چین‌, کنگره ملی خلق چین, هنگ کنگ

چین‌, کنگره ملی خلق چین

'قانون امنیت ملی'، تلاش چین برای اقتدار بیشتر بر هنگ کنگ | DW | 22.05.2020

دولت چین مصمم است، قانون جدیدی را برای افزایش 'امنیت ملی' و 'ثبات پایدار' در هنگ کنگ وضع کند. اپوزیسیون هنگ کنگ، این اقدام را تیرخلاصی به اصل «یک کشور، دو نظام» می‌داند.

22/05/2020 04:04:00 ب.ظ

دولت چین مصمم است، قانون جدیدی را برای افزایش 'امنیت ملی' و 'ثبات پایدار' در هنگ کنگ وضع کند. اپوزیسیون هنگ کنگ ، این اقدام را تیرخلاصی به اصل «یک کشور، دو نظام» می‌داند.

دولت چین مصمم است، قانون جدیدی را برای افزایش 'امنیت ملی' و 'ثبات پایدار' در هنگ کنگ وضع کند. اپوزیسیون هنگ کنگ ، این اقدام را تیرخلاصی به اصل «یک کشور، دو نظام» می‌داند.

"قانون امنیت ملی"، تلاش چین برای اقتدار بیشتر بر هنگ کنگدولت چین مصمم است، قانون جدیدی را برای افزایش"امنیت ملی" و"ثبات پایدار" در هنگ کنگ وضع کند. اپوزیسیون هنگ کنگ، این اقدام را تیرخلاصی به اصل «یک کشور، دو نظام» می‌داند.

نوام چامسکی: کاخ سفید در دستان یک انسان ضد اجتماع خود بزرگ‌بین است کرونا در خوزستان؛ ۴۵ نفر از کارکنان اورژانس دست از کار کشیدند تردید درباره کارآیی اف ۳۵ و اف ۲۲ | DW | 25.05.2020

روز جمعه لی کچیانگ، نخست‌وزیر چین در سخنرانی خود در کنگره سالانه این کشور اعلام کرد که دولت چین برای بالابردن امنیت ملی و ثبات در دو منطقه تحت کنترل خودمختار هنگ کنگ و ماکائو طرح قانونی جدیدی تهیه کرده است.این طرح قرار است در سیزدهمین دوره"کنگره ملی خلق" که روز جمعه، دوم خرداد (۲۲ مه)  آغاز شده و تا یک هفته ادامه دارد، تصویب شود.

ناظران سیاسی معتقدند که این طرح بدون هیچ تغییری تصویب می‌شود زیرا نمایندگان کنگره در دهه‌های گذشته هیچیک از طرح‌های دولت را رد نکرده‌اند. قانون امنیت ملی در ماکائو که پیش‌تر مستعمره پرتغال بود اعمال می‌شود و به نظر می‌رسد که این ابتکار عمل دولت چین بیشتر متوجه هنگ کنگ است.

 مستعمره سابق انگلیس از سال ۱۹۹۷ طبق اصل حقوق بین‌الملل"یک كشور، دو نظام" اداره می‌شود.ژانگ یسوی، رئیس پارلمان چین هم تاکید کرد که تصویب قانون امنیت ملی، منافع هنگ کنگ را بیش از پیش تامین می‌کند، اما واقعیت این است که پکن هنگ کنگ را بخشی جدا نشدنی از جمهوری خلق چین می‌داند و همواره تلاش کرده است که در این منطقه خودمختار نفوذ بیشتری اعمال کند.

هنگ کنگ هفت میلیون و ۲۳۰ هزار نفر جمعیت دارد و یکی از مهم‌ترین بازارهای مالی و تجاری آسیا به‌شمار می‌رود.منطقه خودمختار در جنوب چین از سال ۱۸۴۲ تا ۱۹۹۷ از مستعمرات بریتانیا  بود و در سال ۱۹۹۷به جمهوری خلق چین پیوست.واکنش اپوزیسیون هنگ کنگهنوز جزئیات طرح پیشنهادی فاش نشده است، اما بر أساس اطلاعاتی که به وبسایت شبکه یک تلویزیون آلمان (تاگس شاو) رسیده، قرار است که چگونگی برخورد با «براندازی، خیانت و فعالیت‌هایی که به قصد جدایی هنگ کنگ از چین انجام می‌شوند» را تعیین کند.

