مجازات در سال گذشته ۲۶ درصد کمتر از سال ۲۰۱۹ است. ایران اما هم‌چنان پیش‌قراول این کیفر غیرانسانی و جزو چهار کشوری است که ۸۸ درصد اعدام‌ها در آنها صورت گرفته‌اند. در سال ۲۰۲۰ و طبق جدول این سازمان، چهار کشور عامل عمده ۸۸ درصد اعدام‌ها بوده‌اند: ایران با ۲۴۶...

در سال ۲۰۲۰ و طبق جدول این سازمان، چهار کشور عامل عمده ۸۸ درصد اعدام‌ها بوده‌اند: ایران با ۲۴۶ مورد، مصر با ۱۰۷ مورد، عراق با ۴۵ مورد و عربستان سعودی با ۲۷ مورد. همه این آمارها با قید"دستکم" ارائه شده‌اند.

این نهاد حقوق بشری می‌گوید با وجود پاندمی کرونا، تعداد محکومان در مصر در سال ۲۰۲۰ به نسبت سال ۲۰۱۹ سه برابر شد. مارکوس بیکو، دبیرکل شاخه آلمان عفو بین‌الملل می‌گوید: «مجازات مرگ در بحران جهانی کرونا، پوچ بودن اعدام را تایید می‌کند.»

اعدام در ایران؛ مجازاتی که پایان ندارد دستگاه قضایی ایران بی‌اعتنا به تمامی دادخواهی‌ها، حکم اعدام نوید افکاری، نایب‌قهرمان کشتی نوجوانان ایران و از شرکت‌کنندگان در اعتراضات مردادماه ۱۳۹۷ در شیراز را اجرا کرد. وکیل نوید افکاری گفت، آنقدر در اجرای حکم عجله داشتند که او را حتی از آخرین دیدار با خانواده‌اش محروم کردند. headtopics.com

خوش بحال اونکه اینقدر تعطیله هنوز نفهمیده چرا تاکیدمیشه روی اینکه جان کندن یک انسان چیزی نیست که شال وکلاه کنی وتخمه بریزی جیب ات و بری تماشاش کنی.

ادامه مطلب:
DW فارسی »

چرا چیزی که گران شده دیگر ارزان نمی‌شود؟

به زبان ساده، چسبندگی قیمت به وضعیتی گفته می‌شود که «قیمت اسمی» کالاها در برابر متغیرهای کاهشی اقتصاد کلان مقاومت می‌کنند. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

مجازات اعدام برای مجرمان مواد مخدر؛ بازتولید جرم و خشونتDehkordiMaryam اعدام شکل قانونمند ترور

گزارش عفو بین‌الملل از اعدام در سال کرونا: کمترین مورد اجرای مجازات مرگ در دهه گذشتهایران همچنان پس از چین، رکورددار اجرای مجازات اعدام است. جمهوری اسلامی ایران در سال گذشته بیش از پیش از حکم اعدام به‌عنوان سلاحی برای سرکوب سیاسی علیه مخالفان، معترضان و اقلیت‌های قومی استفاده کرده است. ما روزانه چند صد نفر بخاطر کرونا و عدم واکسیناسیون در ایران اعدام میشویم بدون هیچگونه جرم و جنایتی رافت اسلامی به توان اسلام رحمانی میشود همین نتیجه...!!!

جلوگیری ماموران از ملاقات یک زندانی سیاسی محکوم به اعدام با مادرشبلایی ک برسر بهنام اوردن تکرار تکرار

آیا تشکیل کمپین تحریم انتخابات توسط خبرنگاران آزاد ایران مجازات دارد؟

سایه اعدام مخفیانه بر سر پنج معترض دی‌ماه ۹۶