رئيس‌جمهور افغانستان فرمان آزادی 400 زندانی طالبان را صادر کرد

10/08/2020 11:54:00 ب.ظ

رئيس‌جمهور #افغانستان فرمان #آزادی 400 زندانی #طالبان را صادر کرد

افغانستان, آزادی

رئيس‌جمهور افغانستان فرمان آزادی 400 زندانی طالبان را صادر کرد

رئيس‌جمهور افغانستان فرمان آزادی 400 زندانی طالبان که به جرایم سنگین محکوم شده‌اند را امضا کرد. - خبرگزاری آناتولی

10.08.2020استانبول/ خبرگزاری آناتولیمحمد اشرف غنی، رئیس جمهور افغانستان امروز طی مراسمی در کاخ ریاست جمهوری در کابل فرمان آزادی 400 زندانی گروه طالبان را یک روز پس از تصمیم لویه جرگه مشورتی صادر کرد.اعضای لویه ‌جرگه مشورتی صلح افغانستان روز گذشته در مراسم اختتامیه نشست سه روزه با تصویب قطعنامه‌ای با آزادی 400 زندانی طالبان که به"جرایم سنگین" محکوم شده‌اند، موافقت کردند.

غنی دیروز در مراسم اختتامیه لویه جرگه گفت که در کوتاهترین زمان ممکن این مجرمین از زندان آزاد خواهند شد و بدین ترتیب روند آزادی 5 هزار زندانی طالبان که در متن توافق میان این گروه و آمریکا در 19 فوریه ذکر شده بود، تکمیل خواهد شد.وی همچنین از تصمیم لویه جرگه برای آزادی تمام نیروهای امنیتی افغان که به دلیل نقض وظایف خود در زندان به سر می‌برند خبر داد.

ادامه مطلب:
خبرگزاری آناتولی »

ویدیوها : ویدئو؛ راهپیمایی زنان افغان در اعتراض به حمله انتحاری به یک موسسه آموزشی

ویدیوها : اقلیت شیعه هزاره هدف این حمله انتحاری قرار داشت و در میان کشته‌شدگان پیکر دست‌کم ۴۶ دختر و زن جوان به چشم می‌‌خورد ادامه مطلب >>

فرمان آزادی آخرین ۴۰۰ زندانی طالبان امضاء شداشرف غنی، رئیس جمهوری افغانستان ، روز دوشنبه، ۲۰ اسد/مرداد (۱۰ اوت) فرمان آزادی آخرین ۴۰۰ زندانی طالبان را نیز امضاء کرد.

افغانستان 400 زندانی با 'جرایم سنگین' طالبان را آزاد می‌کندلویه جرگه مشورتی صلح افغانستان آزادی 400 زندانی طالبان که به جرایم سنگین محکوم شده‌اند را تایید کرد. - خبرگزاری آناتولی

لویه جرگه مشورتی صلح افغانستان آزادی ۴۰۰ زندانی طالبان را تایید کرد - BBC News فارسیلویه جرگه مشورتی صلح افغانستان رهایی ۴۰۰ عضو گروه طالبان را تایید کرد و گفته که این کار را 'به مقصد رفع موانع جهت آغاز مذاکرات صلح، قطع خونریزی و رعایت مصلحت و خیرعام' انجام داده است. ولی شرط کرده که بعد از رهایی آنان باید مذاکرات مستقیم آغاز و آتش بس فوری و دوامدار برگزار شود.

پایان لویه جرگهٔ صلح افغانستان: دولت ۴۰۰ زندانی طالبان را آزاد می‌کندنویسندگان قطع‌نامهٔ فوق در ازای این تصمیم خواستار آن شدند که گروه طالبان خشونت‌های مسلحانه راکنار بگذارد و مذاکرات صلح افغانستان «بی‌درنگ و بی‌هیچ بهانه‌ای» آغاز شود.

پرزیدنت ترامپ برای حمایت مالی از آمریکایی‌ها چهار فرمان اجرایی صادر کرد🔺پرزیدنت ترامپ برای حمایت مالی از آمریکایی‌ها چهار فرمان اجرایی صادر کرد ⚡️پرزیدنت ترامپ چهار فرمان اجرایی به منظور ارائه حمایت مالی از آمریکاییان در برابر آسیب‌های شیوع ویروس کرونا امضا کرد.

سخنگوی طالبان: ایران مایل است بحران افغانستان را حل کند/ تصمیم لویه‌جرگه مشروع نیست- اخبار آسیا-اقیانوسیه - اخبار بین الملل تسنیم - Tasnim طالبان : ایران مایل است بحران افغانستان را حل کند و طالبان نیز از آن استقبال می‌کند ما با تمام کشورهای همسایه از جمله ایران ارتباط داریم در توافقنامه دوحه آمده که پیش از آغاز مذاکرات بین‌الافغانی ۵ هزار زندانی ما باید آزاد شوند

رئيس‌جمهور افغانستان فرمان آزادی 400 زندانی طالبان که به جرایم سنگین محکوم شده‌اند را امضا کرد.وی پیش‌تر آزادی این گروه را منوط به تصمیم نشست لویه جرگه کرده بود، نشستی که در آن با آزادی ۴۰۰ زندانی «خطرناک» طالبان موافقت شد.افغانستان افغانستان 400 زندانی با "جرایم سنگین" طالبان را آزاد می‌کند لویه جرگه مشورتی صلح افغانستان آزادی 400 زندانی طالبان که به جرایم سنگین محکوم شده‌اند را تایید کرد.لویه جرگه مشورتی صلح افغانستان آزادی ۴۰۰ زندانی طالبان را تایید کرد ۱۳ دقیقه پیش لویه جرگه مشورتی صلح افغانستان رهایی ۴۰۰ عضو "خطرناک" گروه طالبان را تصویب کرد.

10.08.2020 استانبول/ خبرگزاری آناتولی محمد اشرف غنی، رئیس جمهور افغانستان امروز طی مراسمی در کاخ ریاست جمهوری در کابل فرمان آزادی 400 زندانی گروه طالبان را یک روز پس از تصمیم لویه جرگه مشورتی صادر کرد.2020 کابل/خبرگزاری آناتولی اشرف غنی، رئیس جمهور افغانستان در سخنرانی خود در مراسم اختتامیه نشست سه روزه لویه جرگه مشورتی صلح، گفت که طی این نشست با آزادی 400 زندانی طالبان که به"جرایم سنگین" محکوم شده اند، موافقت شده است. اعضای لویه ‌جرگه مشورتی صلح افغانستان روز گذشته در مراسم اختتامیه نشست سه روزه با تصویب قطعنامه‌ای با آزادی 400 زندانی طالبان که به"جرایم سنگین" محکوم شده‌اند، موافقت کردند. غنی دیروز در مراسم اختتامیه لویه جرگه گفت که در کوتاهترین زمان ممکن این مجرمین از زندان آزاد خواهند شد و بدین ترتیب روند آزادی 5 هزار زندانی طالبان که در متن توافق میان این گروه و آمریکا در 19 فوریه ذکر شده بود، تکمیل خواهد شد. اعضای جرگه گفته که برای ملت و دولت افغانستان اطمینان داده شود تا زندانیانی که آزاد می‌شوند، دوباره به جبهه جنگ برنگشته و از فعالیت‌های افراد آزاد شده نظارت شود.

وی همچنین از تصمیم لویه جرگه برای آزادی تمام نیروهای امنیتی افغان که به دلیل نقض وظایف خود در زندان به سر می‌برند خبر داد. رئیس جمهور افغانستان همچنین با اشاره به اینکه اعضای لویه جرگه خواستار آتش بس از سوی طالبان شده اند، تصریح کرد که روند پیشرو بستگی به اقدامات گروه طالبان دارد. گفتنی است براساس توافق امضا شده میان آمریکا و طالبان در 29 فوریه سال جاری، دولت افغانستان ملزم به آزاد کردن 5 هزار محکوم طالبان بود. همچنین گروه طالبان نیز باید هزار نیروی امنیتی افغان را آزاد می‌کرد. . همچنین گروه طالبان نیز باید هزار نیروی امنیتی افغان را آزاد می‌کرد.