آغاز به کار ستاد انتخاباتی جلیلی و ۱۴ کاندیدای اصول‌گرای دیگر

11/08/2020 12:13:00 ق.ظ

حسین_نقوی_حسینی, سعید_جلیلی

حسین_نقوی_حسینی ، رییس ستاد سعید_جلیلی در انتخابات ۹۲: «حداقل ۱۵ شخصیت اصول‌گرا برای انتخابات_ریاست_جمهوری در حال کار و فعالیت هستند. آن‌ها ستاد تشکیل داده‌اند، دفتر زده‌اند و افراد را دعوت و برنامه را تنظیم می‌کنند.» بخوانید👇 اصولگرایان ستاد_انتخاباتی

«حسین نقوی حسینی»، رییس ستاد سعید جلیلی در انتخابات سال ۱۳۹۲ با اعلام این خبر گفت: «حداقل ۱۵ شخصیت اصول‌گرا برای انتخابات ریاست جمهوری در حال کار و فعالیت هستند. آن‌ها ستاد تشکیل داده‌اند، دفتر زده‌اند و افراد را دعوت و برنامه را تنظیم می‌کنند.» 

به گزارش «ایران‌وایر»، نقوی حسینی، سخن‌گوی سابق «کمیسیون امنیت ملی» مجلس شورای اسلامی روز ۱۷ مرداد ۱۳۹۹ در گفت‌وگو با «نامه‌نیوز»، کاندیداتوری سعید جلیلی، عضو شورای عالی امنیت ملی را قطعی دانسته و گفته است: «آقای جلیلی از جمله نامزدهای در معرض انتخاب است، روی برنامه کار کرده و می‌کند و بالاخره در ارزیابی‌ها، برنامه آقای جلیلی مدنظر قرار خواهد گرفت. بله، او ورود پیدا می‌کند و از کاندیداهای ۱۴۰۰ است.»

ادامه مطلب:
ایران وایر »

شرق

🔺در نشست اساتید دانشگاه تهران چه گذشت؟ 🔹محمدجواد ظریف، علی مطهری، ابراهیم متقی، حدادعادل، محمود نیلی احمدآبادی، تقی آزاد ارمکی، صادق زیباکلام و پیروز حناچی در این نشست سخنرانی کردند. @sharghdaily sharghdaily.com ادامه مطلب >>

واکنش به تغییر اسامی دو خیابان به یاد دو خبرنگار: کار دیگری بلد نیستید!

ارائه پیشنهاد تعویق یک ماهه کنکور سراسری به ستاد ملی مقابله با کرونا

با حضور پرزیدنت ترامپ، کنفرانس کشورهای اهداکننده به لبنان آغاز شد🔺با حضور پرزیدنت ترامپ، کنفرانس کشورهای اهداکننده به لبنان آغاز شد ⚡️کنفرانس اینترنتی اهداکنندگان کمک به لبنان با شرکت پرزیدنت ترامپ و رهبران دیگر کشورها،‌ به میزبانی مشترک امانوئل مکرون، ‌رئیس جمهوری فرانسه، و سازمان_ملل متحد، روز یکشنبه آغاز شد.

آغاز پروازهای چارتر و سیستمی از روسیه به آنتالیا، بودروم و دالامان ترکیهپروازهای چارتر و سیستمی از روسیه به فرودگاه‌های آنتالیا، بودروم و دالامان ترکیه از فردا دوباره از سرگرفته می‌شود. - خبرگزاری آناتولی

جبران خسارت کرونا با خانه‌نشین کردن نیروی کار/ کاهش درآمد کارگران به رغم افزایش هزینه‎هادر شرایطی که دستمزد اشتغال کامل نیز جوابگوی مخارج کارگران نیست، بعد از پشت سر گذاشتن محدودیت‎های ناشی از کرونا، برخی کارفرمایان از کارکنان خود می‎خواهند به صورت ناقص کار کنند و از برخی حقوق و مزایای خود دست بکشند.

