"هیچ در هیچ" تنها مشوق دولتی برای فرزندآوری زوجین ایرانی!- اخبار خانواده و جوانان - اخبار اجتماعی تسنیم - Tasnim

20/09/2020 09:24:00 ق.ظ

بسته‌های سیاست جمعیتی باید بر مبنای طرح‌ها و سیاست‌های اقتصادی، اجتماعی و جمعیتی برای افزایش موالید در کشور تنظیم شوند اما در عمل تا به امروز 'هیچ مشوق جمعیتی از سوی دولت و حاکمیت در راستای تشویق زوجین به فرزندآوری' اعمال و اجرا نشده است.

كاهش_جمعيت, کاهش جمعیت

هیچ در هیچ تنها مشوق دولتی برای فرزندآوری زوجین ایرانی! بسته‌های سیاست جمعیتی باید بر مبنای طرح‌ها و سیاست‌های اقتصادی، اجتماعی و جمعیتی برای افزایش موالید در کشور تنظیم شوند اما در عمل تا به امروز هیچ مشوق جمعیتی از سوی دولت اجرا نشده است كاهش_جمعيت

بسته‌های سیاست جمعیتی باید بر مبنای طرح‌ها و سیاست‌های اقتصادی، اجتماعی و جمعیتی برای افزایش موالید در کشور تنظیم شوند اما در عمل تا به امروز 'هیچ مشوق جمعیتی از سوی دولت و حاکمیت در راستای تشویق زوجین به فرزندآوری' اعمال و اجرا نشده است.

۳۰ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۱اخبار خانواده و جوانانبسته‌های سیاست جمعیتی باید بر مبنای طرح‌ها و سیاست‌های اقتصادی، اجتماعی و جمعیتی برای افزایش موالید در کشور تنظیم شوند اما در عمل تا به امروز "هیچ مشوق جمعیتی از سوی دولت و حاکمیت در راستای تشویق زوجین به فرزندآوری" اعمال و اجرا نشده است.

- اخبار اجتماعی -به گزارش خبرنگار اجتماعی باشگاه خبرنگاران پویا؛ روند نزولی در میزان‌های باروری کشورمان و کاهش نرخ رشد جمعیت در سال‌های اخیر، باعث شد تا محققان و مدیران عالی‌رتبه کشور در خصوص روند مذکور در دهه‌های آتی هشدار دهند.در همین خصوص دولت دهم"طرح آتی نوزادان" را به منظور تشویق زوجین به فرزندآوری ارائه داد این طرح پس از یک سال به دلیل در نظر نگرفتن اعتبارات متوقف شد، بعدها طرح‌هایی مانند اهدای سکه طلا به زوجین که فرزند جدیدی به دنیا بیاورند، تغییر در ارائه خدمات بهداشتی مرتبط با فرزند‌آوری، مرخصی زایمان و ارائه تخفیفات مالیاتی توسط نهادهای مختلف پیشنهاد شد.

ادامه مطلب:
خبرگزاری تسنیم 🇮🇷 »

آغاز «همه‌پرسی» الحاق به روسیه در مناطق اشغالی اوکراین

همه‌پرسی در چهار منطقه از خاک اوکراین که در ماه‌های اخیر از سوی روسیه به اشغال درآمده به صورت رسمی آغاز شد. انتظار می‌رود این همه‌پرسی که تحت نظارت نیروهای ارتش روسیه برگزار می‌شود به الحاق به فدراسیون روسیه رای آری بدهد. ادامه مطلب >>

کرونا در اروپا؛ رکورد جدید در فرانسه و «موج دوم» در بریتانیانخست‌وزیر بریتانیا روز جمعه گفت که موج دوم شیوع بیماری همه‌گیر «کووید ۱۹» در این کشور «غیرقابل اجتناب» است.

پلیس بلاروس صدها نفر را در تظاهرات ضد دولتی زنان در مینسک بازداشت کرددر میان بازداشت شدگان تظاهرات روز شنبه، نینا باگینسکایا، کنشگر ۷۳ ساله نیز مشاهده شده است. وی پس از تنش‌ها و درگیری‌های ماه گذشته به یکی از چهره‌های مشهور جنبش اعتراضی تبدیل شده است.

کرونا در ایران؛ مرگ 166 بیمار دیگر در یک روزکرونا در ایران؛ مرگ 166 بیمار دیگر در یک روز

مرگ صدها هزار پرنده در پی آتش‌سوزی گسترده در جنگل‌های آمریکابدن‌های بی‌جان فنچ‌ها، گنجشک‌ها، پرستوها، چکاوک‌ها و طرقه‌های آبی در سراسر این ایالات دیده می‌شود و زیست شناسان دانشگاه نیومکزیکو تخمین می‌زنند که شمار پرندگان کوچکی که در این مدت جان باخته‌اند به میلیون‌ها پرنده برسد.

یونان؛ هوش مصنوعی در خدمت بهینه سازی استفاده از آب در باغات زیتونلوانیز دالیاکوپولوس، مهندس تحقیقات در دانشگاه مدیترانه‌ای یونان: «روی زمین یک سنسور نصب کرده‌ایم که رطوبت خاک و رسانایی الکتریکی و همچنین شوری، میزان رطوبت و حرارت خاک را هر ۱۵ دقیقه اندازه گیری می کنیم. با این داده‌‌ها ما می توانیم مقدار مناسب آب برای آبیاری را تخمین بزنیم.»

ثبت ۳۰۴۹ بیمار جدید کرونا در یک روز در ایران | دو هفته بعد از بی‌توجهی‌ به هشدارها در عزاداری محرم؛ «انفجار کرونایی» در ایران♦️ ثبت ۳۰۴۹ بیمار جدید کرونا در یک روز در ایران | دو هفته بعد از بی‌توجهی‌ به هشدارها در عزاداری محرم؛ «انفجار کرونایی» در ایران

"هیچ در هیچ" تنها مشوق دولتی برای فرزندآوری زوجین ایرانی! ۳۰ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۱ اخبار خانواده و جوانان بسته‌های سیاست جمعیتی باید بر مبنای طرح‌ها و سیاست‌های اقتصادی، اجتماعی و جمعیتی برای افزایش موالید در کشور تنظیم شوند اما در عمل تا به امروز "هیچ مشوق جمعیتی از سوی دولت و حاکمیت در راستای تشویق زوجین به فرزندآوری" اعمال و اجرا نشده است.Aa وزارت بهداشت فرانسه در حالی روز جمعه از ثبت رکورد جدیدی از شناسایی موارد جدید ابتلا به ویروس کرونا خبر داد که شمار مبتلایان در سطح جهان از ۳۰ میلیون نفر فراتر رفته است.پلیس اندکی پس از بازداشت وی را در کلانتری آزاد کرد.19.

- اخبار اجتماعی - به گزارش خبرنگار اجتماعی باشگاه خبرنگاران پویا؛ روند نزولی در میزان‌های باروری کشورمان و کاهش نرخ رشد جمعیت در سال‌های اخیر، باعث شد تا محققان و مدیران عالی‌رتبه کشور در خصوص روند مذکور در دهه‌های آتی هشدار دهند. در همین خصوص دولت دهم"طرح آتی نوزادان" را به منظور تشویق زوجین به فرزندآوری ارائه داد این طرح پس از یک سال به دلیل در نظر نگرفتن اعتبارات متوقف شد، بعدها طرح‌هایی مانند اهدای سکه طلا به زوجین که فرزند جدیدی به دنیا بیاورند، تغییر در ارائه خدمات بهداشتی مرتبط با فرزند‌آوری، مرخصی زایمان و ارائه تخفیفات مالیاتی توسط نهادهای مختلف پیشنهاد شد. این در حالی است که آمار مرگ و میر بر اثر ابتلا به ویروس جدید کرونا در فرانسه نیز طی ۲۴ ساعت به ۱۲۳ نفر رسیده است. این پیشنهادات تنها در صورتی که در یک بسته جامع و با در نظر گرفتن شرایط و ویژگی‌های اقتصادی و اجتماعی یک کشور و با پشتوانه کافی نظری و عملی می‌تواند مؤثر باشد در غیر این صورت نه تنها قادر نخواهند بود که زوجین را به داشتن فرزند بیشتر تشویق کند بلکه ممکن است آنان را به سیاست‌ها و مشاورهای جمعیتی بدبین نیز کند! کما این که در عمل تا به امروز"هیچ مشوق جمعیتی از سوی دولت و حاکمیت در راستای تشویق زوجین به فرزندآوری" اعمال و اجرا نشده است. یک کنشگر ۷۳ ساله در میان بازداشتی‌ها AP/TUT. بر این اساس باید این سؤال مطرح شود که کشورمان با توجه به ویژگی‌های منحصر به‌فرد و بومی خود در مواجهه با باروری پایین، باید چه سیاست‌هایی را دنبال کند؛ به نظر می‌رسد اتخاذ سیاست‌های جمعیتی موثر در کشورمان بیش از هر چیز نیازمند بررسی تجربیات جهانی و تدوین الگویی براساس این تجربیات باشد؛ باید تجربه کشورهای موفق در خصوص افزایش باروری مورد بررسی قرار گرفته و در پرتو تجربیات این کشورها بسته سیاست جمعیتی مناسب در کشور تنظیم شود. پیش بینی می شود که این محدودیت ها مشابه تصمیم هایی باشد که هفته گذشته برای شهرهای بوردو و مارسی گرفته شد. این بسته‌های سیاست جمعیتی باید بتوانند زوجین را به افزایش باروری و فرزندآوری تشویق کند؛ از طرفی باید این سیاست‌ها بر مبنای طرح‌ها و سیاست‌های اقتصادی، اجتماعی و جمعیتی برای افزایش موالید در کشور تنظیم شوند، بدین منظور بررسی طرح‌ها و سیاست‌های تشویقی در کشورهایی همچون ژاپن، روسیه، آلمان، استرالیا و ایالات متحده می‌تواند راهگشا باشد و در ادامه بر مبنای سیاست‌های تشویقی و طرح‌های اجرا شده در کشورهای مذکور باید علل موفقیت و ناکامی این سیاست‌ها در طراحی بسته‌های مشوق جمعیتی متناسب با جامعه ایرانی در نظر گرفته شود.

سیاست جمعیتی تصمیمات و مداخلاتی دولتی است که به‌منظور تغییر وقایع جمعیتی اعمال می‌شود، برا ین اساس سیاست‌های جمعیتی 3 ویژگی دارند: 1- دولتی هستند؛ یعنی مجموع مداخلات و قوانین و تصمیماتی است که از سوی دولت اتخاذ و اعمال می‌شود، بنابراین سیاست‌هایی که توسط نهادهای کوچکتر و بزرگتر اعمال می‌شوند مدنظر نخواهند بود؛ برای مثال سیاست‌هایی که از سوی یک گروه قومی به منظور حفظ یا افزایش تعداد جمعیت آن قومیت توسط بزرگان و ریش‌سفیدان اعمال می‌شود و یا  سیاست‌هایی که از سوی سازمان بین‌المللی نظیر ملل متحد یا اجتماعات مذهبی تجویز شود هرچند پیامدهای مستقیم و غیرمستقیم داشته باشند، مد نظر نیستند. نظیر چنین محدودیتی در شهر نیس در جنوب فرانسه هم اعلام شده و مقام‌های شهر لیون نیز قرار است روز شنبه محدودیت‌های کرونایی بیشتری را برای این سومین شهر بزرگ فرانسه اعلام کنند. 2- وقایع جمعیتی را هدف قرار می‌دهند. 3- هم تمایلات و هم پیامدهای جمعیتی را مورد توجه قرار می‌دهد؛ واضح است که برخی سیاست‌ها، پیامدهای جمعیتی نداشتند اما برخی دیگر که اساساً جمعیتی نبودند پیامدهای جمعیتی داشتند؛ در واقع سیاست‌هایی که با هدف تغییر وقایع جمعیتی توسط دولت در قالب قانون مداخله و تصمیم اعمال می‌شود، به عنوان سیاست جمعیتی شناخته می‌شوند. وی گفته که خود را قرنطینه کرده است اما علائم ابتلا به بیماری کووید ۱۹ را ندارد و به کار خود ادامه خواهد داد. .