تاگس شاو نوشت، به این ترتیب می‌توان گفت که کلیه فعالیت‌های دموکراتیک در منطقه خودمختار با شدت بیشتری مجازات خواهند شد.به همین دلیل اپوزیسیون هنگ کنگ وحشت‌زده شده است و نسبت به آینده این شهر جزیره‌ای هشدار می‌دهد.تانیا چان ، نماینده طرفدار دموکراسی در پارلمان هنگ کنگ می‌گوید: «امروز غمناک‌ترین روز در تاریخ هنگ کنگ است».

به اعتقاد او، این قانون به اصل «یک کشور، دونظام» پایان می‌دهد و «از این پس، اصل یک کشور یک نظام خواهیم داشت».چان تاکید می‌کند: «این نوعی عقب‌گرد به‌شمار می‌رود و ۲۰۲۰ سالی است که دولت مرکزی چین در همه امور هنگ کنگ به طور مستقیم دخالت می‌کند».

آب غیزانیه و مشرحات ظرف دو هفته آینده وصل می‌شود سازمان جهانی بهداشت آزمایش‌های بالینی داروی هیدروکسی کلروکین را معلق کرد درخواست دولت از مجلس یازدهم: با وجود تفاوت سیاسی همکاری کنیم

دنیس کووک، یکی دیگر از نمایندگان طرفدار دموکراسی در پارلمان هنگ کنگ هم اظهار داشت: «من می‌خواهم به جامعه جهانی بگویم: این پایان اصل یک کشور، دو نظام است».به اعتقاد کووک، دولت چین با این قانون «وعده‌های خود را به مردم هنگ کنگ کاملاً نقض کرده است. قولی که در توافقنامه چین و بریتانیا و قانون اساسی شهر ما قید شده است.»

اندرو لئونگ، رئیس پارلمان هنگ کنگ گفته است که به لایحه دولت چین احترام می‌گذارد، برای آن تفاهم قائل است و از آن حمایت می‌کند.دولت محلی هنگ کنگ که از جانب پکن حمایت می‌شود، از ۲۰ سال پیش برای  تصویب قانون مشابهی تلاش کرده اما به دلیل مخالفت شدید اپوزیسیون تاکنون موفق نشده است.

شوک اقتصادی«قانون امنیت ملی» چین در روز جمعه یک شوک اقتصادی در هنگ کنگ ایجاد کرد که مشخصه آن را می توان در بورس کالا دید.در این روز شاخص «هانگ سنگ» (Hang Seng) در عرض چند ساعت بیش از پنج درصد افت کرد. ولفگانگ نیدرمارک، رئیس اتاق بازرگانی آلمان در هنگ کنگ گفت، اصل «یک کشور، دو نظام» بُن‌مایه موفقیت اقتصادی ااین منطقه خودمختار است و هر اقدامی در تغییر این اصل، به ضرر جذابیت اقتصادی هنگ کنگ تمام می‌شود.

مخالفان قانون جدید از شهروندان هنگ کنگ خواسته‌اند، سکوت نکنند واعتراض خود را به شیوه‌های گوناگون به نمایش بگذارند. در این راستا قرار است که روز جمعه یک راهپیمایی برگزار شد. ادامه مطلب: DW فارسی »

قطعا حزب کمونیست چین 25 سال آینده را نخواهد دید. روزهایی که هنگ گنگ و چه بسا سینک یانگ مسلمان نشین چین مستقل شوند و جشن استقلال بگیرند . Iran این طبیعی خواهدبود که دولت چین چنین لقمه چربی راازدست ندهد مگر جامعه ملل ایستادگی کند که اگر قرتی داشتند کریمه رانجات میدادند.