شمار مبتلایان به کرونا در افغانستان به 37 هزار 106 نفر رسیدشمار مبتلایان به کرونا در افغانستان با شناسایی 37 مورد جدید طی شبانه‌روز گذشته به 37 هزار و 106 نفر و شمار قربانیان نیز به 1321 تن رسید. - خبرگزاری آناتولی

«سعید جلیلی» و ۱۴ چهره اصول‌گرا ستاد انتخاباتی خود را در سطوح مختلف تشکیل داده و وارد رقابت‌ انتخاباتی شده‌اند.توییت «حجت نظری»، از اعضای شورای شهر تهران درباره تغییر نام دو خیابان تهران، واکنش‌های گروهی از کاربران در شبکه‌های اجتماعی را برانگیخت.وزیر بهداشت گفت: با برگزاری کنکور در این تاریخ مخالفم و تاکید می‌کنم که کنکور را به زمانی موکول کنید که بتوانید از لحاظ فضا و امکانات تمام ضوابط و دستورالعمل‌های ابلاغی وزارت بهداشت را فراهم کنید.پرزیدنت ترامپ و امانوئل مکرون (عکس آرشیوی است) کنفرانس اینترنتی رهبران جهان اهداکنندگان کمک به لبنان با شرکت پرزیدنت ترامپ و رهبران دیگر کشورهای قدرتمند جهان،‌ و به میزبانی مشترک امانوئل مکرون، ‌رئیس جمهوری فرانسه، و سازمان ملل متحد، روز یکشنبه ۱۹ مرداد آغاز شد.

«حسین نقوی حسینی»، رییس ستاد سعید جلیلی در انتخابات سال ۱۳۹۲ با اعلام این خبر گفت: «حداقل ۱۵ شخصیت اصول‌گرا برای انتخابات ریاست جمهوری در حال کار و فعالیت هستند. آن‌ها ستاد تشکیل داده‌اند، دفتر زده‌اند و افراد را دعوت و برنامه را تنظیم می‌کنند.   این دو خبرنگار به فاصله کوتاهی از هم به خاطر ابتلا به کرونا درگذشتند.»  به گزارش «ایران‌وایر»، نقوی حسینی، سخن‌گوی سابق «کمیسیون امنیت ملی» مجلس شورای اسلامی روز ۱۷ مرداد ۱۳۹۹ در گفت‌وگو با «نامه‌نیوز»، کاندیداتوری سعید جلیلی، عضو شورای عالی امنیت ملی را قطعی دانسته و گفته است: «آقای جلیلی از جمله نامزدهای در معرض انتخاب است، روی برنامه کار کرده و می‌کند و بالاخره در ارزیابی‌ها، برنامه آقای جلیلی مدنظر قرار خواهد گرفت. نمکی در ادامه آورده است: وزیر محترم علوم و رییس سازمان سنجش اعلام کردند که اجرای پروتکل‌های سختگیرانه در این زمان باقیمانده میسر نیست، مگر این دستورالعمل‌ها برای برگزاری آزمون سراسری تغییر کند. بله، او ورود پیدا می‌کند و از کاندیداهای ۱۴۰۰ است.   نظری در توییت خود نوشته بود پیشنهادش برای تغییر نام دو خیابان اطراف دفتر «انجمن صنفی روزنامه‌نگاران استان تهران» در خیابان «شریعتی» به تصویب کمیسیون نام گذاری رسیده است و به زودی تابلوهای آن‌ها نصب می‌شود.» سعید جلیلی، کاندیدای شکست خورده انتخابات سال ۱۳۹۲، طی سال‌های اخیر در دیدارهای مختلف تلاش کرده است تا با تشکیل دولت در سایه، خود را برای حضور در رقابت‌های ۱۴۰۰ آماده نگه دارد..

