آخرین خبرهای یکشنبه ۱۷ شهریور ۱۳۹۸ | DW | 08.09.2019

08/09/2019 11:52:00 ق.ظ

حمله به ساختمان دهیاری سنجر دزفول ایرنا از حمله به ساختمان دهیاری سنجر دزفول پس از انتشار کلیپ عذرخواهی دهیار سنجر از دختری نوجوان که گفته می‌شود 'قصد تعرض به او را داشته' خبر داد.

ایرنا از حمله به ساختمان دهیاری سنجر دزفول پس از انتشار کلیپ عذرخواهی دهیار سنجر از دختری نوجوان که گفته می‌شود "قصد تعرض به او را داشته" خبر داد.در چند روز گذشته کلیپی در فضای مجازی منتشر شده بود که دهیار سنجر بخش مرکزی دزفول را در حال خواهش و التماس از دختری نوجوان نشان می داد.

[۱۳:۱۰]تسنیم به نقل از مرکز رسانه قوه قضائیه و یک مقام آگاه نوشت، ابراهیم رئيسی در مورد آرای صادره از سوی یکی از شعب دادگاه انقلاب در برخی از پرونده‌های اخیر دستور تجدیدنظر سریع و"منصفانه"را صادر کرده است.فیلیپین: به خدمه فیلیپینی کشتی توقیف‌شده در ایران کمک می‌کنیم

ادامه مطلب:
DW فارسی »

شرق

🔺در نشست اساتید دانشگاه تهران چه گذشت؟ 🔹محمدجواد ظریف، علی مطهری، ابراهیم متقی، حدادعادل، محمود نیلی احمدآبادی، تقی آزاد ارمکی، صادق زیباکلام و پیروز حناچی در این نشست سخنرانی کردند. @sharghdaily sharghdaily.com ادامه مطلب >>

آخرین خبرهای شنبه ۱۶ شهریور ۱۳۹۸ | DW | 07.09.2019مجتبی ذوالنور در کانال سروش خود در این مورد گفت: «هیچ دستگیری و بازداشتی نبوده است، این‌ها مگر استوری نمی‌کنند، خوب یعنی گوشی همراه آن‌ها هست، خوب با خانواده خود تماس می‌گرفتند و اطلاع می‌دادند.»

آخرین خبرهای شنبه ۱۶ شهریور ۱۳۹۸ | DW | 07.09.2019مجتبی ذوالنور در کانال سروش خود در این مورد گفت: «هیچ دستگیری و بازداشتی نبوده است، این‌ها مگر استوری نمی‌کنند، خوب یعنی گوشی همراه آن‌ها هست، خوب با خانواده خود تماس می‌گرفتند و اطلاع می‌دادند.»

ایستگاه خبر؛ شنبه ۱۶ شهریور ۱۳۹۸ - BBC Persianمانوک خدابخشیان، از مفسران ورزشی سرشناس قبل از انقلاب ایران در ۷۳ سالگی در لس آنجلس آمریکا درگذشت. او در دهه ۵۰ برنامه پرطرفدار 'ورزش از نگاه دو'،‌ قدیمی‌ترین برنامه ورزشی تلویزیون ایران،‌ را به راه انداخت.

ترامپ مذاکرات صلح با طالبان را متوقف کرد | DW | 08.09.2019جهان در انتظار شنیدن خبر کسب توافق بین آمریکا و طالبان بود. اکنون دونالد ترامپ به مذاکرات صلح با طالبان پایان داده است. علت تصمیم ترامپ وقوع یک حمله تروریستی دیگر و کشته شدن یک سرباز آمریکایی بوده است.

پل پيوند میان آهنگ‌های بومی و موسيقی كلاسيک | DW | 08.09.2019۱۷۸ سال پيش در چنين روزی آنتونين دوُرژاک در روستای نِلاهوتسِوِس در حومه پراگ پايتخت كنونی جمهوری چک زاده شد. می‌گفت: 'اگر جنبش بزرگی در جهان موسيقی پديد نياورده باشم همواره به عنوان يك آهنگساز كوچک چک در يادها باقی خواهم ماند'. روزشمار

کناره‌گیری وزیر کار بریتانیا، ضربه‌ای دیگر به دولت بوریس جانسون | DW | 08.09.2019امبر رود، وزیر کار بوریس جانسون، نخست‌وزیر بریتانیا نیز در اعتراض به سیاست‌های او اعلام استعفا کرد. رود از سیاست‌ جانسون در ارتباط با برگزیت انتقاد کرده و اخراج‌های اخیر در حزب محافظه‌کار را حمله به دموکراسی خوانده است.

آخرین خبرهای یکشنبه ۱۷ شهریور ۱۳۹۸ [۱۳:۲۰] حمله به ساختمان دهیاری سنجر دزفول  ایرنا از حمله به ساختمان دهیاری سنجر دزفول پس از انتشار کلیپ عذرخواهی دهیار سنجر از دختری نوجوان که گفته می‌شود "قصد تعرض به او را داشته" خبر داد.آخرین خبرهای شنبه ۱۶ شهریور ۱۳۹۸ [۱۱:۱۷] کمالوندی برنامه‌های گام سوم ایران برای کاهش تعهدات برجامی را اعلام کرد سخنگوی سازمان انرژی اتمی ایران روز شنبه در نشستی خبری جزئیات گام سوم این کشور برای کاهش تعهدات برجامی خود را تشریح کرد.آخرین خبرهای شنبه ۱۶ شهریور ۱۳۹۸ [۱۱:۱۷] کمالوندی برنامه‌های گام سوم ایران برای کاهش تعهدات برجامی را اعلام کرد سخنگوی سازمان انرژی اتمی ایران روز شنبه در نشستی خبری جزئیات گام سوم این کشور برای کاهش تعهدات برجامی خود را تشریح کرد.این اعلان را به اشتراک گذارید این لینک را کپی کنید به روزشده در 9:39 9:39 واکنش دفتر یک مرجع تقلید شیعه به بحث ورود زنان به ورزشگاه: نمی‌شود گفت زنان به ورزشگاه نروند دفتر آیت‌الله اسدالله بیات زنجانی، از مراجع تقلید شیعه، در واکنشی به بالا گرفتن بحث ورود زنان به ورزشگاه بخشی از صحبت‌های سال گذشته او را همرسانی کرده است.

در این حمله که ساعت پنج صبح یکشنبه ۱۷ شهریور صورت گرفته افرادی ناشناس به ساختمان دهیاری سنجر حمله کردند، شیشه‌ها را شکسته و ساختمان را به آتش کشیدند.  دهیار سنجر بخش مرکزی دزفول روز جمعه پس از انتشار کلیپی از او در فضای مجازی به دستور منصور محمدی خباز، دادستان عمومی و انقلاب این شهرستان بازداشت شد.» او دومین اقدام ایران را گازدهی سانتریفیوژهای پیشرفته خوانده و اضافه کرد: « گازدهی ماشین IR6s که قرار بود از ابتدای سال یازدهم برجام گازدهی شود را شروع کردیم. در چند روز گذشته کلیپی در فضای مجازی منتشر شده بود که دهیار سنجر بخش مرکزی دزفول را در حال خواهش و التماس از دختری نوجوان نشان می داد.»  به گفته کمالوندی قدم‌های بعدی ایران در گام سوم خود برای کاستن از تعهدات برجامی"راه اندازی زنجیره ۲۰ تایی ماشین IR4 است که آن هم قرار بود از ابتدای سال یازدهم انجام شود که الان آن را انجام می‌دهیم. ایرنا می‌نویسد: «با توجه به شواهد و این کلیپ، گویا دهیار نسبت به این دختر که برای شرکت در کلاس‌های خیاطی به دهیاری رفته بوده، نظر سوء داشته است. چهارمین اقدام در گام سوم این است که قرار بود گازدهی به زنجیره ۲۰ تایی ماشین IR6 را دو ماه دیگر آغاز کنیم که آن را نیز از حالا شروع کردیم.»   [۱۳:۱۰] رئيسی: برخی احکام به‌سرعت مورد تجدیدنظر قرار گیرد رئیس قوه قضاییه دستور داد، برخی احکام صادره در پرونده‌های اخیر"به‌سرعت مورد تجدیدنظر و رسیدگی منصفانه" قرار گیرد. آیت الله ناصر مکارم شیرازی در این باره گفته است:"جو حاکم در ورزشگاه‌ها برای حضور زنان مناسب نیست و شکی نیست که اختلاط جوانان سرچشمه مشکلات زیادی از نظر اخلاقی و اجتماعی می‌شود؛ اضافه بر این در بعضی انواع ورزش، مردان پوشش مناسبی در برابر زنان ندارند؛ بنابراین لازم است از حضور در این برنامه‌ها خودداری کنند به خصوص اینکه این برنامه‌ها را از رسانه‌ها می‌توانند ببینند و حضور آنها ضرورتی ندارد.

تسنیم به نقل از مرکز رسانه قوه قضائیه و یک مقام آگاه نوشت، ابراهیم رئيسی در مورد آرای صادره از سوی یکی از شعب دادگاه انقلاب در برخی از پرونده‌های اخیر دستور تجدیدنظر سریع و"منصفانه"را صادر کرده است.  [۱۱:۰۶] هکرها ویکی‌پدیای آلمانی را برای مدتی از کار انداختند صفحه ویکی‌پدیا به زبان آلمانی در ساعات بامداد شنبه برای مدتی هک شدند.  [۱۱:۰۶] هکرها ویکی‌پدیای آلمانی را برای مدتی از کار انداختند صفحه ویکی‌پدیا به زبان آلمانی در ساعات بامداد شنبه برای مدتی هک شدند.   [۱۲:۵۴] فیلیپین: به خدمه فیلیپینی کشتی توقیف‌شده در ایران کمک می‌کنیم دولت فیلیپین اعلام کرد، در صدد کمک به ۱۲ خدمه فیلیپینی کشتی توقیف‌‌شده در ایران بر آمده است. فرمانده دریابانی استان هرمزگان ایران پیش از این از توقیف یک کشتی خارجی با ۱۲ سرنشین فیلیپینی به اتهام"قاچاق سوخت" در مرزهای آبی این استان خبر داده بود. در اصطلاح تخصصی به این حملات دیداس (DDoS) گفته می‌شود و از رایج‌ترین نوع حملات سایبری است. به گزارش خبرگزاری آلمان، وزارت خارجه فیلیپین در مانیل اعلام کرد، مقام‌های گارد ساحلی ایران به سفارت فیلیپین در تهران گفته‌اند، تحقیقات در این زمینه ادامه دارد. به گفته ویکی مدیا هکرها حملات خود را از ساعات پایانی روز جمعه آغاز کردند. آن‌‌ها افزوده‌اند، به محض این که تحقیقات تکمیل شود موضوع به دادگاه محلی ارجاع داده خواهد شد. گفته می‌شود کاربران در بریتانیا و فرانسه نیز مشکلاتی را در رابطه با ویکی‌پدیا گزارش کرده‌اند.