رییس مجلس قانون مقابله با اقدامات خصمانه رژیم صهیونیستی علیه صلح و امنیت را ابلاغ کردرییس مجلس شورای اسلامی قانون مقابله با اقدامات خصمانه رژیم صهیونیستی علیه صلح و امنیت منطقه ای و بین المللی را جهت اجرا به رییس جمهور ابلاغ کرد. نکشیمون مرد قانون! نکشیمون قانونگذار! رحم کن بهشون تو رو خدا! یعنی پولی که به لاریجانی و کل گوسفندهای مجلس میدن اگر مینداختن تو کار دامپروری هم سودش بیشتر بود و هم ضررش کمتر!

قانون امنیتی جدید چین می‌تواند 'پایان خودمختاری هنگ‌کنگ' را رقم بزنددولت چین در اقدامی که ممکن است جرقه اعتراضات جدید در هنگ‌کنگ شود قانونی امنیتی را مد نظر قرار داده که هرگونه اعتراضی که بتواند 'فتنه، براندازی یا تجزیه‌طلبی' تعبیر شود را ممنوع می‌کند.

گشایش کنگره ملی خلق چین؛ نمایش قدرت و غلبه بر کرونا | DW | 21.05.2020در میان تدابیر شدید امنیتی و با تاخیر بسیار کنگره ملی خلق چین آغاز به کار کرد. سه هزار نماینده از مناطق گوناگون کشور برای شرکت در این نشست به پکن سفر کرده‌اند. برگزاری این نشست نمایش قدرت چین در شرایط بحران کرونا است. Iran این کنگره مورد دقت محافل غرب است ومی توان تامل بیشتری برتصمیمات ان داشت. هميشه به اين فكر ميكنم اگر چين كمونيستي نبود و هم پيمان امريكا بود، چه اتفاقاتي براي دنيا مي افتاد؟ این نمایش یک حکومت نظامی دیکتاتوریست ، که جهان رو با کرونا آلوده کرد واین باید درس عبرتی برای اروپا باشه که وابستگی اش رو به چین قطع کنه و یک اروپای قوی و مستقل بشه ونیازهای اقتصادیش را از کشورهای اروپائی تامین کنه .

چین برای اولین بار در ۳۰ سال گذشته هدف رشد اقتصادی را کنار گذاشتچین برای اولین بار در ۳۰ سال گذشته هدف رشد اقتصادی را کنار گذاشت گزارشی که 'لی کچیانگ'، نخست وزیر چین در نشست کنگره ملی خلق چین قرائت کرده، رقم مشخصی را برای رشد اقتصاد این کشور در سال مالی آینده پیش بینی نکرده است

آلمان می‌خواهد مانع خروج آمریکا از پیمان 'آسمان‌های باز' شود | DW | 22.05.2020دولت آمریكا قصد دارد از پیمان 'آسمان‌های آزاد' خارج شود. این پیمان امکان پروازهای شناسایی بر فراز آسمان کشورهای عضو فراهم می‌کند. آمریکا می‌گوید روسیه به این پیمان پایبند نیست. آلمان تلاش می‌کند دولت آمریکا را منصرف کند. Trump recently inaugurated ”Space force”, which makes this agenda useless. آلمان زیر خواب روسیه ست هنوز😂😂😂 Iran تا کنون روسیه گشتهای هوایی متعددی انجام داده ازجمله بر روی ناوگان امریک در ابهای نزدیک به کره جنوبی واسمان نروژکه باعث اعتراض انها شده،توجه به کنگره چین مهمتراست،

حمله آیت‌الله خامنه‌ای علیه اسرائیل و آلمان در 'روز قدس' | DW | 22.05.2020رهبر جمهوری اسلامی در سخنرانی خود در 'روز قدس'، اسرائیل را 'رژیم جعلی و دولتِ بدون ملّت' و تشکیل آن را 'فاجعه بزرگ' نامید. او از دولت آلمان نیز به خاطر غیرقانونی اعلام‌کردن حزب‌الله لبنان به شدت انتقاد کرد. غلط کرد دقیقا یک رژیم جعلی هستش