آمریکا: سعودی حق دارد که در برابر حملات موشکی‌ حوثی‌ها از خود دفاع کند

15/06/1398 11:13:00 ق.ظ

مارک اسپر وزیر دفاع آمریكا، روز جمعه 6 سپتامبر در یک کنفرانس خبری به خبرنگاران گفت، شبه نظامیان حوثی

مارک اسپر وزیر دفاع آمریكا، روز جمعه 6 سپتامبر در یک کنفرانس خبری به خبرنگاران گفت، شبه نظامیان حوثی وزیر دفاع آمریکا گفت:«حوثی‌ها را ایران مورد حمایت قرار داده و آنها به از تهران خط می گیرندرا کنترل می کند» اسپر گفت:«کشور پادشاهی سعودی حق دارد که در برابر حملات موشکی حوثی‌ها که هر روز این کشور را هدف قرار می دهند، از خود دفاع کند».

در همین راستا و در رابطه با تحولات اخیر در یمن جنوبی سعودی شامگاه پنج‌شنبه ضمن اعلام این‌که هرگونه تلاش برای ایجاد بی‌ثباتی در یمن تهدیدی علیه امنیت این کشور و منطقه است، مخالفت خود را با تحولات اخیر عدن و استان‌های جنوبی یمن ابراز داشت.

سعودی در بیانیه‌ای تاکید کرد «آخرین تحولات حوادث اخیر در عدن و استان‌های جنوبی یمن را با دقت دنبال می‌کند.» ریاض در این بیانیه «مخالفت کامل خود با تنش‌ها و روندی که منجر به حوادث اخیر و پیامدهای ناشی از آن شده را ابراز داشت.» headtopics.com

سعودی ضمن «انتقاد از عدم پاسخ مثبت به فراخوان سابقش برای توقف تنش‌ها و انجام گفت‌وگو»، مجددا بر «مفاد بیانیه‌های سابق خود که همزمان با آغاز بحران صادر شده و خواهان عقب‌نشینی طرف‌های درگیر از پادگان‌ها، مقرهای موسسات نظامی و غیرنظامی متعلق به دولت قانونی شده بود»، تاکید کرد.

ادامه مطلب:
العربیه فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

رئیسی: پیشرفت موشکی کشور با تهدید دشمن متوقف نخواهد شد

رئیس جمهوری گفت: صنایع دفاعی و موشکی در ایران بومی شده است و وارداتی نیست. ادامه مطلب >>

ولیعهد ابوظبی: سعودی و امارات در رویارویی با چالش‌ها در یک سنگر قرار دارندشیخ محمد بن زاید آل نهیان ولیعهد ابوظبی و جانشین فرمانده کل نیروهای مسلح دولت امارات متحده عربی

سفیر آمریکا در برلین خواستار ممنوعیت کامل حزب‌الله در آلمان شد | DW | 06.09.2019ریچارد گرنل، سفیر آمریکا در برلین از دولت آلمان خواست تا همچون بریتانیا و هلند، فعالیت‌های حزب‌الله را ممنوع کند. فعالیت شاخه نظامی حزب‌الله در آلمان ممنوع بوده حال آنکه فعالیت بخش سیاسی این سازمان مجاز است.

وزیر دفاع آمریکا: برنامه‌ای برای توقیف آدریان دریا نداریموزیر دفاع آمریکا اعلام کرد که دولت آمریکا تصمیمی برای توقیف کشتی ایرانی آدریان دریا ندارد.

اعلام حمایت سازمان ملل از گفت وگوهای دولت قانونی و شورای انتقالی یمن در سعودیمارتن گریفتس فرستاده ویژه سازمان ملل متحد پنجشنبه 5 سپتامبر 2019 از گفتگوهای دولت قانونی یمن و

رویترز: آغاز گفت و گوهای غیرمستقیم طرف‌هاى«یمنی» در سعودیخبرگزاری رویترز چهارشنبه 4 سپتامبر 2019 از آغاز گفتگوهای غیر مستقیم نمایندگان دولت قانونی و هیأت

سفرای پیشین آمریکا: خروج نظامیان جنگ داخلی در افغانستان رقم می زندآقای خلیل زاد که به تازگی پیش نویس توافق صلح با طالبان را در اختیار اشرف غنی گذاشت، تاکید کرده است که واشنگتن پس ازتوافق صلح نیز به پیشتیبانی‌ از نیروهای امنیتی افغانستان ادامه خواهد داد.