او در آخرین دیدار با جمعی از نمایندگان مجلس، ۳۱ پیشنهاد تحت عنوان پیشنهادات کارگروه‌های دولت سایه برای اصلاح «طرح جامع جمعیت و تعالی خانواده» به نمایندگان مجلس ارایه کرده بود. پیش‌تر او در مصاحبه‌هایی از تغییر نام خیابان «کارگر» به نام «محمد مصدق» خبر داده بود؛ اتفاقی که هرچند در نهایت رخ داد اما نام خیابانی که تغییر کرد، «‌نفت» بود، نه کارگر. پیشنهاد وزارت علوم تعویق یک ماهه برگزاری کنکور سراسری بود که قرار شد در ستاد ملی کرونا مطرح شود. سعید جلیلی، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام، مساله جمعیت را دارای ابعاد اجتماعی، بهداشتی و امنیت ملی می‌داند و از نمایندگان خواسته بود در کنار پی‌گیری قوانین مربوط به آن، به دنبال محقق کردن این قوانین در دستگاه‌های کشور باشند. پیش‌تر، «ایران‌وایر» از آغاز سفرهای استانی «ابراهیم رئیسی»، «محمدباقر قالیباف»، «محمدباقر نوبخت»، «پرویز فتاح» و تشکیل جلسات انتخاباتی توسط «عزت‌الله ضرغامی» خبر داده بود . با این حال، هیچ توضیحی نداد که دلیل این پیشنهاد چه بوده است؛ شغل این دو نفر، محبوبیت‌شان یا درگذشت به خاطر کرونا. از «محمود احمدی‌نژاد»، «محسن رضایی»، «مهرداد بذرپاش»، «محمدحسن ابوترابی»، «محمد شریعتمداری»، «محمد سعیدی‌کیا» و… به عنوان دیگر نامزدان انتخابات ۱۴۰۰ یاد می‌شود. هرچند «عباسعلی کدخدایی»، سخن‌گوی شورای نگهبان روز دوشنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۹ با بیان این که کسانی که پیش‌تر صلاحیت‌شان توسط شورای نگهبان رد شده است، برای انتخابات ۱۴۰۰ مجدد ثبت‌نام نکنند، بر گمانه‌زنی‌ها در خصوص حضور مجدد چهره‌هایی هم‌چون محمود احمدی‌نژاد خط بطلان کشیده بود. اولین پرستار درگذشته براثر کرونا در لاهیجان، اعضای کادر درمانی در ایران و «فریبرز رییس‌دانا»، اقتصاددان، کسانی هستند که برخی کاربران در توییتر گفته‌اند می‌توانستند در این فهرست جای بگیرند.

ناامیدی از تایید صلاحیت چهره‌های مطرح اصلاح‌طلب توسط شورای نگهبان سبب شده است تا بحث حضور آن‌هان در انتخابات جدی مطرح نباشد. ضمن این که آن‌ها از مشارکت بالای مردم نیز ناامید هستند و در انتخاباتی که مشارکت در آن بالا نیست، شانسی برای پیروزی ندارند.   «بهراد رضا‌زاده»، برنامه‌ساز در  توییتر  نوشته است: «در این مدت خیلی تلاش کردی برای خیلی از اتفاق‌ها و خوشحالم نام دو رفیق موندگارتر می‌شه ولی شاید اگه جای نامگذاری به فکر کارهای اساسی‌تری برای مقابله با کرونا بودین؛ مثل جلوگیری از طرح ترافیک یا خیلی چیزای دیگه، کرونا انقدر شیوع پیدا نمیکرد تا دوتا رفیق از دست بدیم. از همین رو، فعلا رقابت میان نیروهای اصول‌گرا برای جلب حمایت و تشکیل ائتلاف درون گروهی است. . کم‌هزینه، بی‌دردسر، بدون پیگیری یک مشکل واقعی تا رسیدن به نتیجه.