ترامپ مذاکرات صلح با طالبان را متوقف کرد | DW | 08.09.2019

17/06/1398 08:17 ق.ظ

جهان در انتظار شنیدن خبر کسب توافق بین آمریکا و طالبان بود. اکنون دونالد ترامپ به مذاکرات صلح با طالبان پایان داده است. علت تصمیم ترامپ وقوع یک حمله تروریستی دیگر و کشته شدن یک سرباز آمریکایی بوده است.

جهان در انتظار شنیدن خبر کسب توافق بین آمریکا و طالبان بود. اکنون دونالد ترامپ به مذاکرات صلح با طالبان پایان داده است. علت تصمیم ترامپ وقوع یک حمله تروریستی دیگر و کشته شدن یک سرباز آمریکایی بوده است. خبرگزاری آلمان روز یکشنبه ۱۷ شهریور (هشتم سپتامبر) بر اساس توییت دونالد ترامپ خبر از پایان مذاکرات صلح بین آمریکا و طلبان داده است.افزون بر آن ترامپ خبر از دیدار روز یکشنبه هشتم سپتامبر خود با نمایندگان افغانستان در کمپ دیوید داده بود.

قراری که تا پیش از آن رسانه‌ای نشده بود. قرار بر این بود که ترامپ روز یکشنبه با نمایندگان طالبان و با اشرف غنی، رئیس جمهوری افغانستان به طور جداگانه در کمپ دیوید دیدار و گفت‌وگو داشته باشد.

ترامپ در پیام توییتری خود، قرار برگزاری این دیدارها را نیز لغو کرده است.ترامپ دراین پست توییتری علت تصمیم خود مبنی بر پایان مذاکرات صلح بین نمایندگان آمریکا و طالبان را حملات تروریستی اخیر طالبان در افغانستان اعلام کرده است.

در جریان حمله اخیر طالبان در کابل، ۱۲ نفر و از جمله یک سرباز آمریکایی کشته شده‌اند. افزون بر آن در اثر انفجار بمب جاسازی شده در یک خودرو اخیرا چند نفر و از جمله دو سرباز ناتو به قتل رسیده‌ بودند. ترامپ انجام این حملات از سوی طالبان را برای تقویت موقعیت خود در مذاکرات صلح اعلام کرده و گفته است که هرگاه این نیرو در شرایطی که مذاکرات صلح جریان دارد، دست به حملات تروریستی می‌زنند، شایستگی ادامه این مذاکرات را ندارند. headtopics.com

ادامه مطلب:
dw_persian »

ترامپ مذاکرات صلح و نشست با سران طالبان را لغو کرددونالد_ترامپ، رییس ‌جمهوری آمریکا، عصر شنبه اعلام کرد که پس از حمله اخیر طالبان در کابل که منجر به کشته شدن یک سرباز آمریکایی و ۱۱ شهروند بی‌گناه شد، مذاکرات صلح و همچنین نشست خود با سران طالبان در کمپ دیوید را لغو کرده‌ است.

ترامپ مذاکرات صلح با طالبان را لغو کرد- اخبار بین الملل - اخبار تسنیم - Tasnim«ترامپ مذاکرات صلح با طالبان را لغو کرد» رئیس جمهور آمریکا با اشاره به حملات اخیر طالبان در کابل گفت که این گروه نمی‌تواند بر روی آتش‌بس در طی مذاکرات صلح توافق کند بنابراین آنها قدرت مذاکره برای رسیدن به توافق را نیز ندارند و مذاکرت لغو می‌شود

ترامپ گفت‌وگوهای صلح با طالبان را لغو کردترامپ گفت‌وگوهای صلح با طالبان را لغو کرد رئیس جمهوری آمریکا اعلام کرد، دیدار با رهبران طالبان و رئیس جمهوری افغانستان در کمپ دیوید را لغو و گفت‌وگوهای صلح میان آمریکا و طالبان را متوقف کرده است.

ترامپ گفتگوهای صلح با طالبان را لغو کرددونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا می‌گوید دیدار با رهبران طالبان و رئیس جمهوری افغانستان در کمپ دیوید را لغو و گفتگوهای صلح میان آمریکا و طالبان را متوقف کرده است. این در حالی است که زلمی خلیلزاد، نماینده ویژه آمریکا برای گفتگو با طالبان، روز دوشنبه اعلام کرده بود که توافق با طالبان در اصول نهایی شده و تنها به تایید دونالد ترامپ نیاز دارد.

استقبال پرزیدنت ترامپ از تبادل زندانیان روسیه و اوکراین: شاید نخستین گام بزرگ برای صلح باشد🔺استقبال پرزیدنت ترامپ از تبادل زندانیان روسیه و اوکراین: شاید نخستین گام بزرگ برای صلح باشد ⚡️رئیس جمهوری ایالات متحده روز شنبه ضمن استقبال از تبادل زندانیان میان روسیه و اوکراین ابراز امیدواری کرد که این توافق نخستین گام بزرگ برای رسیدن به صلح باشد.

احتمال توافق صلح آمریکا با طالبان؛ تروریست دیروز، طرف مذاکره امروزپس از ۹ دوره مذاکره میان زلمی_خلیل‌زاد، فرستاده ویژه وزارت خارجه آمریکا و هیات سیاسی طالبان، حالا توافق‌نامه_صلح آمریکا با طالبان، آماده امضاست. نگاهی به دلایل و نتایج احتمالی این توافق در یادداشتی از سعید باقری، پژوهشگر حقوق بین‌الملل:

دونالد ترامپ، رئيس جمهوری آمریکا با انتشار یک پست توییتری خبر از خاتمه مذاکرات صلح بین نمایندگان آمریکا و طالبان داده است. پیش از آن زلمای خلیل‌زاد، نماینده ارشد آمریکا در مذاکرات صلح از کسب توافق با نمایندگان طالبان بر سر استقرار صلح در افغانستان خبر داده بود.

خبرگزاری آلمان روز یکشنبه ۱۷ شهریور (هشتم سپتامبر) بر اساس توییت دونالد ترامپ خبر از پایان مذاکرات صلح بین آمریکا و طلبان داده است.افزون بر آن ترامپ خبر از دیدار روز یکشنبه هشتم سپتامبر خود با نمایندگان افغانستان در کمپ دیوید داده بود. قراری که تا پیش از آن رسانه‌ای نشده بود. قرار بر این بود که ترامپ روز یکشنبه با نمایندگان طالبان و با اشرف غنی، رئیس جمهوری افغانستان به طور جداگانه در کمپ دیوید دیدار و گفت‌وگو داشته باشد.

ترامپ در پیام توییتری خود، قرار برگزاری این دیدارها را نیز لغو کرده است.ترامپ دراین پست توییتری علت تصمیم خود مبنی بر پایان مذاکرات صلح بین نمایندگان آمریکا و طالبان را حملات تروریستی اخیر طالبان در افغانستان اعلام کرده است.

در جریان حمله اخیر طالبان در کابل، ۱۲ نفر و از جمله یک سرباز آمریکایی کشته شده‌اند. افزون بر آن در اثر انفجار بمب جاسازی شده در یک خودرو اخیرا چند نفر و از جمله دو سرباز ناتو به قتل رسیده‌ بودند.

ترامپ انجام این حملات از سوی طالبان را برای تقویت موقعیت خود در مذاکرات صلح اعلام کرده و گفته است که هرگاه این نیرو در شرایطی که مذاکرات صلح جریان دارد، دست به حملات تروریستی می‌زنند، شایستگی ادامه این مذاکرات را ندارند.

روشن نیست که اعلام پایان مذاکرات صلح با طالبان برای چه مدتی است. روز دوشنبه دوم سپتامبر، زلمای خلیل‌زاد خبر کسب توافق با نمایندگان طالبان را رسانه‌ای کرده بود. او تاکید کرده بود که این توافق تنها پس از تایید دونالد ترامپ رسمیت می‌یابد.

باید یادآور شد که توافق نمایندگان آمریکا و طالبان بر سر خروج نیروهای خارجی از خاک افغانستان در ازای تامین امنیت آن کشور است. طالبان تضمین کرده‌اند که مانع از تبدیل شدن خاک افغانستان به پایگاه شبکه القاعده خواهند شد و تن به مذاکره با دولت مرکزی افغانستان خواهند داد. طالبان برای دولت افغانستان مشروعیتی قائل نیستند و آن را یک دولت دست‌نشانده می‌دانند.