سفیر آمریکا در برلین خواستار ممنوعیت کامل حزب‌الله در آلمان شد | DW | 06.09.2019

15/06/1398 11:00 ق.ظ

ریچارد گرنل، سفیر آمریکا در برلین از دولت آلمان خواست تا همچون بریتانیا و هلند، فعالیت‌های حزب‌الله را ممنوع کند. فعالیت شاخه نظامی حزب‌الله در آلمان ممنوع بوده حال آنکه فعالیت بخش سیاسی این سازمان مجاز است.

ریچارد گرنل، سفیر آمریکا در برلین از دولت آلمان خواست تا همچون بریتانیا و هلند، فعالیت‌های حزب‌الله را ممنوع کند. فعالیت شاخه نظامی حزب‌الله در آلمان ممنوع بوده حال آنکه فعالیت بخش سیاسی این سازمان مجاز است. ریچارد گرنل مواضع سیاسی خود را بارها به طور صریح و آشکار بیان کرده و در بیان خواست‌های دولت آمریکا از دولت آلمان توجه چندانی هم به قواعد دیپلماسی ندارد.

سفیر آمریکا در آلمان در مقاله‌ای که برای روزنامه"دی ولت" نوشته، از دولت آلمان خواسته است در فراسوی مواضع اتحادیه اروپا درباره حزب‌الله لبنان، از سیاستی که از سوی کشورهای بریتانیا و هلند دنبال می‌شود، پیروی کرده و فعالیت حزب‌الله لبنان را در آلمان ممنوع کند.

این نخستین باری نیست که آمریکا خواستار ممنوعیت کامل حزب‌الله از سوی دولت آلمان شده است. ریچارد گرنل در این باره نوشته است: «ممنوع کردن حزب‌الله باعث آن می‌شود که این سازمان نتواند در آلمان نیرو و کمک مالی کسب کند.»به باور سفیر آمریکا در برلین، ممنوع کردن حزب‌الله لبنان از سوی دولت آلمان همزمان حامل پیامی روشن و صریح است.

او درباره اهمیت ممنوع کردن حزب‌الله توسط دولت آلمان نوشته است: «این اقدام حکایت از آن دارد که اروپا مخالف هرگونه خشونت، ترور و نفرت‌پراکنی علیه یهودیان است.»در آلمان نیز همچون بسیاری دیگر از کشورهای عضو اتحادیه اروپا، تنها بازوی نظامی حزب‌الله ممنوع اعلام شده است. این در حالی است که فعالیت شاخه سیاسی این سازمان مجاز است. headtopics.com

ادامه مطلب:
dw_persian »

عدم ثبت سیم‌کارت‌‌های نیروهای حزب‌الله در ایران؛ جهرمی در مجلس چه گفت؟

تاخیر در اجرای سیاست مهاجرپذیری دولت آلمان | DW | 04.09.2019موضوع بر سر پذیرش و اسکان برنامه‌ریزی شده پناهجویان است. هدف مانع شدن از سفر خطرناک پناهجویان و آوارگان جنگی است. آلمان و سایر کشورهای اروپایی در اجرای این سیاست طبق زمان‌بندی تعیین شده موفق نبوده‌اند.

ملی‌پوش سابق آلمان در مظان اتهام پورنوگرافی کودکان | DW | 04.09.2019دادستانی هامبورگ علیه بازیکن سابق تیم ملی فوتبال آلمان پرونده‌ تشکیل داده و خانه‌اش را تجسس کرده است. پرونده بر اساس شکایت زنی تشکیل شده که در واتس‌اپ تصاویری با محتوای پورنوگرافی کودکان از کریستف متزلدر دریافت کرده است.

مواجهه با طایفه‌های بزهکار در آلمان تشدید می‌شود | DW | 04.09.2019دولت آلمان می‌خواهد با اهرم قانون به مصاف باندهای خانوادگی خلافکار برود. اتحاد احزاب سوسیال/دمکرات مسیحی، طرح جداسازی فرزندان و همسران، مصادره اموال یا اخراج و سلب تابعیت کلاهبرداران و تبهکاران را ارائه کرده است.

دو مرد به اتهام تجاوز جنسی به صدها کودک در آلمان به زندان محکوم شدنددو مرد به اتهام تجاوز جنسی به صدها کودک در آلمان به زندان محکوم شدند این دو مرد که یکی از آنها آندرس.و ۵۶ ساله و دیگری ماریو.س ۳۳ ساله معرفی شده اند، به ترتیب به ۱۳ و ۱۲ سال زندان محکوم شدند. نام کامل آنها گزارش نشده است.

بیش از ۶۰۰ مورد حمله به پناهجویان در آلمان ظرف شش ماه | DW | 05.09.2019از توهین تا نفرت‌پراکنی، از آتش‌افروزی تا ضرب و جرح؛ جلوه‌هایی از بیگانه‌سیتزی در آلمان. اقداماتی متفاوت با انگیزه‌ای واحد؛ خارجی ستیزی. ظرف شش ماه نخست سال جاری ۶۰۹ مورد از حمله به پناهجویان در آلمان ثبت شده است.