تجویز ماری‌جوآنای طبی برای فیل‌هایی که استرس زیادی دارند

06/06/1399 02:30 ب.ظ

مسئولان باغ وحشی در لهستان قصد دارند برای کاهش سطح استرس فیل های این باغ وحشبه آنها ماری جوآنای طبی بدهند جزئیات بیشتر🔽

بنا به اعلام مسئولان باغ‌وحش ورشو به سه زنجیر فیل آفریقایی این باغ‌وحش از طریق خرطوم‌هایشان ماری‌جوآنای مایع با غلظت زیاد داده خواهد شد. مسئولان باغ وحش ورشو، پایتخت لهستان روز چهارشنبه اعلام کردند که برای کاهش سطح استرس فیل های این باغ وحش قصد دارند به آنها ماری جوآنای طبی بدهند.

مقامات این باغ وحش به این ترتیب امیدوار هستند تا تاثیر تجویز ماری جوآنای طبی بر سطح استرس فیل ها را بسنجند. یکی از مسئولان طرح تجویز ماری جوآنا به فیل ها در این مورد می گوید: «از ماری جوآنای طبی در سطح جهان برای معالجه سگ ها و اسب ها استفاده شده است اما این احتمالا اولین بار است که چنین اقدامی برای فیل ها صورت می گیرد.»

بنا به اعلام مسئولان باغ وحش ورشو به سه زنجیر فیل آفریقایی این باغ وحش از طریق خرطوم هایشان ماری جوآنای مایع با غلظت زیاد داده خواهد شد. فیل‌ها در باغ‌وحش AP Photo مقامات باغ وحش ورشو تاکید کرده اند که ماری جوآنای تجویزی برای فیل ها احساس سرخوشی ایجاد نخواهد کرد و به کلیه و کبد آنها هم آسیب نخواهد زد.

تجویز ماری جوآنا به فیل ها راهی برای جایگزینی روش های کنونی مقابله با استرس این حیوانات از جمله استفاده از داروهای شیمیایی است. مسئولان باغ وحش ورشو با اندازه گیری سطح هورمون فیل ها و مشاهده رفتار آنها به میزان استرس آنها پی می برند.

ادامه مطلب:
euronews_pe »

همزمان با ورود پمپئو به سودان؛ خارطوم: فعلا اسرائیل را به رسمیت نمی‌شناسیمسودان در جریان سفر وزیر امور خارجه آمریکا تاکید کرده است که مساله عادی سازی روابط با اسرائیل فعلا در دستور کار دولت انتقالی قرار ندارد و این دولت نمی‌تواند تا پیش از انتخابات سال ۲۰۲۲ و نهایی شدن روند انتقال قدرت به غیرنظامیان، اسرائیل را به رسمیت بشناسد.

نگاهی به تاریخچه روابط آمریکا و سودان؛ از قطع روابط تا سفر مایک پمپئو به خارطومدر حالی مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا روز سه‌شنبه در یک پرواز مستقیم از اسرائیل به سودان سفر کرد که او عالی‌رتبه‌ترین مقام آمریكایی است كه از زمان بركناری عمر بشیر، دیکتاتور سابق سودان به سودان رفته است.

ایران؛ بازداشت 'کیوان امام' به ظن آزار و تجاوز جنسی به زنان - BBC News فارسیدر تحولی کم سابقه، روایت دهها تجربه مشابه، شکستن سکوت و هم صدایی چندین کاربر زن در فضای مجازی، منجر به واکنش مقام‌ها در ایران شد.

شمار مبتلایان به کرونا در جهان به بیش از 24 میلیون نفر رسید

ایران اجازه دسترسی به دو مکان هسته‌ای درخواست شده را به آژانس دادتوافق ایران و آژانس؛ ایران اجازه دسترسی به دو مکان هسته‌ای درخواست شده را به آژانس داد جزئیات بیشتر و بروزرسانی خبر🔽

قبرس به فروش «ویزای طلایی» اروپا به مجرمان و افراد فاسد متهم شدنام رحمان رحمانی، رئیس مجلس افغانستان نیز در گزارش الجزیره دیده می‌شود که پاسپورت اروپایی‌ را نه فقط برای خودش بلکه برای همسره و سه دخترش خریداری کرده است.