استان بوشهر, ایران, خلیج فارس, عمان, بنادر

استان بوشهر, ایران

آخرین وضعیت صید ترال در آب‌های جنوب/ آیا حضور خارجی‌ها صحت دارد؟

معاون صید و بنادر ماهیگیری سازمان شیلات ایران عنوان کرد: آخرین وضعیت صید ترال در آب‌های جنوب/ آیا حضور خارجی‌ها صحت دارد؟

21/08/2020 09:36:00 ق.ظ

معاون صید و بنادر ماهیگیری سازمان شیلات ایران عنوان کرد: آخرین وضعیت صید ترال در آب‌های جنوب/ آیا حضور خارجی‌ها صحت دارد؟

معاون صید و بنادر ماهیگیری سازمان شیلات ایران گفت: در حال حاضر 21 فروند شناور در آب‌های خلیج فارس در استان بوشهر به روش ترال میانه و 9 فروند در آب های دریای عمان در شهرستان چابهار در حال صید به روش ترال کف هستند.

وی ادامه داد: همچنین تعداد 93 فروند شناور در دریای عمان مجاز به صید فانوس ماهیان هستند که با توجه به ممنوعیت صید این نوع ماهی در دریای عمان، تا ابتدای شهریور ماه غیرفعال خواهند بود. محبی کلاس 21 شناورهای فعال ذکر شده در آب‌های بوشهر را کلاس‌های کیش و طبس عنوان کرد و افزود: هم اکنون این شناورها اجازه فعالیت صیادی و صید ماهیان یال اسبی دارند.

مخالفت شورای امنیت با بازگشت «امارت اسلامی» به افغانستان رضا پهلوی:‌ فرصت کوبیدن آخرین میخ بر تابوت رژیم ایران فراهم است رضا پهلوی با انتقاد از اتحادیه اروپا: مشروعیت بخشیدن به رئیسی همانند یک سیلی بود

وی اضافه کرد: 9 فروند شناور فعال در دریای چابهار در کلاس فردوس بوده و آن‌ها علاوه بر صید ماهیان یال اسبی اجازه صید ماهیان مرکب، سلطان و حسون را دارند.معاون صید و بنادر ماهیگیری سازمان شیلات ایران در پاسخ به این پرسش که آیا تمامی این شناورها متعلق به ایران هستند، گفت: شناورهای کشتی که اجازه صید به روش ترال دارند همگی ایرانی هستند و حضور خارجی‌ها برای صید ترال و یا هر روش دیگر در دریاهای جنوب ایران صحت ندارد.

محبی تصریح کرد: برخی مدعی هستند که خارجی‌ها با حضور در آب‌های جنوب ایران با روش صید ترال درآمد ماهانه چند میلیاردی دارند که بایستی به آن‌ها گفت که اولا شناورها مذکور خارجی نیستند و ثانیا درآمدها با اعداد و ارقام عنوان شده تفاوت اساسی دارد. وی میزان درآمد عنوان شده برای این شناورها را بزرگمایی دانست و گفت: درآمد ماهانه چند میلیاردی حتی توسط شناور های پیشرفته خارجی با افراد مجرب نیز حاصل نمی‌شود.   headtopics.com

معاون صید و بنادر ماهیگیری سازمان شیلات ایران خواستار پرهیز از اظهار نظرهای غیرکارشناسی در اینباره شد و افزود: بهتر است افراد غیرکارشناسی که درباره صید به روش ترال و علم شیلات آگاهی ندارند از اظهارنظر خودداری کنند و توان علمی خود  را با ادعاهای بی‌اساس و پایه زیر سوال نبرند.

محبی نتایج اظهار نظرهای غیر کارشناسی در اینباره را تنها آشفتگی در افکار عمومی و ایجاد نگرانی بی‌دلیل برای صیادان و جامعه  عنوان کرد. ادامه مطلب: ILNA/خبرگزاری ایلنا »

چشم‌انداز: دوره مرگبار حسن روحانی، با ایران چه کرد؟

مردم ایران، حسن روحانی و دولت او را چگونه به یاد خواهند آورد؟ چهار ساله دوم ریاست‌جمهوری او، ایران و مردم ایران را به کدام سمت برد؟مهمانان برنامه: مهدی مهدوی...

سازمان ملل از مرگ ده‌ها مهاجر در آب‌های لیبی خبر داد - BBC News فارسیآژانس پناهندگان سازمان ملل متحد می گوید حداقل ۴۵ مهاجر از جمله پنج کودک در مرگبارترین حادثه سال جاری در آب های لیبی غرق شده اند.

ایران یک کشتی امارات را به دلیل نقض قوانین در آب‌های سرزمینی توقیف کرد ایران می‌گوید که همان روز تیراندازی گارد ساحلی امارات به سمت ماهیگیران ایران ی دو کشته برجای گذاشت.

شرکت‌های ایرانی در صدر سرمایه‌گذاران در ترکیه

اردوغان: در برابر پیمانی که می‌خواهند در مدیترانه‌شرقی به ما تحمیل کنند، زانو نخواهیم زداردوغان: همانطور که یک قرن پیش به عنوان یک ملت معاهده «سور» را پاره کرده‌ایم، امروز نیز در برابر پیمان دیگر که در مدیترانه شرقی به ما تحمیل می‌شود، زانو نخواهیم زد اردوغان: هیچ قدرت استعمارگری نخواهد توانست کشورمان را از دستیابی به منابع غنی نفت و گاز‌ احتمالی موجود در مدیترانه شرقی محروم کند اردوغان: مبارزه ترکیه در جبهه‌های مختلف از مدیترانه شرقی تا لیبی تنها مبارزه محقانه نبوده بلکه مبارزه برای آینده است

تازه‌ترین تصاویر پهپادی از زندگی در خانه‌های بی در و پیکرتازه‌ترین تصاویر پهپادی از بیروت، گویای ابعاد تازه‌‌ای از ویرانی‌های به جا مانده از رخداد انفجار ۴ اوت در بندر این شهر است.

کرونا در عراق؛ مرگ 85 نفر دیگر در یک روزوزارت بهداشت عراق مجموع جان‌باختگان بر اثر ابتلا به ویروس کووید-19 در این کشور را 6121 نفر اعلام کرد. - خبرگزاری آناتولی