آمریکا اجازه عیادت ظریف از تخت‌‎روانچی را به آزادی یک زندانی منوط کرد

05/07/1398 09:17:00 ب.ظ

آمریکا در ازای اجازه عیادت ظریف از تخت‌روانچی خواهان آزادی یک شهروند آمریکایی شد

وزارت خارجه آمریکا تایید کرده است که در ازای اجازه به محمدجواد ظریف برای فراتر رفتن از محدودیت ترددش، خواهان آزادی یک شهروند آمریکایی زندانی در ایران شده است. آقای ظریف می‌خواسته به عیادت مجید تخت‌روانچی برود که در بیمارستان بستری است. سخنگوی وزارت خارجه آمریکا به بی‌بی‌سی فارسی گفت که پاسخ آمریکا به درخواست تردد آقای ظریف به خارج از محدوده مشخص این بوده است که اگر ایران یک شهروند آمریکا را آزاد کند، این مجوز داده خواهد شد.

وزارت خارجه آمریکا گفت:"ایران چندین شهروند آمریکایی را سال‌ها به ناحق زندانی کرده و خانواده و دوستانشان نمی‌توانند آنها را ببینند."

چندین ایرانی دوتابعیتی یا شهروندان کشورهای خارجی در سال‌های اخیر با اتهام‌های امنیتی در ایران بازداشت و در مواردی به مجازات‌های زندان طولانی محکوم شده‌اند. دولت‌های خارجی و فعالان حقوق بشر در بسیاری از این موارد ایران را متهم می‌کنند که با زندانی کردن این اشخاص به دنبال اهرم فشاری روی کشورهای طرف مذاکره‌اش است.

مقام‌های ایرانی در مواردی خواهان آزادی افرادی شده‌اند که آمریکا به دلایلی چون نقض تحریم‌ها به زندان انداخته است. نگار قدس کنی، یکی از این افراد، در هفته جاری به زندان محکوم شد. با توجه به این که مدت زمان محکومیت او به اندازه دوران بازداشتش بود، خانم قدس‌کنی آزاد شد و به ایران بازگشت. headtopics.com

مساله تبادل زندانیان بین ایران و آمریکا در سفر اخیر حسن روحانی، رئیس جمهور ایران به نیویورک هم مطرح شد.

ادامه مطلب:
BBC NEWS فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

اردوغان از سرخوشی آواز خواند!

اردوغان با آواز خوانی پیروزی خود در انتخابات را جشن گرفت. ادامه مطلب >>

سخنرانی ظریف در جلسه شورای امنیت سازمان ملل با محوریت تشریح طرح «ابتکار صلح هرمز »در جلسه امروز شورای امنیت به ریاست سرگئی لاوروف وزیر خارجه روسیه، وزیر امور خارجه ایران به تفصیل درباره طرح جدید رئیس جمهور کشورمان در خصوص خلیج فارس وتنگه هرمز صحبت کرد. ایشان بیجا کردن، اینان نماینده مردم ایران نیستن اینها گروگان_گیران مردم هستن. شماها هم به خودتون بیایید دیگه داریم همه بخاطر منفعت طلبی امثال شما به قهقرا میرویم و همه با هم نابودیم میشیم، فکر نسل آینده خودت باش(بچه_هاتون) BloodLustRegimeMustGo(IRofIran) راجع‌به بخشیدن باقیمانده ۱۰ درصدی خزر چطور؟ مستعمره روس شدن ایران، چطور؟ خوبه ادم روش زیاد باشه مغازه دارها هر قیمتی بخاند رو اجناس میزارند و خرتوخر هست،اینم فقط چرت میگه

رایزنی ظریف و ولید معلم در مورد آخرین تحولات روند« آستانه»در دیدار محمد جواد ظریف و ولید المعلم، روابط دوجانبه، تداوم تماس و رایزنی های نزدیک مقامات دو کشور و همچنین آخرین تحولات و پیشرفت های روند آستانه مورد گفتگو قرار گرفت . در این دیدار حمایت کامل ایران از حفظ یکپارچگی و تمامیت ارضی سوریه مورد تاکید قرار گرفت اوج دیپلماسی تداوم تماس 😂😂😂🖕🖕🖕🖕 گوه خوری بقیه به جز مردم ایران از سیاست های جمهوری کثیف آخوندیه

روحانی: تحریم های غیرانسانی آمریکا باعث انسجام در ایران شده استتهران - ایرنا - رئیس جمهوری شامگاه چهارشنبه به وقت نیویورک در دیدار با نخبگان و صاحبنظران سیاست خارجی آمریکا با بیان اینکه تحریم‌های غیرانسانی آمریکا به اهداف خود نخواهد رسید، گفت که در این زمینه انسجام کاملی در داخل ایران وجود دارد.

علی مطهری: زمان خوبی برای مذاکره با آمریکا است، چون در موضع قدرتیمعلی مطهری، نماینده تهران در مجلس، مدعی شد «ایران در موضع قدرت است» لذا «زمان خوبی برای مذاکره با العربيه حرف علي مطهري را هيچ کس گوش نمي دهد شما هم وقت خود را تلف نه کنيد! چهل سال هرچه در راس ایران حکومت می کنند بی سواد دربه داغون و دره پیتی و گدا گشنه هستند و مطهری بدان تو نوکر خامنه ای هستی سکوت کن ببین ازبابت چی میگه چون خامنه ای می داند مذاکره یعنی فاتحه رژیم را باید تواند

شرکتی که به نیروهای روس در سوریه سوخت می‌رساند با تحریم آمریکا مواجه شدشرکتی که به نیروهای روس در سوریه سوخت می‌رساند با تحريم آمریکا مواجه شد به گزارش رویترز، ایالات متحده روز پنجشنبه ۴ مهر اعلام کرد که این شرکت همزمان با کمک به نیروهای روس در سوریه، در نقشه ای برای دور زدن تحریم های آمریکا شرکت داشته است.

کاهش بی‌سابقه ظرفیت پذیرش پناهنده در آمریکا در سال ۲۰۲۰ میلادیدولت دونالد ترامپ اعلام کرد که تنها ۱۸ هزار نفر در سال آینده به عنوان پناهنده در این کشور پذیرفته خواهند شد. حالا کجا پناهنده بشیم .