آلمان و اسرائیل در مورد تلاش برای تمدید تحریم تسلیحاتی ایران به توافق رسیدند

27/08/2020 02:24:00 ب.ظ

آلمان و اسرائیل در مورد تلاش برای تمدید تحریم تسلیحاتی ایران به توافق رسیدند #تمدید_تحریم_تسلیحاتی بیشتر بخوانید🔽

تمدید_تحریم_تسلیحاتی, تحریم

آلمان و اسرائیل در مورد تلاش برای تمدید تحریم تسلیحاتی ایران به توافق رسیدند تمدید_تحریم_تسلیحاتی بیشتر بخوانید🔽

هایکو ماس، وزیر خارجه آلمان و همتای اسرائیل ی او روز چهارشنبه در خصوص تلاش برای تمدید تحریم ‌های تسلیحاتی ایران به توافق رسیدند.

آقای اشکنازی گفت که اسرائیل افزون بر آلمان از سایر کشورهای اروپایی نیز انتظار دارد که با هدف تامین امنیت منطقه، مانع اتمام دوره تحریم‌های تسلیحاتی ایران شوند.هایکو ماس، وزیر خارجه آلمان نیز که کشورش ریاست دوره‌ای اتحادیه اروپا را بر عهده دارد، در ادامه این کنفرانس خبری توضیح داد که به احتمال قریب به یقین روسیه و چین درخواست ایالات متحده برای تحریم کامل ایران را در نشست شورای امنیت وتو خواهند کرد و به همین دلیل آلمان و سایر متحدان اروپایی این کشور در تلاشند تا راه میانه‌‌ای را برای تمدید این تحریم‌ها پیدا کنند که ضمن تامین خواست روسیه و چین از سوی آمریکا نیز در وتو نشود.

ادامه مطلب:
euronews فارسی »

‎BBC NEWS فارسی‎ on Instagram‎: '‌‌ این ویدیو از اعتراضات امشب ۴ مهر از منطقه نارمک تهران به دست بی‌بی‌سی رسیده است. معترضان در منطقه نارمک تهران شعار «مرگ بر دیکتاتور» سر می‌دهند.'‎

‎BBC NEWS فارسی‎ shared a post on Instagram: '‎‌‌ این ویدیو از اعتراضات امشب ۴ مهر از منطقه نارمک تهران به دست بی‌بی‌سی رسیده است. معترضان در منطقه نارمک تهران شعار «مرگ بر دیکتاتور» سر می‌دهند.‎'. Follow their account to see 66534 posts. ادامه مطلب >>

لغو مجوز برای تظاهرات مخالفان محدودیت های کرونایی در برلینِ آلمانمقامات شهر برلین مجوز برگزاری تظاهرات مخالفان محدودیت های کرونایی را به دلیل افزایش مبتلایان و عدم احترام تظاهرات کنندگان به فاصله گذاریهای اجتماعی و پوشیدن ماسک لغو کردند.

کاهش تولید ناخالص ملی و افزایش شدید هزینه‌‌های مدیریت کرونا در آلمان | DW | 25.08.2020هم‌زمان با کاهش درآمدهای مالیاتی دولت آلمان در پی اجرای محدودیت‌های مرتبط با کرونا، هزینه‌‌های دولت برای مدیریت پاندمی افزایش یافته است. کارشناسان اقتصادی معتقدند در نیمه دوم سال اوضاع بهتر خواهد شد، البته به یک شرط.

آلمان پنج سال پس از پذیرش صدها هزار پناهجو | DW | 25.08.2020سال ۲۰۱۵ میلادی بیش از یک میلیون پناهجو وارد آلمان شدند. آنگلا مرکل با جمله مشهور خود 'از پس آن برمی‌آییم' مرزها را به روی پناهجویان که در مسیر بالکان گرفتار شده بودند، گشود. نگاهی به تأثیر این تصمیم بر جامعه آلمان .

هشدار وزیر خارجه آلمان به ترکیه و یونان: با آتش بازی نکنید | DW | 25.08.2020هایکو ماس با اشاره به افزایش تنش میان ترکیه و یونان می‌گوید هر جرقه کوچکی می‌تواند به یک فاجعه منجر شود. ترکیه و یونان بر سر اکتشاف گاز در شرق مدیترانه مناقشه دارند و می‌خواهند در این منطقه رزمایش برگزار کنند.

آلمان ۱۲۱ پناهجوی دیگر را از اردوگاه‌های یونان پذیرفت | DW | 26.08.2020۲۸ کودک بیمار که در اردوگاه‌های پناهجویی یونان به سر می‌بردند به همراه بستگان درجه اول خود وارد شهر هانوفر در آلمان شدند. پذیرش این پناهجویان از اردوگاه‌های یونان در چارچوب کمک‌های امدادی اتحادیه اروپا انجام می‌گیرد.

کلی کرفت: به تلاش برای حفظ تحریم تسلیحاتی علیه رژیم جنایتکار ایران ادامه می‌دهیمکلی کرفت: به تلاش برای حفظ تحریم تسلیحاتی علیه رژیم جنایتکار ایران ادامه می‌دهیم کلی کرفت، سفیر آمریکا در سازمان ملل متحد، بار دیگر بر عزم ایالات متحده بر حفظ تحریم تسلیحاتی علیه ایران و ایستادگی در کنار اسرائیل و کشورهای عرب تاکید کرد.

