۶۰۹ دشت بزرگ ایران در محاصره فرونشست زمین

18/04/1400 11:06:00 ق.ظ

دبیر کارگروه ملی مخاطرات می‌گوید همه ۶۰۹ دشت بزرگ ایران به دلیل افت آب‌های زیر زمینی با پدیده فرونشست مواجه هستند. اخبار_ایران تهران

به گزارش ایسنا ، «علی بیت‌اللهی»، دبیر کارگروه ملی مخاطرات روز جمعه ۱۸ تیر ۱۴۰۰، با تاکید بر اینکه...

به گزارش ایسنا ، «علی بیت‌اللهی»، دبیر کارگروه ملی مخاطرات روز جمعه ۱۸ تیر ۱۴۰۰، با تاکید بر اینکه اگر فرونشست زمین به حدی برسد که کل سفره‌های زیر زمینی خالی از آب و متراکم شود، حتی اگر در سال‌های آتی بارش باران و برف هزاران برابر زمان حال باشد، آب این بارش به داخل خاک نفوذ نخواهد کرد، گفت: «از این وضعیت با عنوان مرگ آبخوان‌ها و دشت‌ها یاد می‌شود و در چنین شرایطی آب ناشی از بارندگی‌ها به جای نفوذ در زمین، در سطح زمین جاری می‌شود.»

به گفته بیت‌اللهی طی مطالعاتی از سال ۱۳۷۸، مشخص شد که در جنوب غرب تهران در محدوده تقاطع بزرگراه آزادگان و بزرگراه سعیدی تغییر ارتفاعی وجود دارد. او همچنین گفت: «در سال ۱۳۹۵ در منطقه شهران، خیابان پیامبر، میدان قیام، میدان محمدیه و چهارراه مولوی چندین پدیده فرونشست اتفاق افتاد که بسیار مخرب بود، به گونه‌ای که در برخی از این رخدادها تلفات جانی نیز داشته‌ایم.»

بیت‌اللهی مهمترین آثار فرونشست زمین را برگشت‌ناپذیر بودن تراکم محیط متخلخل منفذ دار لایه‌های آب‌دار عنوان کرد.

ادامه مطلب:
ایران وایر »

تحولات ایران و جهان؛ وکیل دونالد ترامپ: به موکلم در جلسه دادگاه دستبند زده نخواهد شد

آخرین اخبار و گزارش‌ها از رویدادهای ایران و جهان در روز جمعه ۱۱ فروردین ۱۴۰۲ برابر با ۳۱ مارس ۲۰۲۳ را می‌توانید در این صفحه دنبال کنید. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

نوجوان ۱۲ ساله جوان‌ترین استاد بزرگ شطرنج دنیا شد - BBC News فارسیآبهيمانيو ميشرا رکورد جوانترین استاد بزرگ شطرنج را شکسته ، پس چه چیزی در انتظار او است؟

نماینده ایران: تولید فلز اورانیوم برای تولید رادیودارو استجمهوری اسلامی ایران در «پنجمین گام کاهش تعهدات برجامی» خود اعلام کرده است که «برنامه هسته‌ای ایران دیگر با هیچ محدودیتی در حوزه عملیاتی مواجه نیست».کاظم تولید پهباد هم برای پیش بینیِ وضعیت آب و هواست طالقانی هم خودش مُرد رفسنجانی هم خودش در استخر با عمق یک متر غرق شد ما مردم ایران هم کُسخلیم 🧐🤨

از واکسیناسیون 'لاک‌پشتی' در ایران تا وعده‌های بر زمین مانده | DW | 07.07.2021برای رسیدن به ایمنی جمعی در برابر ویروس کرونا و سویه‌های جدید آن در ایران به ۱۲۰ میلیون دوز واکسن نیاز است. این در حالی است که طی پنج ماه تنها حدود دو میلیون نفر از مردم ایران دو دوز واکسن کرونا دریافت کرده‌اند. شما نمیخواد کاسه داغتر از آش بشید، بفکر وضعیت کرونا تو کشور خودتان باشید، لا لای بلدید چرا خودتون خوابتون نمیبره مرگهای سریالی افسران صهیونیست! سرهنگ شارون آس مان چهارمین افسری است که به صورت ناگهانی و مشکوک مرده است. وی حین تمرین بدنی بناگاه از هوش رفت و در بیمارستان مرد. گفته میشود نام او نیز همانند بقیه در لیست قاتلان سپهبد شهید قاسم_سلیمانی بوده است.

پایان نشست بین‌الافغانی صلح در تهران؛ آمریکا: میزبانی ایران می‌تواند سازنده باشددر همین حال، نبرد طالبان با نیروهای دولتی در برخی نقاط به ویژه در ولایت هرات واقع در همسایگی شرق ایران ادامه دارد. ایران خودش در حال ویران شدنه چطوری سازندست😕 جنگ های بین الافغانی شدید و خشن و طولانی شده است ج.ا خودش طالبانه

تعظیم ساکنان پیونگ یانگ در مراسم یادبود بیست و هفتمین سالمرگ کیم ایل سونگساکنان پیونگ یانگ در بیست و هفتمین سالگرد درگذشت کیم ایل سونگ، اولین رهبر کره شمالی در مقابل تصاویر بزرگ او و کیم جونگ ایل، رهبر پیشین کره شمالی تعظیم کردند.

تکذیب مرگ ۴ زندانی بر اثر کروناتکذیب مرگ ۴ زندانی بر اثر کرونا رییس سازمان زندان‌ها ضمن تکذیب 'خبر رسانه‌های اپوزوسیون مبنی بر فوت ۴ زندانی در زندان تهران بزرگ در اثر کرونا' گفت: الحمدلله زندان‌ها و سلامت زندانیان تحت کنترل است.