    [۱۲:۳۹] مدیرکل موقت آژانس بین‌المللی انرژی اتمی با صالحی دیدار کرد کورنل فروتا، مدیرکل موقت آژانس بین‌المللی انرژی اتمی با علی‌اکبر صالحی، رئيس سازمان انرژی اتمی ایران در تهران دیدار و گفت‌وگو کرد. به گزارش ایسنا، فروتا قرار است با علی شمخانی، دبیر شورای عالی امنیت ملی ایران و محمدجواد ظریف، وزیر خارجه ایران نیز دیدار کند. ویکی‌پدیا در حال حاضر مجددا در آلمان در دسترس قرار دارد. ویکی‌پدیا در حال حاضر مجددا در آلمان در دسترس قرار دارد. خبرگزاری فرانسه هدف از دیدار آژانس را بررسی رعایت مفاد مندرج در توافق اتمی (برجام) توسط ایران نامیده است.  بعد از خروج آمریکا از توافق اتمی سرنوشت برجام نامعلوم مانده و ایران تا کنون در سه مرحله تعهدات برجامی خود را کاهش داده است. این تصاویر صبح ‌روز شنبه از سوی کمپانی"ماکسار تکنولوژیز" (Maxar Technologies) واقع در کلرادوی آمریکا در اختیار این خبرگزاری قرار داده شده‌اند.    [۱۰:۱۱] پادشاه عربستان پسرش را وزیر انرژی کرد پادشاه عربستان طی حکمی وزیر انرژی این کشور را برکنار و یکی از پسرهای خود را جایگزین او کرد. مقامات ایرانی تا کنون عزیمت این نفتکش به سمت سوریه را تأیید نکرده‌اند.

ملک سلمان روز یکشنبه شاهزاده عبدالعزیز بن سلمان را به وزارت انرژی عربستان که یکی از کلیدی‌ترین سمت‌های سیاسی و اقتصادی این کشور است منصوب کرد. آدریان دریا ۱ هفته گذشته رادار خود را خاموش کرد. وزیر جدید برادر ناتنی ولیعهد و از او بزرگتر است. به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس عبدالعزیز بن سلمان دارای تجربیاتی چندین ساله در این عرصه است و رابطه چندان نزدیکی با محمد بن سلمان ندارد.  •  کرنل فروتا، رییس موقت آژانس بین‌المللی انرژی اتمی امروز برای دیدار با مقامات ایرانی وارد تهران می‌شود.  •  کرنل فروتا، رییس موقت آژانس بین‌المللی انرژی اتمی امروز برای دیدار با مقامات ایرانی وارد تهران می‌شود.    [۱۰:۰۶] ابتکار: در مورد دختر آبی با رییس قوه قضاییه مکاتبه شد معصومه ابتکار‌، معاون رییس‌جمهور در امور زنان و خانواده گفته معاونت زنان و خانواده از هفته گذشته پیگیر وضعیت دختر هوادار استقلال بوده است که در اعتراض به تشکیل پرونده به خاطر تلاش برای ورود به استادیوم آزادی خودسوزی کرده است. این دختر که در شبکه‌های اجتماعی و رسانه‌ها از او با نام"دختر آبی" یاد می‌شود به دلیل سوختگی ۹۰ درصدی اینک در بیمارستان بستری است و به گفته پزشکان با کمک دستگاه تنفس می‌کند. در این اطلاعیه ‌اشاره‌ای به دیدار‌های پیش‌بینی‌شده نشده است.

ابتکار روز یکشنبه در حساب شخصی‌اش در توییتر نوشته مکاتباتی با ابراهیم رییسی، قوه قضاییه در مورد این پرونده انجام شده"به انتظار اینکه این رویه‌ها تکرار نشود. آژانس بین‌المللی انرژی اتمی سفر کرنل فروتا به تهران را"بخشی از تبادلات میان آژانس و ایران" دانسته است." مطلب مرتبط: . ایران قرار است روز شنبه جزئیات گام سوم برای کاهش تعهدات برجامی خود را اعلام کند.