آمادگی برای سفرهای ریلی زائران اربعین/مذاکره با پاکستانی‌ها

  • 📰 isna_farsi
  • ⏱ Reading Time:
  • 83 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 36%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

مدیرعامل رجا: آمادگی کامل برای راه‌اندازی قطار تهران-کربلا و قم-کربلا داریم

به گزارش ایسنا، هر ساله در ماه محرم و صفر، تعداد زائران عتبات عالیات افزایش چشمگیری نسبت به دیگر بازه‌های زمانی پیدا می‌کند و در اربعین به بالاترین مقدار خود می‌رسد. زائران از بسیاری از کشورها به کربلا سفر می‌کنند و نمود اصلی آن پیاده‌روی میلیونی آن‌ها طی سال‌های اخیر از شهرهای مختلف به خصوص از نجف تا کربلاست.

سعید رسولی - معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیر عامل شرکت راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران - درباره برنامه این شرکت در راستای جابه‌جایی مسافران و زائران کربلا به ایسنا گفت: آمادگی کاملی برای راه‌اندازی قطار تهران-کربلا و قم-کربلا که سال‌های قبل هم آن را تجربه کرده بودیم، داریم و در راستای خدمت‌رسانی به زائران خارجی نیز با مقامات پاکستانی مذاکراتی داشتیم و اعلام آمادگی کردیم تا بتوانیم زمینه سفر ریلی زائران این کشور را به عتبات عالیات در ایام اربعین فراهم کنیم.

وی در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه آیا زائران پاکستانی مستقیما به کربلا می‌روند؟ افزود: به دلیل ساخته نشدن مسیر شلمچه-بصره، زائران پاکستانی تنها این بخش از مسیر را که حدود ۳۰ کیلومتر است، از وسیله نقلیه دیگری استفاده می‌کنند اما پاکستانی‌ها از ایستگاه میرجاوه با قطار پاکستانی به زاهدان می‌آیند، از زاهدان با قطار ایرانی تا مرز ایران و عراق می‌روند، در مرز با استفاده از ماشین مسیر ۳۲ کیلومتری را تا ایستگاه بصره می‌روند و نهایتا از بصره تا کربلا نیز از قطار استفاده می‌کنند.

مدیرعامل شرکت راه‌آهن تاکید کرد: آمادگی کامل برای خدمت‌رسانی به همه زوار ایرانی و غیر ایرانی وجود دارد و از هفته‌ها قبل هماهنگی‌های لازم برای تسهیل سفر زائران انجام شده است اما جزییات آن را، به محض مشخص شدن به اطلاع مردم می‌رسانیم. به گزارش ایسنا، خط ریلی ۳۴ کیلومتری شلمچه تا بصره به عنوان یکی از گلوگاه‌هایی است که می‌تواند راه ابریشم را تکمیل کند اما همچنان این خط ریلی به دلایل مختلف ساخته نشده است. البته عباس خطیبی - معاون ساخت وتوسعه راه‌آهن، بنادر و فرودگاه‌های شرکت ساخت و توسعه زیر بناهای حمل و نقل- در این باره به ایسنا گفته بود که در حال مذاکره با طرف عراقی و ارائه پکیج کامل از سرمایه گذاری‌مان هستیم و در صورت تایید در مدت زمان کوتاهی راه آهن شلمچه - بصره ساخته می‌شود.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 2. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

لبنان ضمن تلاش برای کاهش تنش با تل‌آویو از اسرائیل به شورای امنیت شکایت می‌کندجمال الجراح وزیر اطلاع‌رسانی لبنان، سه‌شنبه 27 اوت تاکید کرد کشورش درباره نقض حاکمیت خود از سوی
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

داورزنی: استعفا نداده ام/ برای مدیرعامل جدید پرسپولیس آرزوی موفقیت می‌کنممعاون وزیرورزش و جوانان در خصوص شایعه استعفایش واکنش نشان داد.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

۳۲ دستگاه برای حل آسیب‌های اجتماعی بودجه می‌گیرند، اما هیچ‌کدام اقدام موثری انجام نداده‌اندعضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی گفت: بدبختانه یکی از معضلات بزرگ در حوزه آسیب‌های اجتماعی این است که ۳۲ دستگاه برای حل و فصل مشکلات آسیب‌های اجتماعی بودجه می‌گیرند و هر ۳۲ دستگاه دیگری را متهم می‌کنند که دیگری بودجه بیشتری می‌گیرد و کاری نکرده، ‌در حالی که هیچکدام کار موثری را در این زمینه انجام نداده‌اند.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

۲۴ سال حبس برای صبا کرد افشاری
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

تولید ۳۸۰۰ مگاوات برق در کشور برای نخستین‌باروزیر نیرو: امسال توانستیم برای نخستین‌بار ۳۸۰۰ مگابایت برق در کشور تولید کنیم که این رقم در مقایسه با ارقام گذشته قابل ملاحظه بوده است
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

جهانگیری: دولت برای اداره کشور به تحلیل‌های راهبردی وزارت اطلاعات نیازمند استجهانگیری: دولت برای اداره کشور به تحلیل‌های راهبردی وزارت اطلاعات نیازمند است اقتصاد مقاومتی باید به حدی برسد که کشور در برابر تکانه‌های خارجی مستحکم بماند خودکفایی در تولید بنزین داخلی و تکمیل طرح‌های بنیانی اقدامات هوشمندانه در برابر توطئه‌های دشمنان است
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »