ارتش یمن در استان شبوه پیشروی کرد

02/09/2019 01:33:00 ب.ظ

ارتش #یمن در استان #شبوه پیشروی کرد

یمن, شبوه

ارتش یمن در استان شبوه پیشروی کرد

نیروهای دولتی یمن پس از تصرف عزان در استان شبوه توسط شبه نظامیان وابسته به شورای انتقالی جنوب مجددا این شهر را به کنترل خود درآوردند. - خبرگزاری آناتولی

Makhmud Mazbutov   |Yemenيمن/خبرگزاری آناتولیبنابه اعلام منابع محلی نیروهای دولتی یمن امروز پس از درگیری با جدایی‌طلبان وابسته به شورای انتقالی جنوب مورد حمایت امارات متحده عربی، مجددا شهر عزان استان شبوه را به کنترل خود درآوردند.بر اساس این گزارش، در این درگیری‌ها چندین نفر از طرفین کشته و زخمی شده اند. نیروهای دولتی چندین خودروهای نظامی را به غنیمت گرفته اند.

نیروهای جدایی‌طلب وابسته به شورای انتقالی جنوب یمن مورد حمایت امارات متحده عربی «عزان»، دومین شهر بزرگ در استان شبوه را ساعاتی پیش تصرف کرده بودند.این در حالی است که امارات متحده عربی در صدد اعزام تیپ «العمالقه» که توسط این کشور تسلیح شده، به استان مذکور است.

ادامه مطلب:
خبرگزاری آناتولی »

دیدگاه: بمباران اقلیم کردستان توسط جمهوری اسلامی گفت‌وگو با عبدالله مهتدی

حمله نظامی جمهوری اسلامی به اقلیم کردستان و بمباران آن مناطق زمانی انجام شده است که ایرانیان فراگیرترین اعتراضات مردمی تاریخشان را رقم می‌زنند. این حملات تا بعدازظهر امروز دست کم ۱۷ کشته برجا گذاشته ا ادامه مطلب >>

پیشروی جدایی‌طلبان جنوب یمن در استان شبوهنیروهای جدایی‌طلب وابسته شورای انتقالی جنوب یمن مورد حمایت امارات شهر «عزان» در استان شبوه را تصرف کردند. - خبرگزاری آناتولی

مرگ حدود ۱۳۰ نفر در پی بمباران زندانی در یمن | DW | 02.09.2019در حمله هوایی جنگند‌ه‌های ائتلاف به رهبری عربستان به یک ساختمان در شهر ذمار حدود ۱۳۰ نفر کشته شدند. حوثی‌ها می‌گویند نیروهای ائتلاف می‌د‌انستند که این ساختمان محل نگهداری زندانیان بوده است.

حوثی‌ها از کشته شدن دهها نفر در حمله نیروهای ائتلاف به زندانی در یمن خبر دادندشبه نظامیان شیعه حوثی از کشته شدن ۶۰ زندانی در جریان حملات هوایی نیروهای ائتلاف به رهبری عربستان به یک بازداشتگاه در جنوب غرب شهر ذمار در یمن خبر داده‌اند. صلیب سرخ جهانی ضمن ابراز نگرانی نیروی امدادی به این منطقه اعزام کرده. ایران هم این حمله را محکوم کرده است .

امارات: حل مشکل یمن در گفتگویی است که سعودی آن را رهبری می‌کندانور قرقاش وزیر مشاور در امور خارجه امارات متحده عربی، روز یکشنبه ا سپتامبر 2019 گفت، ضروری است،

حوثی‌ها: 50 نفر در حمله جنگنده‌های ائتلاف عربی به یمن کشته شدند

نگرانی صلیب سرخ از بمباران یک زندان در یمن

نیروهای دولتی یمن پس از تصرف عزان در استان شبوه توسط شبه نظامیان وابسته به شورای انتقالی جنوب مجددا این شهر را به کنترل خود درآوردند.نیروهای جدایی‌طلب وابسته شورای انتقالی جنوب یمن مورد حمایت امارات شهر «عزان» در استان شبوه را تصرف کردند.نیروهای ائتلاف به رهبری عربستان یکشنبه، دهم شهریور (اول سپتامبر) ساختمانی در شهر ذمار، در جنوب غربی یمن را بمباران کردند.Image caption نیروهای صلیب سرخ در محل حمله نیروهای ائتلاف به رهبری عربستان در ذمار شبه نظامیان شیعه حوثی از کشته شدن ۶۰ زندانی در جریان حملات هوایی نیروهای ائتلاف به رهبری عربستان به زندانی در جنوب غرب شهر ذمار در یمن خبر داده‌اند.

Makhmud Mazbutov   | Yemen يمن/خبرگزاری آناتولی بنابه اعلام منابع محلی نیروهای دولتی یمن امروز پس از درگیری با جدایی‌طلبان وابسته به شورای انتقالی جنوب مورد حمایت امارات متحده عربی، مجددا شهر عزان استان شبوه را به کنترل خود درآوردند. بر اساس این گزارش، در این درگیری‌ها چندین نفر از طرفین کشته و زخمی شده اند. آنها می‌کوشند به سوی شهر عتق مرکز استان شبوه پیشروی کنند. نیروهای دولتی چندین خودروهای نظامی را به غنیمت گرفته اند. کمیته صلیب‌ سرخ جهانی می‌گوید حدود ۱۷۰ نفر در این ساختمان زندانی بودند که ۴۰ نفر آنها مجروح و باقی آنها احتمالأ کشته شده‌اند. نیروهای جدایی‌طلب وابسته به شورای انتقالی جنوب یمن مورد حمایت امارات متحده عربی «عزان»، دومین شهر بزرگ در استان شبوه را ساعاتی پیش تصرف کرده بودند. این در حالی است که امارات متحده عربی در صدد اعزام تیپ «العمالقه» که توسط این کشور تسلیح شده، به استان مذکور است. این در حالی است که امارات متحده عربی در صدد اعزام تیپ «العمالقه» که توسط این کشور تسلیح شده، به استان مذکور است. در این بیانیه همچنین گفته شده:"ما برای حفاظت ازغیرنظامیان دست به اقدامات احتیاطی زدیم.

طی روزهای اخیر ارتش یمن کنترل ابین، شبوه و بخشی از عدن را به دست گرفت، اما نیروهای شورای انتقالی جنوب با پشتیبانی هوایی امارات متحدده عربی مجددا برخی مواضع این استان‌ها را اشغال کردند. گفتنی است شورای مذکور اوایل ماه جولای گذشته شهر عدن و استان ابین را تصرف کرد. این ائتلاف تأکید کرده که هدف این حمله، پایگاه هواپیماهای بدون سرنشین و راکت‌های شیعیان حوثی بوده و در چارچوب حقوق بین‌الملل صورت گرفته است. گفتنی است شورای مذکور اوایل ماه جولای گذشته شهر عدن و استان ابین را تصرف کرد. نیروهای حزام الامنی روز 10 اوت گذشته کنترل کاخ ریاست جمهوری «معاشیق» در عدن و نهاد‌های استراتژیک دولت یمن در این شهر را به دست گرفتند. مقامات و فرماندهان دولت یمن با خودروهای زرهی عربستان سعودی کاخ معاشیق را ترک کردند. مقامات و فرماندهان دولت یمن با خودروهای زرهی عربستان سعودی کاخ معاشیق را ترک کردند.  کارشناسان صلیب سرخ پیشتر، برای کنترل شرایط نگهداری زندانیان در این ساختمان، از آن بازدید کرده بودند. بر اثر درگیری‌های 4 روزه میان نیروهای دولتی و حزام الامنی 40 نفر از جمله تعداد زیادی غیرنظامی کشته و 260 نفر دیگر زخمی شدند. عبدربه منصور هادی، رئیس‌جمهور یمن که در ریاض به سر می‌برد، این اقدام نیروهای حزام الامنی را «کودتا» خواند.

عبدربه منصور هادی، رئیس‌جمهور یمن که در ریاض به سر می‌برد، این اقدام نیروهای حزام الامنی را «کودتا» خواند. شورای انتقالی مذکور خواهان جدایی مناطق جنوبی یمن از دولت مرکزی است. امارات متحده عربی به عنوان عضو ائتلاف به رهبری عربستان سعودی از دولت مشروع یمن نیز حمایت می‌کند. در همین زمینه:. امارات متحده عربی به عنوان عضو ائتلاف به رهبری عربستان سعودی از دولت مشروع یمن نیز حمایت می‌کند. .