کاهش بی‌سابقه ظرفیت پذیرش پناهنده در آمریکا در سال ۲۰۲۰ میلادی

  • 📰 euronews_pe
  • ⏱ Reading Time:
  • 53 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 24%
  • Publisher: 59%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

دولت دونالد ترامپ اعلام کرد که تنها ۱۸ هزار نفر در سال آینده به عنوان پناهنده در این کشور پذیرفته خواهند شد.

کاخ سفید روز پنج‌شنبه با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد میزان ظرفیت پذیرش پناهندگان در این کشور برای سال ۲۰۲۰ میلادی تنها ۱۸ هزار نفر خواهد بود. این در حالیست که در سال ۲۰۱۹ حدود ۳۰ هزار پناهنده از سوی آمریکا پذیرفته شده بودند.

طبق فهرست اعلامی جدید کاخ سفید، این سهمیه ۱۸ هزار نفری بر این اساس تقسیم بندی خواهند شد: ۵ هزار سهمیه برای کسانی که به دلیل باورهای دینی خود مورد آزار و اذیت قرار گرفته‌اند. ۴ هزار سهمیه برای عراقی‌ها، هزار و ۵۰۰ سهمیه برای شهروندان گواتمالا، هندوراس والسالواردو. همچنین ۷ هزار و ۵۰۰ ظرفیت دیگر هم به افرادی از سراسر جهان که واجد شرایط دریافت پناهندگی ایالات متحده باشند اعطا خواهد شد.

این تعداد کمترین میزان پذیرش پناهنده در تاریخ مدرن ایالات متحده به شمار می‌رود. در سال جاری میلادی نیز دولت آمریکا تنها با اعطای پناهندگی به ۳۰ هزار نفر موافقت کرد که کمترین میزان پذیرش پناهنده از سال ۱۹۸۰ به این سو بود. اما سیاست‌های کاهش پذیرش پناهجو در دولت ترامپ همچنان ادامه دارد. هر ساله تعداد پناهندگان در آمریکا مطابق با حوادث تاریخی در نوسان بوده است. به عنوان مثال در سالهای ۱۹۹۰ تا ۱۹۹۵ بسیاری از پناهجویانی که به آمریکا آمدند از اتحاد جماهیر شوروی سابق بودند. سیاست پذیرش پناهجو در دولت باراک اوباما سیر فزاینده‌ای به خود گرفت به طوری که در سال پایانی حضور اوباما در کاخ سفید و شدت گرفتن بحران سوریه، این عدد به ۱۱۰ هزار نفر رسید.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

حالا کجا پناهنده بشیم .

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 8. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

امروز با الگو گرفتن از هشت سال دفاع مقدس می‌توانیم در جنگ اقتصادی پیروز شویممعاون اول رئیس جمهور ضمن گرامی‌داشت یاد و خاطره شهدا و ایثارگران عرصه دفاع مقدس، اظهار داشت: از دفاع مقدس می‌توان درس‌ها و عبرت‌های زیادی گرفت؛ لذا امروز هم با الگو گرفتن از هشت سال دفاع می‌توانیم در جنگ اقتصادی پیروز شویم.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

قرعه کشی مسابقات قهرمانی زیر 23 سال آسیا: شاگردان مجیدی در گروه مرگ!قرعه کشی مسابقات قهرمانی زیر 23 سال آسیا امروز برگزار شد و حریفان تیم امید کشورمان معرفی شدند.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

آتش‌سوزی در کارخانه مواد شیمیایی و دود سیاه در آسمان روآن فرانسهمقامات محلی می‌گویند در دود ناشی از این آتش‌سوزی مواد سمی خطرناک وجود ندارد، اما از ساکنان محلی خواسته‌اند که از مسافرت‌های غیرضروری خودداری کنند.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

گوگل در پرونده داده‌های خصوصی کاربران در اروپا برنده شدبخش انگلیسی صدای آمریکا - دادگاه عالی اتحادیه اروپا طی حکمی اعلام کرد لازم نیست «گوگل» لینک هایش به اطلاعات شخصی حساس افراد در سراسر جهان را حذف کند. ناظران می گویند این پرونده نمونه نیاز به توازن د
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

رئیس‌جمهوری عراق در سخنانش در سازمان ملل حملات به سعودی را محکوم کردبرهم صالح رئیس‌جمهوری عراق چهارشنبه 25 سپتامبر طی سخنانی در مجمع عمومی سازمان ملل متحد در نیویورک، انزوای جمهوری اسلامی تشدید می شود آفرین درست حرف زد برهم صالح آفرین از رژیم ایران دفاع نکردی وتعریف و دفاع نکردی خوب بود 🌷🌷🌷👌👌👌👏👏👏 البته در خصوص کشتار در یمن هم نظرش را داد.
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

دود آتش‌سوزی در آسمان روآن فرانسه؛ شهروندان از ترس خفگی در خانه ماندندبرآوردهای اولیه نشان می‌دهد زمان شروع آتش‌سوزی حدود ۲:۴۰ صبح بوده اما آژیرهای هشداردهنده ساعت ۷:۳۰ صبح به صدا درآمدند.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »