خامنه‌ای, اسرائیل, فلسطین

خامنه‌ای, اسرائیل

حمله آیت‌الله خامنه‌ای علیه اسرائیل و آلمان در 'روز قدس' | DW | 22.05.2020

رهبر جمهوری اسلامی در سخنرانی خود در 'روز قدس'، اسرائیل را 'رژیم جعلی و دولتِ بدون ملّت' و تشکیل آن را 'فاجعه بزرگ' نامید. او از دولت آلمان نیز به خاطر غیرقانونی اعلام‌کردن حزب‌الله لبنان به شدت انتقاد کرد.

22/05/2020 02:25:00 ب.ظ

رهبر جمهوری اسلامی در سخنرانی خود در 'روز قدس'، اسرائیل را 'رژیم جعلی و دولتِ بدون ملّت' و تشکیل آن را 'فاجعه بزرگ' نامید. او از دولت آلمان نیز به خاطر غیرقانونی اعلام‌کردن حزب‌الله لبنان به شدت انتقاد کرد.

رهبر جمهوری اسلامی در سخنرانی خود در 'روز قدس'، اسرائیل را 'رژیم جعلی و دولتِ بدون ملّت' و تشکیل آن را 'فاجعه بزرگ' نامید. او از دولت آلمان نیز به خاطر غیرقانونی اعلام‌کردن حزب‌الله لبنان به شدت انتقاد کرد.

حمله آیت‌الله خامنه‌ای علیه اسرائیل و آلمان در"روز قدس"رهبر جمهوری اسلامی در سخنرانی خود در"روز قدس"، اسرائیل را"رژیم جعلی و دولتِ بدون ملّت" و تشکیل آن را"فاجعه بزرگ" نامید. او از دولت آلمان نیز به خاطر غیرقانونی اعلام‌کردن حزب‌الله لبنان به شدت انتقاد کرد.

واکنش وزیر خارجه آمریکا به توئیت ظریف: شما همجنس‌گرایان را اعدام و زنان را سنگسار می کنید در تناقضی فاحش با آمارهای بین‌المللی، جمهوری اسلامی شمار کشته‌شدگان اعتراضات آبان ماه را حدود ۲۰۰ نفر اعلام کرد فضاپیمای دراگون به ایستگاه بین المللی فضایی پیوست

آخرین جمعه ماه رمضان در جمهوری اسلامی"روز قدس" نامیده می‌شود، عنوانی که خارج از ایران، تنها از سوی گروه‌های نیابتی جمهوری اسلامی در منطقه پذیرفته شد و هیچ کشور و دولت دیگری آن را نپذیرفت.راهپیمایی معمول روز قدس در ایران امسال به دلیل مقررات اجباری ناشی از شیوع کرونا امکان برگزاری نیافت. پیشتر اعلام شده بود که این راهپیمایی به صورت رژه خودروها و زیر نظر سپاه پاسداران برگزار می‌شود، اما با ادامه وضعیت بحرانی کرونا در شهرهای ایران، به‌ویژه در پایتخت، این مراسم نیز لغو شد.

به جای راهپیمایی، سخنرانی ویژه علی خامنه‌ای از تلویزیون دولتی ایران پخش شد. آیت‌الله خامنه‌ای که معمولا در میان مقام‌های ارشد جمهوری اسلامی به مهارت در سخنوری مشهور است، این بار سخنان خود را از روی نوشته، آن هم با لکنت‌های فراوان قرائت کرد.دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنید

خامنه‌ای در سخنرانی خود اسرائیل را"رژیم جعلی و دولتِ بدون ملّت" و تشکیل آن را"فاجعه بزرگ" نامید که به گفته او"در میان جنایات بشری دوران‌های نزدیک به زمان حاضر، هیچ جنایتی در این حجم و با این شدّت وجود ندارد".او هدف اصلی و نزدیک غربی‌ها از تاسیس اسرائیل را"بنای یک پایگاه حضور و نفوذ دائمی برای خود در غرب آسیا و امکان دسترسی نزدیک برای دخالت و تحمیل و تسلّط بر کشورها و دولت‌های این منطقه" عنوان کرد.

به گفته رهبر جمهوری اسلامی، دولت‌های منطقه و گروه‌های فلسطینی علیرغم مقاومت‌های اولیه به تدریج"تسلیم" شدند یا به راه بی‌فرجام مذاکره کشانده شدند. به گفته او مذاکره با آمریکا و دیگر دولت‌های غربی و نیز با مجامع  بین‌المللی و نشان دادن شاخه‌ زیتون در مجمع عمومی سازمان ملل نتیجه‌ای جز قرارداد اُسلو نداشت که به ادعای رهبر جمهوری اسلامی"خسارت‌بار" و"به سرنوشت عبرت‌انگیز یاسر عرفات منتهی شد".

