'نوزده میلیارد دلار کمک آمریکا برای بازسازی افغانستان هدر رفته است' - BBC News فارسی

30/07/1399 05:41 ب.ظ

'نوزده میلیارد دلار کمک آمریکا برای بازسازی افغانستان هدر رفته است'

بازرس ویژه آمریکا برای بازسازی افغانستان (سیگار) در تازه‌ترین گزارش خود نوشته که حدود ۱۹ میلیارد دلار از کمک‌های آمریکا به بازسازی افغانستان حیف و میل شده است. در گزارش جدید سیگار آمده است که از سال ۲۰۰۲ تا به حال، کنگره آمریکا حدود ۱۳۵ میلیارد دلار را به منظور بازسازی افغانستان اختصاص داده است. از آن میان، سیگار ۶۳ میلیارد آن را تفتیش قرار کرده که ۱۹ میلیارد دلار آن حیف و میل شده است. در گزارش جدید سیگار آمده است که از سال ۲۰۰۲ تا به حال، کنگره آمریکا حدود ۱۳۵ میلیارد دلار را به منظور بازسازی افغانستان اختصاص داده است. از آن میان، سیگار۶۳ میلیارد را مورد تفتیش قرار داده است.

یافته‌های سیگار نشان می‌دهد که نزدیک به ۱۹ میلیارد دلار از ۶۳ میلیارد مورد تفتیش قرار گرفته، حیف و میل شده است.

سیگار نوشته است که بخشی از این پول هدر رفته، بخشی از آن مورد سوء استفاده قرار گرفته و بخشی دیگر هم مورد کلاهبرداری قرار گرفته است. به گزارش سیگار، هدف از هدر رفتن پول بیشتر کم‌ارزش بودن پروژه‌ها در تناسب به ارزش پول است. هدف از سوء استفاده، بیشتر استفاده از مقام و صلاحیت در استفاده از پول است. در مورد کلاهبرداری هم تعریف سیگار، بدست آوردن چیزی قابل ارزش بر بنیاد طرح دروغ و نادرست است.Sigarدر گزارش جدید سیگار آمده است که مقدار بسیار هنگفت از کمک‌های آمریکا ضایع و یا حیف و میل شده است

کنگره آمریکا در سال ۲۰۱۷ از سیگار خواست تا در مورد احتمال هدر رفتن، سوءاستفاده و کلاهبرداری در بودجه بازسازی افغانستان گزارش دهد. سیگار ابتدا در همان سال، در پاسخ به کنگره آمریکا گزارشی را ارائه کرد که نشان دهنده بیشتر از ۱۵ میلیارد دلار حیف و میل پول بود. headtopics.

ادامه مطلب:
bbcpersian »

هر چی ساخته شده طالبان خرابش میکنه

وزارت دادگستری آمریکا: برای پایان دادن به نقض قانون ضد انحصاری ممکن است گوگل تجزیه شوددولت ایالات متحده می‌گوید برای جلوگیری از نقض قانون ضد انحصار، ممکن است لازم باشد که گوگل تجزیه شود. روز سه‌شنبه وزارت دادگستری آمریکا از گوگل، این شرکت تریلیون دلاری، شکایت کرده و آن را به تحت فشار گذاشتن رقبایش در بازار متهم کرد

سفیر آمریکا در سازمان ملل متحد: ایران بزرگترین تهدید علیه صلح و امنیت در خاورمیانه استصدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است. این همان تهدیدیست که توسط صاحبان کارتلهای نفتی وتسلیحاتی برای چپاول ثروت خاورمیانه با استفاده از دولتمردان ایالات متحده وانگیس در ایران ساخته ومستقر گردید.به امید نابودی استعمار این حرفهای تکراری دیگه خسته‌مون کرده! یا یک کاری بکنید که این رژیم از بین بره یا دیگه حرفش و انقدر نزنید. خودتون اینها را به جون ما انداختید حالا میخواهید که ما جان بدهیم تا این رژیم عادی بشه مثل سایر کشورها؟ RegimeChange4iran پیمان_نوین آمریکا این منشا تعصبات مذهبی‌، خود کامگی ها، اختلافات و جنگ‌ها و خرابی‌‌ها و بد بختی از خاورمیانه گورشو گم کنه همه چیز درست میشه.

اعضای خانواده کارگری با کمتر از ۲۰ دلار در ماه زندگی می‌کنند/ با افزایش قیمت دلار مخارج خانواده‌ها بیش از ۷ میلیون تومان شده استعضو کارگری شورای عالی کار گفت: با قیمت امروز دلار، درآمد یک حداقلی‌بگیر کمتر از ۸۰ دلار در ماه است، یعنی سهم هر یک از اعضای خانواده چهار نفری کارگری ۲۰ دلار در ماه می‌شود، حال آنکه خط فقر مطلق درآمد روزانه یک تا دو دلار است.

آغاز دادگاه فردی که متهم به کلاهبرداری ۱۳۵ میلیون یورویی با بیت‌کوین استدادگاه مرد ۴۱ ساله روس در فرانسه در حالی آغاز شد که کشورهای فرانسه و ایالات متحده نیز حکم بازداشت او را صادر کرده بودند.

قالیباف: گسترش تجارت با کشورهای همسایه از اولویت‌های اصلی مجلس استرییس مجلس شورای اسلامی گسترش تجارت با کشورهای همسایه را از اولویت‌های اصلی مجلس دانست. تمام کشور های همسایه FATF رو پذیرفتن، مجلس نظرش در این مورد چیه؟ مگر مجلس کار تجارتی هم می کند؟ منظور همون قاچاق دارو هست دیگه!

دژپسند: وضعیت بورس رو به بهبود استوزیر اقتصاد: وضعیت بورس رو به بهبود است وزیر امور اقتصادی و دارایی می‌گوید براساس تحلیل کارشناسان وضعیت بازار بورس رو به رشد و بهبود خواهد بود. 😂😂😂😂😂😂 قطعا یکی از کارشناسان رئیس جمهورِ!!! سگ شاشید بر سر اون کارشناسان و تحلیل گران اقتصادی با مدرک جعلی