آمریکا: هرگونه بازگشت‌مان به برجام طبق قوانین آمریکا و با تایید کنگره خواهد بود

20/11/1400 08:44:00 ق.ظ

یک‌ سخنگوی‌ وزارت امور خارجه آمریکا در یک کنفرانس خبری به سوالاتی درباره روند مذاکرات وین و برنامه دولت آمریکا برای به تایید رساندن هر گونه توافق در وین در کنگره آمریکا پاسخ داد.

یک‌ سخنگوی‌ وزارت امور خارجه آمریکا در یک کنفرانس خبری به سوالاتی درباره روند مذاکرات وین و برنامه دولت آمریکا برای به تایید رساندن هر گونه توافق در وین در کنگره آمریکا پاسخ داد. پورتر در پاسخ به این که ازسرگیری دور هشتم مذاکرات وین چگونه پیش رفته و آیا پیش‌رفتی انجام شده است یا نه، بیان کرد: رابرت مالی، نماینده ویژه آمریکا در امور ایران در واقع تازه به وین بازگشته است. او دیروز برای از سرگیری مذاکرات به وین رسید.

هنوز چیزی برای اطلاع رسانی از اینجا ندارم. مسلما او در حاشیه با شرکایمان در وین دیدار خواهد کرد. همچنین به طور مجازی کنگره را در جریان امور می‌گذارد اما خارج از این چیزی برای گفتن ندارم و مطمئنا نمی‌خواهم‌ چیزی را با پیش دستی از مذاکرات مطرح کنم. البته اگر اطلاعات جدیدی به دستمان برسد، در اسرع وقت شما را در جریان آن‌ها می‌گذاریم.

او در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر این که با توجه به نامه اخیر سناتورهای جمهوری‌خواه به رئیس جمهور آمریکا مبنی بر این که هر گونه توافق با ایران باید به تایید کنگره برسد و طبق قانون بازبینی‌توافق هسته‌ای ایران(INARA) باشد، دولت آمریکا چطور قرار است به اعضای کنگره این اطمینان را بدهد که هر گونه توافق در وین را به تایید قانونی کنگره خواهد رساند، توضیح داد، دولت آمریکا به دقت بررسی خواهد کرد هرگونه بازگشت این کشور به برجام(توافق هسته‌ای)، با در نظر گرفتن الزامات قانونی از جمله همین قانون بازبینی توافق هسته‌ای ایران باشد و دولت آمریکا نسبت به اطمینان یافتن از اجرای این قانون تعهد دارد.

ادامه مطلب:
خبرگزاری ایسنا »
Loading news...
Failed to load news.

Anadolu Ajansı

Anadolu Ajansı ادامه مطلب >>

به درک

تزریق نقدی ارز به اقتصاد افغانستان؛ دومین محموله دلار آمریکا به کابل رسیدمطابق بیانیه بانک مرکزی افغانستان، این پول از طریق فرودگاه بین‌المللی کابل به افغانستان رسیده و به بانک بین‌المللی افغانستان که بزرگ‌ترین بانک این کشور به شمار می‌ورد، تحویل داده شده است.

وزارت خارجه آمریکا: کنگره را کماکان در جریان مذاکرات هسته‌ای با ایران قرار می‌‌دهیمجالینا پورتر، معاون سخنگوی وزارت خارجه آمریکا، در کنفرانس خبری تلفنی سه‌شنبه ۱۹ بهمن، تأکید کرد که رابرت مالی، نماینده آمریکا در امور ایران و مذاکره کننده ارشد ایالات متحده در گفتگوهای وین، اعضای کنگره را کماکان در جریان روند مذاکرات قرار می‌دهد. عَواقب برجام را خواهند دید آنانی ک در آن سَهیم باشند. از جمله تَشدید جنگ های عَقیدتی نیابتی و رَقابت تَسلیحاتی‌. جهان با برجام ننگین اَمن نَخواهد شُد 👎🏻 I.R.‘s chief negotiator is Rob_Malley

گزارش محرمانه رابرت مالی به کنگره درباره وضعیت «برجام»رابرت مالی، نماینده ویژه امور ایران در دولت جو بایدن که رهبری تیم مذاکره‌کننده آمریکا با مقامات ایران و جهان در وین برای احیای توافق هسته‌ای 2015 موسوم به

سید حسن نصرالله: آمریکا از جنگ با ایران می‌ترسد/ پاسخ ایران به اسرائیل شدید خواهد بودسید حسن نصرالله در گفت‌وگو با شبکه العالم اظهار کرد: جمهوری اسلامی ایران قدرت منطقه‌ای بزرگی است و نمی‌توان آن را نادیده گرفت و یا به آسانی با آن جنگید. سیبیلش تازه چرب شده ها ترسو از جنگ واهمه دارد ولی اگر مجبور گردد جنون‌آمیز عمل می‌کند. جنگ‌های آمریکا با ژاپن، ویتنام، افغانستان، عراق را دیدید دنبال مجالس عزا و عروسی می‌گردند. وعده ما از سپیده‌دم ۲۲_بهمن با پرچم_سه_رنگ در میدان_آزادی با شعار مطالبات_ملی و اعتراضات_سراسری جنبش_قرمز اتحاد_ملی این بیچاره قرص هاشو سر وقت نمیخوره که انقدر مزخرف میگه

آمریکا جنگنده‌های اف-22 را به امارات میفرستدآمریکا جنگنده‌های اف-22 را به امارات میفرستد ژنرال کنت مک کنزی، فرمانده فرماندهی مرکزی آمریکا (سنتکام) اعلام کرد که کشورش هفته بعد ناوگانی از جنگنده‌های پیشرفته اف-22 را به امارات متحده عربی ارسال خواهد کرد.

بنت: آمریکا «آزادی عمل» اسرائیل برای مقابله با تهدیدهای ایران را به رسمیت می‌شناسدنفتالی بنت، نخست‌وزیر اسرائیل می‌گوید رئیس‌جمهوری آمریکا طی گفت‌وگویی تلفنی به وی اطمینان خاطر داده است که چه توافق هسته‌ای 2015 موسوم به «برجام» احیا بشود گفته هر جوری خواستید خودتون رو به فنا بدید