عبارت"شاخه زیتون" را یاسر عرفات، رهبر درگذشته‌ فلسطینی‌ها در سال ۱۹۷۴ در سخنرانی خود در سازمان ملل متحد به کار برد. او  گفت: «من این‌جا در حضور همه شما می‌گویم که ما میل نداریم که حتی یک قطره از خون اعراب یا یهود (فرقی نمی‌کند) بر زمین ریخته شود… امروز من آمده‌ام با یک شاخه زیتون در یک دست و تفنگ مبارزه رهایی در دست دیگر، کاری نکنید که شاخه زیتون از دست من رها شود.»

"فصل جدید برای فلسطین با طلوع انقلاب اسلامی"رهبر جمهوری اسلامی سپس گفت"طلوع انقلاب اسلامی در ایران، فصل جدیدی در مبارزه برای فلسطین گشود" و موجب پدید آمدن"جبهه‌ مقاومت" در کلّ منطقه شد و امید به حلّ مسئله در دلها شکفت".

ایسنا: جعبه سیاه هواپیمای اوکراینی احتمالا به فرانسه فرستاده شود توصیه قالیباف به نمایندگان: از تریبون مجلس فقط برای حل مسائل مردم استفاده کنید 'تغییر ناگهانی' حکم صبا کردافشاری از تبرئه به ۱۵ سال زندان

اشاره خامنه‌ای به شکل‌گیری گروه‌های افراطی مانند"حماس" و"جهاد اسلامی" در مناطق فلسطینی و گروه حزب‌الله در جنوب لنبان با حمایت مستقیم جمهوری اسلامی است. اما به اعتقاد اکثر ناظران مستقل، تنها تاثیر شکل‌گیری این گروه‌ها، پراکنده‌ شدن صفوف فلسطینی‌ها و تضعیف آنها بوده است بدون آن که کوچکترین دستاوردی برای فلسطینی‌ها در پی داشته باشد.

آیت‌الله خامنه‌ای هدف"جبهه‌ مقاومت" مورد اشاره خود را"آزادی همه‌ سرزمین فلسطین ــ از بحر تا نهر ــ و بازگشت همه‌ فلسطینیان به کشور خویش" دانست.او"تشکیل دولت فلسطین" را که در حال حاضر هدف راهبردی گروه‌های اصلی فلسطینی و دولت‌های حامی آن است رد کرد و گفت فروکاستن هدف فلسطینی‌ها به"تشکیل دولتی در گوشه‌ای از این سرزمین، آن هم به شیوه‌ی تحقیرآمیزی که در ادبیّات صهیونیست‌های بی‌ادب از آن یاد می‌شود، نه نشانه حق‌جویی است و نه نشانه‌ واقع‌بینی است".

رهبر جمهوری اسلامی کشور و دولت اسرائیل را با کرونا مقایسه کرد و گفت: «امروز کرونا یک واقعیّت است و همه انسان‌های باشعور، مبارزه با آن را واجب می‌دانند. ویروس دیرپای صهیونیسم بی‌گمان از این پس دیری نمی‌پاید و به همّت و ایمان و غیرت جوانان از این منطقه ریشه‌کن خواهد شد.»

انتقاد از دولت آلمان به دلیل ممنوعیت فعالیت حزب‌اللهخامنه‌ای از دولت آلمان نیز به دلیل غیرقانونی اعلام‌کردن فعالیت حزب‌الله لبنان در این کشور به شدت انتقاد کرد و گفت: «بگذار فلان دولت اروپایی که باید به خاطر فروش موادّ شیمیایی به رژیم صدّام تا ابد شرمسار باشد، حزب‌اللّه مجاهد سرافراز را غیرقانونی بداند. غیرقانونی، رژیمی مثل آمریکا است که داعش را تولید می‌کند و رژیمی مثل آن دولتِ اروپایی است که هزاران نفر در بانه ایران و حلبچه عراق بر اثر موادّ شیمیایی‌اش به کام مرگ می‌روند.»

به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندیدرهبر جمهوری اسلامی در پایان بار دیگر طرح"راه‌حل نهایی" خود را در مورد مناقشه اسرائیل و فلسطینی‌ها تکرار کرد و گفت: «در این طرح، فلسطینیان یهودی و مسیحی و مسلمان، در کنار هم در یک همه‌پرسی شرکت و نظام سیاسی کشور فلسطین را تعیین می‌کنند؛ آنچه قطعاً باید برود نظام صهیونیستی است و صهیونیسم، خود بدعتی در آیین یهود و کاملاً بیگانه از آن است.»

"طرح نهایی" مورد نظر  خامنه‌ای چند روز پیش به صورت پوستری از سوی وبسایت رسمی رهبر جمهوری اسلامی منتشر شده بود. در این پوستر آمده بود:"راه‌حل نهایی؛ مقاومت تا همه‌پرسی". این عبارت با واکنش تند بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل مواجه شد و در توییتی آن را با شعار «راه حل نهایی» (Endlösung) دوران نازی‌های آلمان مقایسه کرد.

پرزیدنت ترامپ: گروه انتیفا به عنوان یک سازمان تروریستی تعیین خواهد شد ۹۰ سالگی کلینت ایستوود، پیر پرتکاپوی هالیوود | DW | 31.05.2020 کرونا در جهان؛ مسجد الاقصی و مسجد النبی پس از دو ماه بازگشایی شدند

"راه حل نهایی" مورد نظر حزب نازی‌های آلمان برای"مسئله یهود" در آستانه جنگ جهانی دوم، محو و نابودی کامل یهودیان بود. ادامه مطلب: DW فارسی »

سیدعلی_گشتاپو فرقه_تبهکار خداوند حفظ کند رهبر مقتدر را تا جلو ظالمان و شیاطین را بگیرند خامنه‌ای هیچوقت در قد و قواره یک رهبر و حتی یک سیاستمدار عمل نکرده. این متوهم پیر بدون هیچ تفسیری از گذشته، حال و آینده جهان برای خودش و طرفدارانش نسخه محو کردن کشوری رو می‌پیچد که در تمام دنیا به رسمیت شناخته شده.اسرائیل بوده، هست و خواهد بود با این واقعیت کنار بیا مثل بقیه دنیا

وی سپس از آنجا سر خر را کج کرده و به همه کشورهای جنوب خلیج فارس حمله کرد به_اصطلاح_رهبر تا کی شما اروپائیها چشم خودتان را به روی واقعیت می‌بندید و به رژیم تروریست و فاشیستی خامنه‌ای کمک می‌کنید ! کمک به خونریزی که حتی به ملت خود رحم نمیکند ! این خودش جفا در حق ما مردم زجر کشیده در زیر یوغ رژیم است واق واق

چون ویروس‌الله هیچ مسئولیتی در ایران ندارن پس فقط نظر کیری خودشون را گفتن🦠 اسرائیل غاصب، مفسد فی الارض و غده سرطانی جامعه بین الملل است و باید از صفحه روزگار محو و نابود شود. راس میگه.حکومت اسرائیل بدون ملت بر اعراب، عین بازتولید حکومت فرقه فارسیسم اشغالگر ایران بدون ملت، از اواخر ساسانیان تا به امروز جعلی بر ایرانیان تحمیلی است.

القدس_لنا اسرائیل_25_سال_آینده_را_نخواهد_دید به درک که انتقاد کرد. دولت آلمان تا همین الانش هم زیادی به جمهوری اسلامی باج داده و کم همکاری اطلاعاتی با رژیم منحوس جمهوری اسلامی نداشته. Palestin ghods day تو روح تو وحزب اله جاکش 3-سرزمین فلسطین متعلق به نسل های بومی آن منطقه بوده است که بتدریج متحول شده اند،مسیحی و مسلمان شده اند و البته مخلوطی از این سه دین بوده اند. بنابر این،فلسطین متعلق به قوم یهود نیست تا قدرت های استعماری،یهودیانی را به آنجا بیاورند و صاحبان بومی اصیل را از آنجا اخراج کنند.

2-در گذشته تاریخی،آنچه بوده است 'امت یهود یا امت موسی علیه السلام'بوده است. بعد از موسی علیه السلام نیز،طیّ قرنها،بخشی از امت یهود در فلسطین،به عیسی مسیح ایمان آوردند،و بعد تر،قسمت بیشتری از آنها به پیامبر اسلام ایمان آوردند. سرزمین فلسطین،متعلق به مردمی با این پیشینه است. 1-'دولت بدون ملّت' که تعبیر لطیف و دقیقی هست،تعبیر دیگری از 'جعلی بودن'رژیم اسرائیل است. هیچگاه،ملتی بنام 'اسرائیل' وجود خارجی نداشته است تا دولتی برخاسته از آن باشد. مشروعیت دولت نیز تابع مشروعیت ملت است. وقتی ملت اسرائیل مقوله ای جعلی است،دولت آن نیز جعلی خواهد بود.

Iran Deutschland انجایی که خامننه ای فکر میکند با هرکشوری که مراوده دارد باید از رهبر مسلمین خارج از کشور اطاعت کند ان سبوبشکست وان پیمانه ،بگریخت، تروریستها منبع درامد قاچاق بودند وپولشویی اخوند به پول حساسیت دارد کار دولت المان مرد تایید ماست ،اسراییل اگرملتی ندارد چرا گلوپاره گور پدرش😪 الهم_العجل_لولیک_الفرج السلام_علیک_یا_اباعبدالله_الحسین palestine qudsday quds2020 سردار_دلها الیس_الصبح_بقریب القدس القدس_درب_الشهداء القدس_لنا البقیع_لنا covid1948 khamenei_ir

ظلم های اسراییل قساوت قلب آورده براتون، منطق اروپا نیز چندین دهه است خفته، پول تان هم داره تمام می شه، وای بر حال تان گه خورد، شما ببخشینش! این همیشه زر میزنه دقیقا یک رژیم جعلی هستش غلط کرد

افزایش تهدید و شعار 'محو اسرائیل' در آستانه 'روز قدس' | DW | 21.05.2020مقامات نظامی و سیاسی جمهوری اسلامی شعار 'محو اسرائیل ' را تکرار می‌کنند و خامنه‌ای می‌گوید منظور محو یهودیان نیست. رئیس جمهوری آلمان چندی پیش گفت عده‌ای زیر لوای انتقاد از دولت اسرائیل یهودی‌ستیزی را تبلیغ می‌کنند. این حرف‌ها چیه؟ جماعتی دستپاکتر و راستگوتر و شجاعتر از آخوند مگر داریم؟ اون تازه سرسبدش مقام رهبر جهشی؟ حتما واسه نابودی اسراییل میاییم نیومدنی در کار نیست

تلاش ۱۶ نماینده برای ممنوعیت تن‌فروشی در آلمان | DW | 20.05.2020دولت آلمان با شیوع کرونا تن‌فروشی در این کشور را ممنوع کرد. مراکز عرضه‌ این خدمات جنسی فعلا تعطیل‌اند. اکنون برخی نمایندگان مجلس آلمان معتقدند، بهتر است این مکان‌ها برای همیشه تعطیل شوند. افتاد؟؟ چی تصمیم عاقلانه ی ... بعدش هر خونه ی میشه مکان از تجربه ی دیگر کشورها استفاده کنید

«زیرساخت‌های فرهنگی آلمان در معرض خطر جدی هستند» | DW | 21.05.2020نقطه مشترک تمامی جوامعی که با بحران کرونا دست به گریبان هستند، پیامدهای زیان‌بار اقتصادی و به تبع آن، زیان‌های سنگین به فرهنگ و هنر است. این موضوع در 'روز جهانی تنوع فرهنگی' بازتاب بیشتری داشت. Iran اگرساختارهای فرهنگی در خطرند امیدوارم زادو ولد پشتیبانی وتقویت شود.

اروپا در تدارک «اقدام مشترک» برای بازگرداندن اسرائیل و فلسطین به میز مذاکراتفرانسه به همراه چند کشور اروپایی دیگر در مواجهه با احتمال الحاق بخشی از اراضی کرانه باختری رود اردن به خاک اسرائیل می‌خواهد مذاکرات بین اسرائیل ی‌ها و فلسطین ی‌ها از سر گرفته شود. زهی خیال باطل😒😒😒

واکنش نتانیاهو به پوستر روز قدس در سایت رهبر ایراننخست وزیر اسرائیل به پوستری که در وب‌سایت رسمی آیت‌الله علی خامنه‌ای ، رهبر ایران به مناسبت روز قدس منتشر شده واکنش نشان داد. - خبرگزاری آناتولی

راهپیمایی خودرویی در روز قدس نداریمراهپیمایی خودرویی در روزقدس نداریم رییس پلیس راهور ناجا: در هیچ جای کشور راهپیمایی خودرویی در روز قدس نخواهیم داشت و این موضوع منتفی شده است. القدس_درب_الشهدا