سخنگوی وزارت خارجه آمریکا: مذاکرات وین پیشرفت داشته اما تا رسیدن به موفقیت فاصله داریم

  • 📰 IranIntl
  • ⏱ Reading Time:
  • 67 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 30%
  • Publisher: 63%

ند پرایس، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا، گفت که در مذاکرات غیرمستقیم هسته‌ای آمریکا و ایران در وین پیشرفت‌هایی حاصل شده، اما این گفت‌وگوها هنوز تا رسیدن به موفقیت فاصله دارد.

ایران اخبار, ایران سرفصلها

پرایس در نشست خبری روز پنج‌شنبه خود با اشاره به اینکه «چالش‌های بزرگی» بر سر راه مذاکرات قرار دارد گفت: «برخی پیشرفت‌ها در مذاکرات هسته‌ای به دست‌‌ آمده است. در حال حاضر، ما بیشتر دانسته‌ایم برای بازگرداندن ایران به اجرای تعهداتش باید چکار کنیم و برداشت ما این است که ایران نیز بیشتر متوجه شده‌ برای بازگشت به تعهداتش در برجام باید چه کار کند.»

او خاطرنشان کرد: «از سال ۲۰۱۸ که دولت پیشین آمریکا از برجام خارج شد، برنامه هسته‌ای ایران با شتاب در حال پیشرفت است. ایران هم‌اکنون ده برابر میزان مجاز در برجام، اورانیوم غنی‌شده دارد و در حالی‌ که جمهوری اسلامی قبلا با تولید سلاح هسته‌ای یک‌سال فاصله داشت، هم‌اکنون تنها چندماه فاصله دارد.» سخنگوی وزارت خارجه آمریکا افزود: «اگر ایران بخواهد به اجرای تعهدات خود در توافق هسته‌ای بازگردد، قطعا لازم است برنامه هسته‌ای خود را تا حد چشمگیری محدود کند و یک بار دیگر هرگونه مسیر قابل تصور برای دسترسی به سلاح هسته‌ای را مسدود کند.»

پرایس با اشاره به تعاملات آمریکا و اسرائیل در ارتباط با مذاکرات هسته‌ای ایران گفت: «آمریکا قبل و پس از هر دور نشست هسته‌ای ایران، با اسرائیل تبادل نظر می‌کند و این رایزنی‌ها ادامه دارد. منافع مشترک آمریکا و اسرائیل، جلوگیری دائم از دستیابی ایران به سلاح هسته‌ای است.» ند پرایس همچنین با اشاره به سفر هفته‌آینده یک هیات بلندپایه از سازمان‌های مختلف آمریکایی به خاورمیانه گفت: «هدف این دیدارها بررسی تعدادی از موضوعات مهم مربوط به امنیت ملی ایالات متحده و تلاش‌های جاری برای کاهش تنش‌ها در خاورمیانه است.»سخنگوی وزارت خارجه آمریکا همچنین در پاسخ به پرسشی درباره انتخاب جمهوری اسلامی ایران به عضویت کمیسیون مقام زن ملل متحد، گفت: «نامزد شدن بی‌مخالفت کشورهایی که به شکنجه و نقض حقوق بشر اقدام کرده‌اند، یکی از ویژگی‌های نگران‌کننده این انتخابات بود.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

مالی دروغ میگه مثل کری

سیاست قطعی لغو تمامی تحریم‌ها persiangulf loveiran🇮🇷✌🇮🇷✌

به ظالمان تکیه نکنیدکه اتش شمارامیگیردویاری نمی شوید.،قران مجید.،انکه دکترین امریکابرپایه کشتاروتجاوزاست تنها برخوردقاطع باوی میتواندواداربه تسلیم به قانون خداکندوگرنه ان همانست که بیش از200سال است به کشتارملتها ادامه میدهدوچیزی جزخسران دنیاواخرت نیزبرای دولت وملت خوددربرندارد.

شما که با هم به توافق رسیدن دیگه این شامورتی بازی ها برای چیه؟

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

سخنگوی وزارت دفاع آمریکا: قایق‌های تندروی سپاه نوعی تهدید و خطر جانی محسوب می‌شوند♦️ سخنگوی وزارت دفاع آمریکا: قایق‌های تندروی سپاه نوعی تهدید و خطر جانی محسوب می‌شوند ▪️ جان کربی گفت: اقدامات قایق‌های تندروی سپاه می‌تواند به خطای محاسباتی منتهی شود و شرایط به شکلی شود که برای امنیت هیچ‌کسی سودمند نیست. بیشتر بخوانید: قایق‌های تندروی سپاه نوعی تهدید و خطر جانی محسوب می‌شوند! آری ، چون دوران پسا 'بزن ، در رو' شروع شده! نیا سمت ما داداش اینها یکمشت جوان هستند که سرگرم تمرین و بازی و رقابت و امادگی برای شرکت در مسبقات جایزه بزرگ شیخ ممد مکتوم در دبی هستند که البته این تمرینات تا یکی دو هفته ای ادامه دارد . جای نگرانی نیست
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

گزارش وزارت خارجه آمریکا درباره نقض آزادی‌های مذهبی در ایرانوزارت امور خارجه ایالات متحده آمریکا، با انتشار گزارش سالانه خود در مورد وضعیت آزادی‌های مذهبی در کشورهای مختلف، به وضعیت آزادی مذهب در ایران در سال 2020 در مورد اسراییل چی؟ این بازیا وقتی تموم میشه که نفت ایران تموم بشه
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

یک مقام ارشد وزارت خارجه آمریکا: احیای برجام ممکن است، اما تهران باید تصمیم بگیردیک مقام ارشد وزارت خارجه آمریکا به خبرنگاران گفت که بازگشت تهران و واشینگتن به تعهدات برجامی تا پیش از انتخابات ریاست‌جمهوری ایران در خرداد ماه امکان‌پذیر است، اما این امر به تصمیم سیاسی ایران بستگی دارد هرچی پرزیدنت ایران دکتر حسن فریدون صلاح بداند.
منبع: IranIntl - 🏆 3. / 63 ادامه مطلب »

سخنگوی وزارت خارجه: ضرورتی به گفت‌وگوی مستقیم یا غیرمستقیم با آمریکا نیست- اخبار دیپلماسی ایران - اخبار بین الملل تسنیم | Tasnimسخنگوی وزارت امور خارجه: ضرورتی به گفت‌وگوی مستقیم یا غیرمستقیم با آمریکا نیست رئیس جمهوری آمریکا باید بین پایبندی به میراث ناکام دولت ترامپ یا فاصله گرفتن از آن سیاست‌ها و بازگشت به تعهدات توافق هسته‌ای، انتخاب کند JCPOA فقط_لغو_همه_تحریم_ها
منبع: Tasnimnews_Fa - 🏆 14. / 51 ادامه مطلب »

خامنه‌ای: سیاست خارجی در وزارت خارجه تعیین نمی‌شود | DW | 02.05.2021علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی طی سخنانی از نیروی قدس سپاه به عنوان اهرمی در برابر دیپلماسی انفعالی در غرب آسیا تقدیر کرد. او گفت که سیاست خارجی همواره در مجمع بالادست وزارت خارجه تعیین می‌شود. مگه سیاستهای امثال آمریکا در وزارت خارجه تعیین میشه؟ یا در کنگره و سنا و ...؟ عالی ما هم از اول میگفتیم، همه کاره خامنه‌ای هست Ecologic_Rojava's account has been withheld in Turkey in response to a legal demand. Learn more.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »