آزمایش جدید کرونا با استفاده از نمونه بزاق؛ ارزان، سریع و بسیار آسان

  • 📰 VOA Farsi صدای آمریکا
  • ⏱ Reading Time:
  • 40 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 19%
  • Publisher: 51%

آزمایش جدید کرونا با استفاده از نمونه بزاق؛ ارزان، سریع و بسیار آسان این تست که «سلایوا دیرکت» (به انگلیسی: SalivaDirect به معنای «بی‌واسطه بزاق») نام دارد، پنجمین تست بزاق کرونا است که به تأیید سازمان نظارت بر غذا و داروی آمریکا می‌رسد.

ایران اخبار, ایران سرفصلها

این تست ۱۰ دلاری، به آسانی انجام می‌شود و نتیجه را کمتر از ۲۴ ساعت نشان می‌دهد

لیگ ملی بسکتبال آمریکا (ان بی ای) از این تست‌ها برای آزمایش بازیکنان، مربیان، و کارمندانی که علائمی از بیماری ندارند، بهره می‌برد. به گزارش واشنگتن پست، پیش از این، چهار تست بزاقی دیگر نیز توانسته‌اند تأیید سازمان نظارت بر غذا و داروی آمریکا را کسب کنند اما دانشمندان دانشگاه ییل می‌گویند تست بزاقی آنها از رویکردی استفاده می‌کند که نگرانی آزمایشگاه‌ها نسبت به کمبود مواد شیمیایی لازم برای تست‌های سنتی را برطرف خواهد کرد.

علاوه بر این، با عرضه تست‌های جدید بزاقی، دیگر خطر کمبود، تست‌های سنتی را تهدید نمی‌کند. همین طور، کسی که تست سنتی را با نمونه‌برداری از حلق انجام می‌دهد باید به بیمار نزدیک شود. از همین رو، تست‌های بزاقی اعضای کادر درمانی را کمتر در خطر ابتلا به ویروس هنگام نمونه‌برداری از بیمار قرار می‌دهد و به این ترتیب، در استفاده از پوشش‌های حفاظتی نیز صرفه‌جویی می‌شود.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

ثبت نام ترم آینده دانشجویان'مجازی' شد/شروع نیمسال جدید از ۱۵ شهریور قطعی استوزیر علوم، تحقیقات و فناوری با تاکید بر اینکه ثبت نام دانشجویان دانشگاه ها برای ترم جدید به صورت 'مجازی ' انجام می شود گفت: آغاز سال تحصیلی دانشگاه ها از ۱۵ شهریور ماه قطعی است و دانشجویان جدید الورود نیز از اوایل آبان می توانند در دانشگاه محل پذیرش خود ثبت نام کنند.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

ایران از دو نوع موشک 'جدید' رونمایی کردجانشین وزیر دفاع ایران اعلام کرد که کشورش از یک نوع موشک بالستیک و موشک کروز رونمایی کرده است. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

رونمایی از دو موشک جدید: ایران به دنبال سلاح‌های بیشتر - BBC News فارسیحسن روحانی رئیس جمهوری ایران در مراسم رونمایی از این محصولات نظامی، خواهان تمرکز بیشتر، بر تولید موشکهای کروز شد.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

لوکاشنکو: از اپوزیسیون جدید به دادگاه شکایت می‌کنیمالکساندر لوکاشنکو روز گذشته تظاهرکنندگان را «بازیچهٔ غرب» خواند و گفت معترضان به انتخاب مجددِ خود را از خیابان‌های کشورش «جارو» خواهد کرد.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

عراق: سطح آب ورودی از ایران کاهش یافته استوزارت منابع آب عراق از کاهش سطح آب در سدهای دربندیخان و دوکان ورودی از خاک ایران خبر داده و آن را «خلاف هنجارها و قوانین بین المللی» دانست. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

رئیس جمهور: تلاش برای ساخت واکسن و پیش خرید از دیگر کشورها در جریان استرئیس جمهور در جلسه روسای کمیته های ستاد ملی مقابله با کرونا پس از ارائه گزارش روسای کمیته های آموزش و درمان ستاد از روند نظارت بر اجرای دستورالعمل‌های بهداشتی در کنکور سراسری در کشور، از اقدام کمیته درمان و وزارت بهداشت در غربالگری دانش آموزان در برگزاری کنکور، قدردانی کرد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »