'بوی ماه مهر' با 'گرانی نوشت‌افزار' می‌آید | DW | 02.09.2019

11/06/1398 01:54:00 ب.ظ

در آستانه سال تحصیلی جدید در ایران، رسانه‌های ایران از افزایش ۲ تا ۴ برابری وسایل مدرسه و نوشت‌افزار می‌نویسند. از سوی دیگر از تفاوت چندبرابری قیمت 'لوازم‌التحریر لاکچری' با محصولات داخلی گله می‌شود.

در آستانه سال تحصیلی جدید در ایران، رسانه‌های ایران از افزایش ۲ تا ۴ برابری وسایل مدرسه و نوشت‌افزار می‌نویسند. از سوی دیگر از تفاوت چندبرابری قیمت 'لوازم‌التحریر لاکچری' با محصولات داخلی گله می‌شود. "بوی ماه مهر" با"گرانی نوشت‌افزار" می‌آید در آستانه سال تحصیلی جدید در ایران، رسانه‌های ایران از...

"بوی ماه مهر" با"گرانی نوشت‌افزار" می‌آید در آستانه سال تحصیلی جدید در ایران، رسانه‌های ایران از افزایش ۲ تا ۴ برابری وسایل مدرسه و نوشت‌افزار می‌نویسند. از سوی دیگر از تفاوت چندبرابری قیمت"لوازم‌التحریر لاکچری" با محصولات داخلی گله می‌شود.

نزدیک به ۲۰ روز دیگر دوباره مهر می‌آید و"بوی ماه مدرسه". با نزدیک‌ شدن به این ماه، تب و تاب خرید نوشت‌افزار و کیف و جامدادی و هر آنچه که با مدرسه سر و کار دارد هم در خانواده‌های ایرانی بالا می‌گیرد. اما رسانه‌های داخل ایران از تفاوت قیمت‌های امسال با سال گذشته در آستانه سال تحصیلی جدید می‌نویسند.

خبرگزاری ایلنا در این باره گزارشی میدانی از فروش لوازم‌التحریر منتشر کرده است. در این گزارش خریداران از"چند برابر شدن قیمت‌ها" نسبت به سال گذشته شاکی‌اند. دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنید محمد علی زعفرانی، نایب رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم التحریر و کتابفروشان شیراز در گفت‌وگو با ایلنا می‌گوید: «بسیاری از لوازم التحریرها وارداتی است و بخشی هم که وارداتی نیست مواد اولیه آن وارداتی است.» headtopics.

ادامه مطلب:
DW فارسی »

طالب به‌مثابه قربانی | نرگس کارخانه‌ای

اول که یکی از آنها را دیدم، تقریبا هنوز وارد افغانستان نشده بودم. باور نمی‌کردم تجربه یکی از عمیق‌ترین لایه‌های افغانستان به این سرعت، چند قدم آن طرف‌تر از مأموران مرز ایران، خودش را به من رسانده باشد. مردی نه‌چندان بلند، با چشمانی سرمه‌کشیده به رنگ طوسی، همان رنگ معروفی که منتظر بودم در افغانستان ببینم. طالبی بود که هیچ فارسی نمی‌دانست و با دستاری مشکی به دور سر، پاسپورت‌ها را بررسی می‌کرد و سمت‌و‌سوی جایی را نشان می‌داد که باید می‌رفتیم. از آنجا به بعد هم تنها نبودم، هرکجا می‌رفتم مردی از طالبان همراهم بود که اغلب تنها پشتون می‌دانستند و طوری رفتار می‌کردند که انگار من آنجا نیستم. یک بار هم که متوجه نگاه زیر‌چشمی یکی از آنها شدم، دستپاچه نگاهش را دزدید. روزهای بعد فهمیدم تنها او نیست که دیدن یک زن برایش سخت است. سفر از هرات شروع شد و در تمام روزها و شهرهای بعد، اثر و حضور طالبان دائمی بود، همه جا و هر لحظه. حالا باید هر یک از عکس‌هایی را که در اخبار و تلویزیون از افغانستان دیده‌ بودم، زندگی می‌کردم. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

آخرین وضعیت پرونده «کامیل احمدی» پژوهشگر زندانی در ایران در مصاحبه با همسر او🔺 آخرین وضعیت پرونده کامیل_احمدی پژوهشگر زندانی در ایران در مصاحبه با همسر او ⚡️شفق رحمانی می‌گوید وکلای منتخب خانواده به بازپرسی شعبه یک دادسرای شهید مقدسی اوین مراجعه کرده‌اند اما «قناعت‌کار» بازپرس پرونده در خواست وکالت آنها را رد کرده است.

پایان مذاکرات با طالبان در دوحه؛ نماینده آمریکا: در آستانه توافق هستیم🔺پایان مذاکرات با طالبان در دوحه؛ نماینده آمریکا: در آستانه توافق هستیم ⚡️نماینده ویژه ایالات متحده در مذاکرات صلح افغانستان از پایان گفت‌وگوها با طالبان در دوحه خبر داد و اعلام کرد که امروز یکشنبه «برای مشورت» به کابل سفر می کند.

حوثی‌ها از کشته شدن دهها نفر در حمله نیروهای ائتلاف به زندانی در یمن خبر دادندشبه نظامیان شیعه حوثی از کشته شدن ۶۰ زندانی در جریان حملات هوایی نیروهای ائتلاف به رهبری عربستان به یک بازداشتگاه در جنوب غرب شهر ذمار در یمن خبر داده‌اند. صلیب سرخ جهانی ضمن ابراز نگرانی نیروی امدادی به این منطقه اعزام کرده. ایران هم این حمله را محکوم کرده است .

کمیسیون بهداشت مجلس با تحقیق و تفحص از عملکرد هلال‌احمر مخالفت کردنایب‌رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت که این کمیسیون با تقاضای تحقیق و تفحص از عملکرد جمعیت هلال احمر و سازمان‌های تابعه موافقت نکرد.

بازار سرد کارزارهای انتخاباتی افغانستان؛ نگرانی دولت از صلح با طالبانکمتر از یک ماه مانده به انتخابات ریاست جمهوری، بازار کارزارهای انتخابات ریاست جمهوری همچون دوره‌های گذشته گرم به نظر نمی‌رسد

کره شمالی: پومپئو روند از سرگیری مذاکرات با آمریکا را دشوارتر کردهکره شمالی بار دیگر ضمن انتقاد از مایک پومپئو، وزیر خارجه آمریکا، او را متهم کرد که روند از سرگیری مذاکران بین دو کشور را دشوارتر کرده است. کره شمالی پیشتر وزیر خارجه آمریکا را متهم کرده بود که 'بی ربط حرف می زند و بی‌ملاحظه است'.