گبی اشکنازی، وزیر امور خارجه اسرائیل که بنا بر دعوت دو روزه وزیر خارجه آلمان در برلین به سر می‌برد، در جریان کنفرانس خبری مشترک روز چهارشنبه، ضمن یادآوری پایان دوره تحریم تسلیحاتی ایران در تاریخ ۱۸ اکتبر(۲۷ مهر) بر ضرورت تمدید این تحریم‌ها با هدف جلوگیری از دستیابی این کشور به «تسلیحات پیشرفته و گسترش به کارگیری از آنها در خاورمیانه» تاکید کرد.Aa مقامات شهر برلین، پایتخت آلمان، مجوز برگزاری تظاهرات مخالفان محدودیت های ناشی از شیوع ویروس کرونا که قرار بوده در شنبه آتی برگزارشود را لغو کردند.بحران کرونا خزانه دولت آلمان را خالی کرده است.آلمان آلمان پنج سال پس از پذیرش صدها هزار پناهجو سال ۲۰۱۵ میلادی بیش از یک میلیون پناهجو وارد آلمان شدند.

آقای اشکنازی گفت که اسرائیل افزون بر آلمان از سایر کشورهای اروپایی نیز انتظار دارد که با هدف تامین امنیت منطقه، مانع اتمام دوره تحریم‌های تسلیحاتی ایران شوند. هایکو ماس، وزیر خارجه آلمان نیز که کشورش ریاست دوره‌ای اتحادیه اروپا را بر عهده دارد، در ادامه این کنفرانس خبری توضیح داد که به احتمال قریب به یقین روسیه و چین درخواست ایالات متحده برای تحریم کامل ایران را در نشست شورای امنیت وتو خواهند کرد و به همین دلیل آلمان و سایر متحدان اروپایی این کشور در تلاشند تا راه میانه‌‌ای را برای تمدید این تحریم‌ها پیدا کنند که ضمن تامین خواست روسیه و چین از سوی آمریکا نیز در وتو نشود. در آخرین تظاهرات علیه محدودیت های کرونایی، که یکم اوت گذشته برگزارشد، گروه‌های مختلفی از جمله راست گرایان، مخالفان واکسیناسیون و نظریه پردازان تئوری توطئه حضور داشتند. آقای ماس تاکید کرد:«ما در تلاش برای دستیابی به یک راه حل دیپلماتیک هستیم که موجب تحریم تسلیحاتی ایران در آینده شود. هم‌زمان هزینه‌های دولت ۳/ ۹ درصد بیشتر شده است.» آیا آمریکا می‌تواند با «وتوی مضاعف» ماشه بازگشت تحریم‌های ایران را بچکاند؟ آقای ماس خاطرنشان کرد که با وجود حمایت آلمان از برجام به عنوان سندی که مانع از دسترسی ایران به سلاح هسته‌ای خواهد شد، کشورش نگران فعالیت‌های موشکی و ایفای نقش «خطرناک» این کشور در منطقه است. آندریاس گیزل، سناتور مسایل داخلی شهر برلین با استقبال از تصمیم مسولان این شهر گفت: « نمی خواهیم که برلین بار دیگر به پایگاه راست گرایان افراطی و منکران مرگباربودن ویروس کرونا تبدیل شود. وزیر خارجه آلمان سپس تاکید کرد که برنامه توسعه موشک‌های بالستیک ایران و نفوذ این کشور در سوریه، لبنان و عراق باید به پایان برسد. او سال ۲۰۱۵ میلادی مرزهای آلمان را بر روی پناهجویانی که بسیاری از آنها در مسیر بالکان، در مجارستان گیر کرده بودند گشود و در مدت چند هفته ده‌ها هزار نفر وارد آلمان شدند.

او در پایان به همتای اسرائیلی خود اطمینان داد که آلمان در خصوص مساله ایران نگاهی «ساده‌انگارانه» ندارد و خواستار تغییر رویکرد منطقه‌ای این کشور است.» وی گفت: «ما هنوز در میانه بحران شیوع ویروس کرونا و با افزایش آمار مبتلایان مواجه هستیم. در ماه‌های مارس و آوریل بخش‌هایی از اقتصاد آلمان به دلیل وضع محدودیت‌های مرتبط با کرونا متوقف شدند. شورای امنیت سازمان ملل متحد شیزده روز پیش(۱۴ اوت) در جریان نشستی مجازی پس از رای‌گیری از اعضاء قطعنامه پیشنهادی ایالات متحده برای تمدید تحریم‌های تسلیحاتی ایران را رد کرد. در مقابل، دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا در واکنش به رد درخواست تمدید تحریم تسلیحاتی تهران، مکانیسم ماشه را با هدف بازگرداندن تحریم‌های شورای امنیت علیه فعالیت‌های هسته‌ای ایران، فعال کرد. در تظاهرات قبلی که علیه محدودیت های کرونایی برگزارشد نزدیک به بیست هزارنفر شرکت کردند. . هزینه‌های مصرف‌کنندگان شخصی و سرمایه‌گذاری شرکت‌ها در زمینه تجهیزات مانند ماشین‌آلات هم کاهش یافته و اقتصاد آلمان وارد یک رکود عمیق اقصادی شده است.