آخرین جلسه محاکمه نازنین زاغری در دادگاه انقلاب تهران برگزار شد | DW | 14.03.2021

24/12/1399 02:33 ب.ظ

وکیل نازنین زاغری از برگزاری آخرین جلسه رسیدگی به اتهام‌های این شهروند ایرانی بریتانیایی خبر داد. 'جرم' خانم زاغری 'فعالیت تبلیغی علیه نظام' بوده و جلسه دادرسی در دادگاه انقلاب تهران 'در کمال آرامش' انجام گرفته است.

آخرین جلسه محاکمه نازنین زاغری در دادگاه انقلاب تهران برگزار شدبه گفته حجت کرمانی، در"آخرین جلسه" دادگاه"جرم" نازنین زاغری که همان"فعالیت تبلیغی علیه نظام" بوده به او تفهیم شده، اخذ آخرین دفاع و ختم رسیدگی"در کمال آرامش" انجام گرفته است.

به گفته حجت کرمانی، در"آخرین جلسه" دادگاه"جرم" نازنین زاغری که همان"فعالیت تبلیغی علیه نظام" بوده به او تفهیم شده، اخذ آخرین دفاع و ختم رسیدگی"در کمال آرامش" انجام گرفته است.

ادامه مطلب:
dw_persian »

جلسه رسیدگی به اتهامات نازنین محمدنژاد، نویسنده برگزار شد

آخرین لحظات دیکتاتور لیبی: در آخرین ساعات چه بر سر معمر قذافی آمد؟با وجود گذشت حدود 10 سال از مرگ معمر قذافی رهبر سابق لیبی، سعودی‌ها باز هم به سراغ روز آخر زندگی این دیکتاتور رفته و در گفت‌وگویی با محافظ قذافی داستان آخرین ساعات زندگی او را بازگو کرده‌اند.

برگزاری جلسه دادگاه علیرضا فرشی بدون ابلاغ قبلی

اندیشه سیاسی غرب مدرن؛ جمهوری‌های باستان، امپراتوری‌ها و تیول‌داری (جلسه دوم- بخش اول)📺 رد_پا| درسگفتار اندیشه سیاسی غرب مدرن: از ماکیاوللی تا هابرماس (جلسه دوم - بخش اول) جمهوری‌های باستان، امپراتوری‌ها و تیول‌داری/ از پیدایش نهادهای سیاسی کهن تا اندیشه سیاسی افلاطون مشاهده ویدیو در سایت👇

دعوت AFC برای برگزاری جلسه فوری با ایران در بحرینکنفدراسیون فوتبال آسیا با ارسال نامه‌ای به فدراسیون فوتبال جمهوری اسلامی ایران، از این فدراسیون برای برگزاری جلسه فوری با شیخ‌سلمان دعوت کرده است.

آخرین جلسه محاکمه نازنین زاغری در دادگاه انقلاب تهران برگزار شد

وکیل نازنین زاغری از برگزاری آخرین جلسه رسیدگی به اتهام‌های این شهروند ایرانی بریتانیایی خبر داد."جرم" خانم زاغری"فعالیت تبلیغی علیه نظام" بوده و جلسه دادرسی در دادگاه انقلاب تهران"در کمال آرامش" انجام گرفته است.وکیل نازنین – رتکلیف، از برگزاری آخرین جلسه رسیدگی به اتهامات او در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب تهران خبر داده است.

به گفته حجت کرمانی، در"آخرین جلسه" دادگاه"جرم" نازنین زاغری که همان"فعالیت تبلیغی علیه نظام" بوده به او تفهیم شده، اخذ آخرین دفاع و ختم رسیدگی"در کمال آرامش" انجام گرفته است.

حجت کرمانی روز یکشنبه، ۲۴ اسفند (۱۴ مارس) این اطلاعات را در سایت خبری امتداد بیان کرده که در چند پیام توییتری این سایت منتشر شده است.

به گفته حجت کرمانی در"آخرین جلسه دادگاه" اتهام نازنین زاغری"فعالیت تبلیغی علیه نظام" ذکر شده که مستند آن نیز"شرکت در تجمع مقابل سفارت ایران در لندن در سال ۱۳۸۸ و مصاحبه با شبکه بی‌بی‌سی فارسی" بوده است.

محکومیت نازنین زاغری پس از ۵ سال زندان، یکشنبه گذشته ۱۷ اسفند (۷ مارس) رسماً به پایان رسید، اما همان روز حجت کرمانی، وکیل این شهروند ایرانی بریتانیایی، خبر داد که خانم زاغری باید یک هفته بعد برای اتهامی دیگر در دادگاه حاضر شود.

حجت کرمانی ابراز امیدواری کرده است که"با توجه به دفاعیات و حکم سابق‌الصدور دادگاه که خانم زاغری مجازات آن را نیز تحمل کرده است"، موکل او تبرئه شود.پس از آزادی خانم زاغری از زندان شماری از پزشکان مستقل در مشاوره ویدئویی با او تشخیص دادند که او بر اثر فشارهای زندان به افسردگی و اختلالات روانی دچار شده است.

"شورای بین‌المللی توانبخشی قربانیان شکنجه" که یک نهاد حقوق بشری است، در گزارشی اعلام کرد که مشاوره‌های ویدئویی طی سه روز و ظرف شش ساعت انجام گرفته و نازنین زاغری در آنها به تشریح تجربه‌های خود در زندان پرداخته است. دستبند، چشم‌بند، زنجیر، کمبود خواب، تنهایی طولانی‌مدت و قرار گرفتن در شرایط اضطراب از جمله آزارهایی است که او تحمل کرده است.

پزشکان گفته‌اند که خانم زاغری تا وقتی به بریتانیا برنگردد، سلامتی روانی خود را باز نخواهد یافت.دولت بریتانیا نیز از جمهوری اسلامی خواسته است که هرچه زودتر شرایط بازگشت این شهروند به بریتانیا را فراهم آورد.

نازنین زاغری- رتکلیف فروردین ۹۵ در پایان سفری که به همراه دختر خردسالش برای دیدار با خانواده به تهران رفته بود، در فرودگاه بازداشت شد و سپس در دادگاه انقلاب به اتهام"جاسوسی" و"براندازی" به پنج سال زندان محکوم شد، با این که در دادگاه تمام اتهامات علیه خود را رد کرده بود.

خانم زاغری به عنوان کارمند بنیاد توماس رویترز، بخش خیریه مؤسسه‌ای رسانه‌ای فعالیت داشت.